Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Wątek: Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?

  1. #11

    Domyślnie Odp: Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?

    Ja posiadam namiot giętki z linka na górze - i mogę polecić. Spełnia swoją rolę. Do tego mam też stół bezcieniowy i studyjne lampy błyskowe z softboxami. Efekty są zadowalające. Jednak tak jak napisano 2 lampy to za mało. Jeśli chcesz wejść poważnie w stocki to warto kupić sprzęt od razu w miarę dobry aby go po roku nie wymieniać (finansowo się nie opłaca). Żarówki są tanie ale brak możliwości regulacji mocy trochę zabija kreatywność w zakresie ustawiania ekspozycji, chyba nie warto w to iść, na allegro można kupić lampy błyskowe chyba za mniej niż 200zł sztuka - i tu przynajmniej można określić siłę.
    Pkt 8 regulaminu forum

  2. #12
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez gudi Zobacz posta
    do rozproszenia światła w małym pomieszczeniu gdzie bawię się namiotem, odbija światło z żarówek błyskowych bo jak zapewne wiesz a na pewno wiesz odbite światło jest słabsze a że w żarówki błyskowe ty wiesz zresztą ty wszystko wiesz nie mają mocy regulowanej także w tym małym pomieszczeniu świecąc na wprost namiotu tymi źarówkami strasznie mocne światło dają, dlatego więc parasolki się przydają
    Ja na swoje amatorskie potrzeby błyskam dwiema lampami systemowymi (przydałaby się trzecia, ale nie posiadam) bez żadnych dyfuzorów i wręcz celowo zawężam strumień światła.
    Po to, żeby choć częściowo zniwelować efekt "spłaszczenia" obiektu fotografowanego.

    Powyżej chodziło ci chyba o to, że żarówki światła stałego nie mają regulowanej mocy?

    PS: Te złośliwości to jak mniemam skutek bana sprzed 5 miesięcy?
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  3. #13

    Domyślnie Odp: Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?

    Nie miało być tu żadnej złośliwości
    Chodzi mi o żarówki błyskowe mam dwie bez regulacji mocy takie z fotocelą lub przez kabel synchro.. uruchamiane
    P4B no miałem po taniości w komplecie też nie jestem z nich zadowolony ale są
    Pkt 8 regulaminu forum

  4. #14
    Coś już napisał Awatar Adamek13
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Radzymin
    Wiek
    39
    Posty
    50

    Domyślnie Odp: Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez P4B Zobacz posta
    Jednak tak jak napisano 2 lampy to za mało. Jeśli chcesz wejść poważnie w stocki to warto kupić sprzęt od razu w miarę dobry aby go po roku nie wymieniać (finansowo się nie opłaca).
    I tu właśnie mam dylemat. Z powodu ograniczonej ilości czasu, zabawa ze stockami na chwilę obecną byłaby typowo hobbystyczna.
    Dlatego też nie mogę sobie pozwolić na zakup sprzętu za kilka stówek. Wychodzi na to, że kupując tani namiot + 2 źródła światła bez możliwości regulacji,
    ograniczam sobie pole manewru w ustawianiu ekspozycji. Mam jedną lampę systemową ale to chyba nie wiele zmienia.

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Adamek13 Zobacz posta
    Mam jedną lampę systemową ale to chyba nie wiele zmienia.
    Dużo zmienia (jeśli możesz w niej ręcznie ustawiać poziom mocy i kąt świecenia-zoom). Jak dodasz drugą lampę błyskową, jakieś ekrany, lusterka, zastawki, to będziesz mieć naprawdę duże możliwości.
    Nawet już teraz możesz próbować z jedną lampą i lusterkami/"blendami".

  6. #16
    Początki nałogu
    Dołączył
    Apr 2014
    Miasto
    Poznań
    Posty
    341

    Domyślnie Re: Namiot bezcieniowy z Allegro - czy warto?

    Ale cena wyrąbana w kosmos ... Też się przymierzam do stołu bezcieniowego zrobionego chyba najlepiej we własnym zakresie. Gdzie i jaką plexi polecacie kupić?

  7. #17

    Domyślnie Namiot bezcieniowy z Allegro czy warto

    Alpins
    Moon Shadow 4
    Czy mial ktos do czynienia z tym namiotem lub tej firmy?

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •