Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 59

Wątek: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    94

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Ta 50 jest strasznie tania ale napaliłem się na 40 tak więc nie wiem, jutro może już będę posiadaczem jednego lub drugiego. jeszcze nie wiem czy zostawie sobie Tamrona czy poszukam jakiegoś lepszego szerokiego kata

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Nie wiem jak wygląda sprawa z jakością i wytrzymałością tego 40 f/2.8 STM, ale chyba pod tym względem nie może być nic gorszego od 50 f/1.8. Tragicznie wykonana plastikowa zabaweczka.

  3. #23
    Bywalec Awatar haze
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    39
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Adam89
    Tragicznie wykonana plastikowa zabaweczka.
    Może i tragicznie wykonana, ale dlatego kosztuje tyle ile kosztuje. Ta zabaweczka pozwala jednak zrobić zdjęcia które prędzej wywołają opad szczęki niż jakikolwiek zoom ze światłem f2.8 kosztujący minimum 2x tyle. Miałem trzy razy plastika, zamieniłem na 50mm f1.4 którego w końcu sprzedałem bo ciągle spodziewałem się padnięcia AF Często nie trafiał (nawet po domknięciu), a AF nawet przy USM chyba nie stał... teraz mam ponownie plastika zakupionego za całe 379zł (z nowym dekielkiem i pudełkiem ). Zdecydowanie lepszy stosunek jakości do ceny ma plastik fantastic niż 50mm f1.4...
    40mm f2.8 wykonanie zdecydowanie lepsze, denerwuje jednak focus by wire...
    Ostatnio edytowane przez haze ; 08-03-2014 o 01:46
    Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
    6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

  4. #24
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Zoomów poniżej 70mm nie używam, właśnie dlatego, że są ciemne. Dziwne, że Ci ta 50 f/1.4 nie trafiała. Wg optyczne.pl AF 50 f/1.8 myli się aż w 26%, a 50 f/1.4 w 9%. Jeśli jednak u Ciebie było inaczej, to możliwe, że miałeś kiepską sztukę (albo używaną i zajechaną). Swoją drogą żal, jeśli obiektywy 50 f/1.4, które są już obiektywami dosyć drogimi (a do tego mydlanymi na pełnej dziurze) miałyby tak duży rozrzut jakościowy.
    Na jakim body działałeś z tymi 50-tkami ?

  5. #25
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Adam89 Zobacz posta
    Zoomów poniżej 70mm nie używam, właśnie dlatego, że są ciemne
    a znasz zoomy powyżej 70 mm jaśniejsze niż 2.8?

    40mm 2.8 to bardzo fajne szkło. Wielkość, jakość obrazka, waga super, cena nie jest super atrakcyjna, ale szkło jest warte tych pieniędzy. Jedynie STM w ciężkich warunkach sobie nie radzi. Tutaj IMHO USM (50 1.4 USM) zdecydowanie lepszy, a 50mm 1.8 daleko z tyłu
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  6. #26
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez BartasPL Zobacz posta
    a znasz zoomy powyżej 70 mm jaśniejsze niż 2.8?
    Powyżej tej ogniskowej ciężko by było zrobić zoom np 70-200 f/2.0. Już stałki o ogniskowych 135 i 200 mają maksymalny otwór przysłony f/1.8-f/2.0. Dlatego przy zoomie 70-200 światło f/2.8 jest jeszcze do zaakceptowania, natomiast poniżej 70mm, mamy już potężną różnicę w jasności stałek wynoszącą od 2EV (szkła o jasności f/1.4) do nawet 3 EV (Canon 50 f/1.0 USM).

  7. #27
    Bywalec Awatar haze
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Wrocław
    Wiek
    39
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Adam89
    Wg optyczne.pl AF 50 f/1.8 myli się aż w 26%, a 50 f/1.4 w 9%. Jeśli jednak u Ciebie było inaczej, to możliwe, że miałeś kiepską sztukę
    A wg. np Kena Rockwella 50mm f1.8 trafia dużo częściej niż 50mm f1.4. I w sumie się z tym stwierdzeniem jak najbardziej zgadzam...
    Uważam że miałem dobrą sztuke f1.4, jak trafiała to na f1.4 była całkiem ostra. Micro USM to po prostu ściema USM bo inaczej bym tego nie nazwał. Ani to ciche jak prawdziwy USM, ani dokładne i szybkie...Obiektyw aż błaga canona o jakiegoś następcę Używałem obu na 5D i 40D (wcześniej również na 50D i 1000D z tym że tu tylko 50mm f1.8).
    Co do STM to podobno ma problemy w niskich temperaturach - nie wiem nie przetestowałem jeszcze. W ciemnych warunkach jest bardzo dobrze. 40mm f2.8 jest fajne również pod tym względem, że nigdy nie zastanawiam się czy warto dorzucić go do torby - tak mało miejsca zajmuje i taki lekki jest
    Ostatnio edytowane przez haze ; 08-03-2014 o 02:32
    Czasami jedynym wyjściem jest wyjście na piwo
    6D+40D jakieś szkła i jakieś lampy

  8. #28

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Widze, ze kolega Adam w kazdym watku raczy nas madrosciami z opacznych.pl Zajmuje sie fotografia od wielu lat, jesli 89 w Twoim nicku oznacza date urodzin, to powiem tylko tyle, ze w tym roku kupilem sobie Minolte dynax 7000i z 50/1.7 i byl to juz ktorys kolejny moj aparat Nie bylo wtedy optycznych, ale byli doswiadczeni koledzy, ktorzy wspierali dobra rada. Dlatego do dzisiaj wole zdanie uzytkownikow niz testy w internecie. Testy to nie jest najwieksze zlo, ale trzeba do nich podchodzic z dystansem.

    PS. 40-ka, to przepyszne "ciasteczko", pod warunkiem, ze ktos lubi slodycze
    Ostatnio edytowane przez Witek.K ; 08-03-2014 o 07:21

  9. #29
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Mar 2014
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Tak, '89 to rok, w którym się urodziłem. Zdanie użytkowników jest subiektywne, jeśli jednak ktoś jest mocno doświadczony to można polegać na jego opinii. Proponuję już zakończyć dyskusję, gdyż robi się mały offtop
    Pozdrawiam

  10. #30

    Domyślnie Odp: Canon 40mm / 2.8 STM czy warto?

    Cytat Zamieszczone przez Adam89 Zobacz posta
    Tak, '89 to rok, w którym się urodziłem. Zdanie użytkowników jest subiektywne, jeśli jednak ktoś jest mocno doświadczony to można polegać na jego opinii. Proponuję już zakończyć dyskusję, gdyż robi się mały offtop
    Pozdrawiam
    Kazde zdanie jest subiektywne, ale z wielu subiektywnych zdan mozna jedynie zlozyc jedno, ktore jest bliskie rzeczywistsci. Tak w ogole, to: "obiektyw nie moze byc obiektywny, poniewaz jako medium bylby bezuzyteczny"*

    *cyt. Autor nieznany

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •