Strona 1 z 85 1231151 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 849

Wątek: FF vs. APS-C

  1. #1
    Coś już napisał Awatar pr83
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    41
    Posty
    65

    Lightbulb FF vs. APS-C

    Witam,

    Mam okazję kupić 5D mk2 w bardzo atrakcyjnej cenie i dostałem go od kumpla żebym sobie sprawdził jak mi się podoba. Więc postanowiłem zrobić takie małe porównanie zestawów 5D mk2 + Canon 50 mm1.4 vs 60D + Sigma 30mm 1.4. Ciekaw jestem ile osób będzie w stanie powiedzieć, na których zdjęciach i po której stronie znajdują się zdjęcia z FF a po której z APS-C... Wiem, że to dość wąskie porównanie ale może komuś się przyda. Moim zdaniem Sigma 30mm jest obiektywem baaardzo niedocenianym, a możliwości jego są ogromne. Czy rzeczywiście FF to zawsze Święty Graal?

    FF vs APS-C

    PS Proszę nie spinać się, że kadry nie są w 100% identyczne i że zdjęcia nie są ciekawe. Jestem tylko amatorem

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    1 ff z prawej
    2 ff z prawej
    3 ff z lewej (plus nie trafiłeś z ostrością )
    4 ff z lewej
    5 ff z lewej
    6 ff z lewej
    7 ff z lewej (znowu coś z ostrością nie tak?)
    8 ff z prawej
    9 ff z lewej
    PROSZĘ O WYNIK NA PRIV haha

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Masz okazję kupić FF, to kupuj a nie katuj się testami. Życie pokaże jak bardzo nowe zdjęcia różnią się od dotychczasowych.
    Specjalnie cudów nie oczekuj, bo FF to nie jest recepta na sukces, tylko środek do jego osiągnięcia. Kupując FF nie od razu zaczniesz robić lepsze zdjęcia.
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  4. #4
    Coś już napisał Awatar pr83
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    41
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Nie no Bolek, to nie tak. Ja generalnie nie katuje się nigdy testami. Jak kupię obiektyw to nie siedzę celując w sumie uderza zapałek itd. Tu po prostu wymiana 60D na 5D wiązała się z wymianą całej szklarni przy okazji. Bo pod ff to mam tylko 50mm. A tak to s10-20 i właśnie s30 1.4 musiałbym sprzedać. 50tka zastąpiłaby 30stke. No i szeroki ki trzeba by sprzedać i kupić coś pod ff. Do tego jeszcze 85 dokupić żeby coś węższego było odpowiadającego 50tce... No i za 60D wziąłbym 2k i następne 2k dorzucić do 5D. W drodze do teściów zrobiłem jeszcze parę fotek na szybko w plenerze no i tu przewaga ff wyszła dość wyraźna... Oj mam teraz dylemat :-)

    Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez pr83 ; 16-02-2014 o 17:33

  5. #5
    Coś już napisał Awatar pr83
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    41
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Cytat Zamieszczone przez pr83 Zobacz posta
    Nie no Bolek, to nie tak. Ja generalnie nie katuję się nigdy testami. Jak kupię obiektyw to nie siedzę całując w sumie uderza zapałek itd. Tu po prostu wymiana 60D na 5D wiązała się z wymianą całej szklarni przy okazji. Bo pod ff to mam tylko 50mm. A tak to s10-20 i właśnie s30 1.4 musiałbym sprzedać. 50tka zastąpiłaby 30stke. No i szeroki ki trzeba by sprzedać i kupić coś pod ff. Do tego jeszcze 85 dokupić żeby coś węższego było odpowiadającego 50tce... No i za 60D wziąłbym 2k i następne 2k dorzucić do 5D. W drodze do teściów zrobiłem jeszcze parę fotek na szybko w plenerze no i tu przewaga ff wyszła dość wyraźna... Oj mam teraz dylemat :-)

    Tapatalk


    Tapatalk

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 221

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Cytat Zamieszczone przez pr83 Zobacz posta
    Witam,

    Mam okazję kupić 5D mk2 w bardzo atrakcyjnej cenie i dostałem go od kumpla żebym sobie sprawdził jak mi się podoba. Więc postanowiłem zrobić takie małe porównanie zestawów 5D mk2 + Canon 50 mm1.4 vs 60D + Sigma 30mm 1.4. Ciekaw jestem ile osób będzie w stanie powiedzieć, na których zdjęciach i po której stronie znajdują się zdjęcia z FF a po której z APS-C... Wiem, że to dość wąskie porównanie ale może komuś się przyda. Moim zdaniem Sigma 30mm jest obiektywem baaardzo niedocenianym, a możliwości jego są ogromne. Czy rzeczywiście FF to zawsze Święty Graal?

    FF vs APS-C

    PS Proszę nie spinać się, że kadry nie są w 100% identyczne i że zdjęcia nie są ciekawe. Jestem tylko amatorem
    W erze matryc pikselowych, gdy bardzo wiele zależy od ilości pikseli (gęstości liniowej) "Święty Graal" FF (nad APS-C) sprowadza się praktycznie do 3 czynników.

    1. wielkość (rozmiar) pikseli, są większe z wszystkimi tego konsekwencjami
    2. Przy tej samej ogniskowej/odległości obiektu, w FF zawsze można wykadrować taki sam jak w APS-C rozmiar zdjęcia, i po powiększeniu będą o tej samej głębi ostrości.
    3. Aby w APS-C mieć w kadrze "taki sam wycinek świata" jak w FF to trzeba albo odejść dalej albo zmniejszyć ogniskową co skutkuje tym że na obrazie z FF będzie mniejsza głębia ostrości.

    Wszystko to jednak zależy od ilości pikseli i aktualnej technologii .
    A są FF które mają porównywalną liczbę pikseli albo porównywalną gęstość liniową pikseli jak APS-C

    Nie można "w ciemno" zakładać wyższość FF nad APS-C.

    Niewątpliwą "zaletą" APS-C jest to że wykorzystują do rejestracji obrazu tylko "wewnętrzną/środkową" część obiektywu

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Cytat Zamieszczone przez pr83 Zobacz posta
    Czy rzeczywiście FF to zawsze Święty Graal?
    1/sam sobie powinieneś odpowiedzieć to to pytanie,skoro zadałeś sobie trud testowania
    2/po prawie 8 latach z APS-C i kilku miesiącach z FF:subiektywnieowinienem był tę zmianę zrobić wcześniej
    IMHO
    3/zależy jaki model FF i APS-C będziemy porównywać.
    Różnice mogą być : od minimalnych do duzych ,a i to związane z użytymi obiektywami
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  8. #8

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Wszystkie lewe wg mnie to FF Głębia jest po prostu płytsza a to chyba jest domena pełnej klatki mi się wydaje... Również wynik proszę na PW

    Mimo że mam i apsc-400d i ff-5d to jednak bym wybrał FF, z racji że zdecydowanie więcej można wyciągnąć z 5d, do tego głębia jest zdecydowanie inna... Nie mam porównania nowszych apsc może bym pewnie podobnie uważał ale tak czy siak pewnie cropp pojdzie w odsiadkę niedługo
    Ostatnio edytowane przez KuzynPit ; 16-02-2014 o 19:07

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    3 225

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Cytat Zamieszczone przez pr83 Zobacz posta
    Nie no Bolek, to nie tak. Ja generalnie nie katuje się nigdy testami. Jak kupię obiektyw to nie siedzę celując w sumie uderza zapałek itd. Tu po prostu wymiana 60D na 5D wiązała się z wymianą całej szklarni przy okazji. Bo pod ff to mam tylko 50mm. A tak to s10-20 i właśnie s30 1.4 musiałbym sprzedać. 50tka zastąpiłaby 30stke. No i szeroki ki trzeba by sprzedać i kupić coś pod ff. Do tego jeszcze 85 dokupić żeby coś węższego było odpowiadającego 50tce... No i za 60D wziąłbym 2k i następne 2k dorzucić do 5D. W drodze do teściów zrobiłem jeszcze parę fotek na szybko w plenerze no i tu przewaga ff wyszła dość wyraźna... Oj mam teraz dylemat :-)

    Tapatalk
    Widzisz, skoro masz całą szklarnię pod cropa, to najpierw sprzedaj co nieco i wymień na EF a dopiero później zmieniaj puszkę. Nie wiem jakie zdjęcia robisz, ale jak nie ma potrzeby uzyskania małej głębi ostrości jak np. przy krajobrazach czy architekturze, to nie widać specjalnie różnicy. O magii na FF raczej zapomnij, bo to nie do końca prawda i czasem nadużycie słowne
    Canon 6D i 5D2 + Canon 24-70L/4,0 + Canon 16-35L/4,0 + Canon 17-40L/4,0 + Canon 70-200L/4,0 + Canon 40/2,8 + szkła M42 i lampa EXII

  10. #10
    Coś już napisał Awatar pr83
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    41
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: FF vs. APS-C

    Wszystko ładnie pięknie tylko czas na zmianę mam do połowy marca bo później kumpel już musi mieć nowy sprzęt bo mu się sezon zacznie. A w takiej cenie 5D mkII już w tym stanie nie znajdę... A tak przy okazji to ma ktoś jakąś sensowną i przy okazji niedrogą propozycję zastępstwa dla s10-20 pod FF?

Strona 1 z 85 1231151 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •