Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

  1. #1

    Domyślnie Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Witam. Problem polega na tym że umieściłem zdjęcie mojego klijenta na ulotce ślubnej. Podpisaliśmy umowę i widnieje w niej zapis że nie bede umieszczał zdjęć w żadnych serwisach internetowych itp.itd... Sytuacja jest taka że facet ma do mnie o to pretensję. Jak z tego wybrnąć? jak sobie z tym poradzić?? dodam że facet mocno wk....ny

  2. #2
    Coś już napisał Awatar pr83
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    41
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Moim zdaniem facet nie powinien się złościć, wręcz przeciwnie, cieszyć! Bo ma rację i byle papugę jak weźmie to nie dość, że mu się za zdjęcia zwróci to może zarobi jeszcze

  3. #3

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    dogadaj się finansowo zanim klient pójdzie po poradę prawną bo wtedy może już Cię nie być stać. Jeśli jakimś cudem się porozumiesz co do tego na jaką kwotę masz mu zrobić przelew to koniecznie spisz umowę na publikację wizerunku w materiałach reklamowych.
    W fotografii najważniejsze jest światło.

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    56
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Cytat Zamieszczone przez lukasz-foto Zobacz posta
    Witam. Problem polega na tym że umieściłem zdjęcie mojego klijenta na ulotce ślubnej. Podpisaliśmy umowę i widnieje w niej zapis że nie bede umieszczał zdjęć w żadnych serwisach internetowych itp.itd... Sytuacja jest taka że facet ma do mnie o to pretensję. Jak z tego wybrnąć? jak sobie z tym poradzić?? dodam że facet mocno wk....ny
    Ja mam w umowie zapis o umieszczaniu zdjęc w portfolio (także na stronie www) oraz ewentualnego ich użycia w promocji moich usług foto, dodam, że ok. 3 na 10 PM życzy sobie, żeby ten zapis wykreslić (oczywiscie nie robię zadnych problemów)
    a wracając do Twojej sprawy, może najprościej jest zniszczyc te wszystkie ulotki (te co Ci jeszcze zostały), a młodemu jako zadoścuczynienie zaproponowac darmową sesje na chrzcinach lub duuuuuży portret do powieszenia nad kominkiem (może to wystarczy, żeby go uspokic)
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 05-03-2014 o 16:23
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  5. #5
    Bywalec PLUS member Awatar Veox
    Dołączył
    Oct 2012
    Miasto
    Kraków
    Posty
    116

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Cytat Zamieszczone przez lukasz-foto Zobacz posta
    Witam. Problem polega na tym że umieściłem zdjęcie mojego klijenta na ulotce ślubnej. Podpisaliśmy umowę i widnieje w niej zapis że nie bede umieszczał zdjęć w żadnych serwisach internetowych itp.itd... Sytuacja jest taka że facet ma do mnie o to pretensję. Jak z tego wybrnąć? jak sobie z tym poradzić?? dodam że facet mocno wk....ny
    Usunąć wizerunek faceta z ulotek i to jak najszybciej (czyli pewnie ulotki do szafy bo co zrobisz), podjechać z jakimś dobrym winem i przeprosić osobiście za sytuację. Jak pójdzie do sądu to nie dość że zabulisz to jeszcze syfu Ci narobi.
    Studio Moments to fotograf ślubny Kraków i kamerzysta Kraków. Zapraszam na naszą stronę!

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    i zmień zapis w umowie - powinieneś móc wykorzystywać zdjęcia do celów marketingowych(aczkolwiek własnych marketingowych, a nie osób trzecich).
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Skoro się umówiłeś, że nie będziesz nigdzie zamieszczał to nie mogę zrozumieć dlaczego to zrobiłeś Tak jak radzą. Usunąć ulotki i szybko przeprosić. Szkodliwość czynu mała więc pewnie nie byłoby jakichś większych konsekwencji prawnych, ale będziesz miał od tej pory złą opinię co się raczej wiąże z niebytem w fotografii ślubnej
    Miłego dnia
    moja www

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Jak najszybciej wycofać ulotki, przeprosić i zaproponować jakieś zadośćuczynienie. Nie przejmowałbym się względami finansowymi, ale tym, że się rozniesie i stracisz wiarygodność oraz zaufanie ew. klientów.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Poznań, WLKP
    Posty
    2 246

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Na miejscu klienta pojechałbym Cię na taką kasę żeby raz na zawsze odechciało się Tobie robienia zdjęć.
    Tak więc kup kwiatki, wódkę, załóż nowe stringi i idź przepraszać gościa za własną głupotę.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Lodzkie
    Posty
    94

    Domyślnie Odp: Zdjęcia na ulotce prośba o rade:(

    Jak to się mówi "cienki papier chroni dupę" Dodaj zapis do umowy o prawach autorskich i o możliwości wykorzystania wizerunku klientów do celów marketnigowych. Ja mam opcję wyraża/nie wyraża (niepotrzebne skreślić).
    I zanim spalisz ulotki to pogadaj z klientem, no chyba, że puściłeś ich kilkadziesiąt tysięcy w obieg.
    Do robienia zdjęć używam komórek...
    ... szarych.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •