Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213
Pokaż wyniki od 121 do 127 z 127

Wątek: Moje pierwsze wesele i wtopa.

  1. #121
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2005
    Wiek
    36
    Posty
    152

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Z faktu, że zdjęcia są takie jak napisałeś bardzo dobrze zdaję sobie sprawę i właśnie dlatego pojawił się tu mój post. Sprawę kiepskich kadrów i złych momentów tak jak wcześniej wspomniałem pomijam, bo to oczywiste, a wybierając te zdjęcia chodziło mi o pokazanie błędów technicznych. Bardziej zależy mi na radach doświadczonych kolegów co zrobić, żeby było lepiej? Z tego co już napisaliście:
    1. Filtr na lampę - rozumiem, że chodzi o filtry CTO?
    2. Dłuższy czas i tu pytanie do bardziej doświadczonych czy stosowany przeze mnie czas 1/80 nie powinien dać ostrych zdjęć?

    A może, moje podstawowe założenie, które wydawało mi się tak oczywiste, że nawet się nad tym dłużej nie zastanowiłem było błędne? Może dążenie za wszelką cenę do "złapania" jak największej ilości światła zastanego to błąd? Może zmiana proporcji światła zastanego do błyskowego na korzyść tego drugiego dała by dużo lepsze efekty? Oczywiście sprawdzę to przy najbliższej okazji, ale proszę o wasze doświadczenia w tym temacie. Skrócenie czasu, obniżenie Iso spowodowałoby znaczne niedoświetlenie drugiego planu, ale może poprawa jakości zdjęć i zniwelowanie efektu żółtego światła zastanego byłoby na tyle duże, że w efekcie zdjęcia były by na znacznie wyższym poziomie?
    Canon EOS 50D + 28-135mm f/3.5-5.6 IS USM + 15-85mm f/3.5-5.6 IS USM + 50mm f/1.8 + 580EX II

  2. #122
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Musisz mieć ostre zdjęcia i dobrze doświetlone kadry.
    1/80 to jest ok czas ale na 35mm przy robieniu sceny statycznej
    ja w tańcu staram się nie schodzić poniżej 1/150 przy błyskaniu no chyba, że robię na 2 kurtynę
    ale ja mam na serio maaaaało doświadczenia w ślubnych

  3. #123
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    jest dużo technik, mój znajomy np który żyje z focenia na ślubach stara się praktycznie nie świecić lampą, i wygląda to wg mnie nieziemsko, niektórzy jednak walą lampą ile wlezie i tez mają super foty. Warto wypracować własną technikę , nie ma jednej słusznej. ja staram się odcinać światło w pomieszczeniu na rzecz lampy ale też nie jakoś masakrycznie, kiedy wiem że moge robić bez lampy to wogóle jej nie używam, czym później tym krótszy czas i wiecej kompensacji, jednakże ISO wciąz w granicach 500-800 LR pięknie odszumia. W polsce impreza weselna w porównaniu do UK jest dość długa dla fotogrfa bo od momentu kiedy wchodzą do oczepin jest często jakies 6 godzin, więc naprawde dużo czasu na nawet zabawe ze światłe, zobaczyć co lepiej wygląda, poeksperymentować, ale tez wrócic do tego co pewne żeby złapać kilka nprawde świetnych zdjęć.

    Co do tego jak poprawic jakość zdjęć. napewno warto zainwestowaćw szkło, porządne, nie 50/1,8 , a relatywnie dobry obiektyw zarówno w kwestii ogniskowej jaki i przysłony, 24mm 1,4 czy 35/1,4 bardzo fajne szkła którymi można praktycznie większość ślubu ogarnąć, do tego coś dłuższego do portretu czyli 50/85 i można walczyć. Co do kolorów i lampy hmm, Raw i obróbka, porządne umiejętności i wiedza dadzą ci świetny efekt, sam w tym roku gdzie zrobilem wiecej imprez niz przez ostatnie kilka lat nauczylem się że naprawde dużo można zrobić w LR i PS , nie mowie tu o laserach i innych tego typu rzeczach ktore gdzies sie wkleja, ale o samym dopieszczeniu zdjęcia.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #124
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Przy tańcu można dać błysk na 2 kurtynę - wygląda to tak
    http://www.kalina-studio.com/images/4/139.jpg
    dzięki czemu mozna pokazać ruch a nie poustawiane na wystawie manekiny.
    Przydałąby się też mniejsza głębia której niestety Twoje obiektywy nie zapewniają.
    Piszesz że jedyny jasny obiektyw czyli 50mm pożyczałaś od kogoś, skąd w takim razie w stopce u Ciebie ten obiektyw?
    W stopce masz też 50D a zdjęcia piszesz że robiłaś 5D II.
    Szkoda że wyczyściłaś dane exif, tam są inne teżinne interesujące informace oprócz przesłony czasu i iso.

  5. #125
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Cytat Zamieszczone przez kaindox Zobacz posta
    Przy tańcu można dać błysk na 2 kurtynę - wygląda to tak
    http://www.kalina-studio.com/images/4/139.jpg
    ....
    Przecież kluczową sprawą w tym zdjęciu jest długi czas naświetlania, ruch aparatu, odpowiednio skierowany błysk, światło zastane itd. Przy ustawieniu lampy na 1 kurtynę też można takie zdjęcie zrobić.
    Wygląd tego zdjęcia z "2 kurtyną" ma nie wiele wspólnego.
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 20-08-2014 o 01:34
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

  6. #126

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Zdjęcia są poruszone, bo czasy pewnie zbyt długie w tych konkretnych sytuacjach. Ja rzadko kiedy schodzę przy tańcach poniżej 1/125. Oczywiście z lampą, bo bez lampy to 1/250 co najmniej. Zresztą ciężko jest zrobić na weselu, podczas tańca idealnie ostre zdjęcie. A żółty zafarb to normalka jak nie założysz filtra na palnik. Balans bieli da się jednak w miarę łatwo poprawić jak robisz w RAW. W ogóle obróbką można sporo osiągnąć, tylko że zdjęcia same w sobie muszą być ciekawe, bo inaczej cała ta zabawa nie ma sensu.

  7. #127
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Moje pierwsze wesele i wtopa.

    Cytat Zamieszczone przez tlustyx Zobacz posta
    Przecież kluczową sprawą w tym zdjęciu jest długi czas naświetlania, ruch aparatu, odpowiednio skierowany błysk, światło zastane itd. Przy ustawieniu lampy na 1 kurtynę też można takie zdjęcie zrobić.
    Wygląd tego zdjęcia z "2 kurtyną" ma nie wiele wspólnego.
    Zgadza się, można rozmyć. Rozumiem też że nie teoretyzujesz i z praktyki wiesz dlaczego zaproponowałem 2 kurtynę do tańca.

Strona 13 z 13 PierwszyPierwszy ... 3111213

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •