Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
Jeżeli na zdjęciu jest mniej więcej płaski obiekt pod kątem, tak, że bliższy koniec jest nieostry i dalszy koniec jest nieostry a w środku jest ostrzej, to powinno być dla Ciebie oczywiste, że gdzieś pomiędzy musi być punkt "perfect focus". Jezeli nie ma, to poruszyłeś, innej możliwości nie ma. Nie jest możliwe, żeby taki punkt był albo nie zaleznie od sposobu ostrzenia.
Też tak mi się wydawało, nie jestem super doświadczony, dlatego wolałem zasięgnąć porady.

Cytat Zamieszczone przez pan.kolega Zobacz posta
Jeżeli masz ułamek milimetra mniejszy niż rozmiar pola ostrzenia rozbieżności między LV i AF z jakimś egzemplarzem Tamrona, nie zastanawiaj się nawet i biegnij do specjalisty, bo mikroregulacja jest dla frajerów.

Serio to napisałeś?
Tak jak wspomniałem powyżej, moje doświadczenie nie jest zbyt duże, a szczególnie w kwestiach kalibracji sprzętu różnych firm.
Kiedyś robiłem zdjęcia, ale nie było wtedy mowy o mikroregulacji w body i jedyne co można było zrobić to oddać sprzęt lub dłubać samemu.