Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 53

Wątek: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar xxkomarxx
    Dołączył
    Apr 2007
    Miasto
    Rzeszów, Tarnobrzeg, Sandomierz
    Wiek
    40
    Posty
    1 456

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    i tak, i nie,...całe lata świetlne temu miałem przypadek że podczas szybkiej-nerwowej zmiany zablokowała sie karta w moim 350D, na zapasie był analog, ale zdecydowałem sie jechac 30km do znajomego machera (tak, w trakcie wesela :-)) co "podżyłem" to moje, na szczęście skonczyło sie na strachu i po powrocie pojechaliśmy na plener do pobliskiego pałacu, od tego czasu "ryzykuję" z jedną, dużą kartą
    Mi padla karta i czesc wesela przepadla ale niewielka zważywszy na 8gb karte. Na szczescie praca stalkami sklonila do zakupu 2 body i zawsze cos zostaje. Natomiast nigdy nie udalo mi sie zaklinowac karty :-)

  2. #22
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Podepnę się do tematu.Zostałem zaskoczony rodzinną propozycją nie do odrzucenia:fotografowanie na I komunii za 3 tygodnie.Wymagania nie są duże, ale jak już robić .... .Rzadko bywam w kościelnych budowlach ,o znajomości celebry nie wspominając.Przeglądnąłem zbliżone wątki i wcale mnie nie pocieszyły. Nie mam okazji sprawdzenia lokalu.Nie mam lampy.Szkła jak w stopce.Proszę o kilka sugestii:czy bardziej 24-105/4 czy 16-28/2,8.Wiem,zależy od sytuacji ............. ?
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  3. #23
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Cytat Zamieszczone przez xxkomarxx Zobacz posta
    Ja bym tam nie ryzykowal z jedna duza karta bo jak padnie to co wowczas. Lepiej miec kilka mniejszych i zmieniac.
    Ostatnio oglądałem jakieś urywki creative live gdzie Joe Buissink opowiadał że strzela w medium raw na 128GB Lexara i po powrocie ze ślubu nadal ma na puszce liczbę 999...
    Część tej opowieści to pewnie reklama Lexara który go sponsoruje ale co do pojemności to jestem w stanie uwierzyć :-)
    Mam wrażenie że ludzie w PL lubią sobie gmatwać życie tak po prostu i bez celu.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    Nie mam lampy.Szkła jak w stopce.Proszę o kilka sugestii:czy bardziej 24-105/4 czy 16-28/2,8.Wiem,zależy od sytuacji ............. ?
    Ja to amator jeszcze większy jestem, ale również byłem w podobnej sytuacji rodzinnie "podbramkowej".
    Kupiłem "pędem" lampę i dyfuzor, coś tam napstrykałem na gody 50-te, obiektywem Sigma 18-50/2,8-4,5
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 23-04-2014 o 20:45

  5. #25
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 405

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Ostatni raz byłem w takiej sytuacji baardzo dawno temu - w czasach analoga.
    Jako zupełny amator bez problemów poradziłem sobie z ceremonią w kościele, zrobiłem też niezły plener (jak na owe czasy ).
    Kompletnie schrzaniłem wesele . Nic się nie nadawało. Uważam, że zwykły amator tego nie ujedzie.

    Patrząc na sprawę jako zupełny amator, mając jedno body, spróbowałbym skompletować C35/2 IS + C85/1.8. To małe obiektywy, które prawdopodobnie dałbym rade zmieniać, chociaż ćwiczyłbym zmianę do samego dnia ślubu . Są w miarę jasne, niedrogie, ostre, mają szybki i dosyć pewny AF. Absolutnie nie podołałbym z samą ogniskową 50mm.
    Spróbowałbym zrobić bardziej reportaż niż profesjonalny ślub. Warto żeby młodzi to zaakceptowali.

    Nie wyobrażam sobie obfocenia wesela. To trzeba gdzieś poćwiczyć a i tak trzeba mieć do tego jakąś smykałkę, lampy, doświadczenie.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  6. #26

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Cytat Zamieszczone przez marfot Zobacz posta
    Ostatni raz byłem w takiej sytuacji baardzo dawno temu - w czasach analoga.
    Jako zupełny amator bez problemów poradziłem sobie z ceremonią w kościele, zrobiłem też niezły plener (jak na owe czasy ).
    Kompletnie schrzaniłem wesele . Nic się nie nadawało. Uważam, że zwykły amator tego nie ujedzie.
    Kiedyś musi być ten pierwszy raz... Jakoś trzeba nabrać doświadczenia... z tym, że fotograf musi wiedzieć co i jak i kiedy robić zdjęcia...
    Musi być 'niewidoczny' jest wszędzie ale go nie widać U mnie na weselu był mega dobry fotograf... Zrobił piękne zdjęcia a ja go prawie wcale nie widziałem.
    Trzeba umieć je robić.

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar banan82
    Dołączył
    Jun 2007
    Miasto
    Scotland
    Wiek
    41
    Posty
    1 165

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    zysk - 24-105mm bedzie za ciemny do kosciola. Masz FF czy cropa?

    Bez lampy raczej sie nie obedzie. Musialbys ciagle jechac na ISO >2000 bo takie sa koscioly ciemne niestety.
    5Dmk3 + 1Dsmk2 + Fuji X-T1
    Crazy Apple Fanboy
    Ex Linux User

  8. #28

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    problemy z zaklinaniem kart jak dobrze pamiętam, były w starszych body z kartami CF. SD często wkładam i wyciagam w mało sprzyjających warunkach i nie zablokowała mi się ani razu.

    Na imprezy zawsze biorę gripa z dwoma aku i jedna ładowarkę(moje body obsługują takie same aku), po 2 karty na body i będac już na sali weselnej zgrywam materiał na laptopa.

    Dodatkowo lampy z zapasowymi aku i rozpraszacz lightsphere - nocnik wg jednego mojego klienta. "Nocnika" używam wyłącznie w kościele. Fajnei równoważy światło z lampy z zastanym oraz kontrasty pomiędzy osobami siedzącymi w róźnych rzędach. Jeżeli jest taka potrzeba(jednak zbyt ciemno) - daję korekcję na plus na lampie(rzadko się to zdarza, ale...). Przed skokiem na głęboką wodę z "nocnikiem" - radzę z nim poeksperymentować, żeby póxniej nie bylo niespodzianek!!! Rozkłada światło zupełnie inaczej niż goła lampa, lampa ze stofenem, lampa odbita od sufitu itd!!!!

    Kościoł focę na sig 35 i 24-105 4lis, rzadziej używam 85 canona. Iso raczej nie ustawiam więcej niż 2000(i to przy ciemnym zoomie0, na stalkach okolice 1000 - ale to kwestia przyzwyczajenia raczej i własnych preferencji.

    W na sesję w plener idzie już więcej gratów: statywy, parasolki(70 i 110cm), beautydish, uchwyty i wyzwalacze 622, blenda. Jeżeli nie mam pomocnika, jest ało czasu czy inne przeszkadzace, błyskam jedną lampą i odbijam blendą.

    na sali weselnej rozkładam 2 lampy(przyczepiam je gumkami, sznurkiem, taśmą - do czego sie da) - nei używam statywów, łatwo o wypadek. Lampy pracują oczywiście z wyzwalaczami. Biorę też monopada do ujęć w świetle zastanym i wolnych tańcach(kolorowe żarówki).

    I CAŁY CZAS BARDZO UWAŻAM NA SPRZĘT!!!!!!!!!!

  9. #29
    Pełne uzależnienie Awatar mxw
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    2 277

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Cytat Zamieszczone przez malwes Zobacz posta
    W trakcie kazania na górę z 60d pójdzie mąż.
    Pamiętaj tylko, aby w trakcie kazania nie chodzić, nie robić zdjęć i ogólnie nie przeszkadzać. ;-)

    pozdro.,
    mxw.

    Wysłano z D802-PL (4.2.2) za pomocą Tapatalk2.
    pozdro.,
    m.
    __________________
    Canon EOS 3P broken | 28/1.8 | 50/1.4 | 85/1.8 | itd.
    © mxw | mm | deviant | portrety | fotoloader

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Pomóżcie - ślub za chwilę...a ja jestem fotografem dziecięcym :(

    Cytat Zamieszczone przez banan82 Zobacz posta
    24-105mm bedzie za ciemny do kosciola. Masz FF czy cropa?

    Bez lampy raczej sie nie obedzie. Musialbys ciagle jechac na ISO >2000 bo takie sa koscioly ciemne niestety.
    Mam FF ,wcale mnie nie pocieszyłeś.Friend posiada jakąś 1,2 lub 1,4 stałkę 40 lub 50.Uderzę w pokłony o użyczenie ale martwię się o małą GO.
    Lampy nie chcę kupować.Miałem Metza 58/2 przez rok i zrobiłem kilkanaście fotek klamotom w garażu.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez skura Zobacz posta
    Kościoł focę na sig 35 i 24-105 4lis, rzadziej używam 85 canona. Iso raczej nie ustawiam więcej niż 2000(i to przy ciemnym zoomie0, na stalkach okolice 1000
    Trochę mnie pocieszyłeś.Jakie czasy wychodzą z 24-105 ? .Głupio chyba z tym monopodem,ale może to jest wyjście ?
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •