Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 24 z 24

Wątek: G1 X Mark II

  1. #21
    Początki nałogu Awatar WiatruMistrz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    402

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    jeśli jako sprzęt wycieczkowy i nie masz wymagań co do trybu makro i nie musi być nowy, to polecam Ci wersję I. Zdjęcia robi rewelacyjne, a jest sporo tańszy. No i możesz go kupić ode mnie :-)
    Mk1 jest tani obecnie nawet za tysiaka idzie wychaczyć ale wady ma jako prototyp linii :P i go omijam ...
    Panasonic FZ1000 *** Canon G3X *** Canon 500D
    Było:C350D|C20D|C50D/C5D/CPro1/G1X m2
    http://rafalfoto.y0.pl

  2. #22
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Cytat Zamieszczone przez WiatruMistrz Zobacz posta
    wady ma
    No tak, ma tyle wad, a robi takie fajne zdjęcia. Skandal ;-)

  3. #23
    Początki nałogu Awatar WiatruMistrz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    402

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Cytat Zamieszczone przez PMP Zobacz posta
    No tak, ma tyle wad, a robi takie fajne zdjęcia. Skandal ;-)
    Robi i owszem ale w jakim stylu zależy , mam jak widzisz w składzie maszynę R1 której obiektyw zeissa jest lepszy od tego z g1xmk2 ale soft skopany i stary przez co jest wolny koszmarnie w RAWie.

    Wracając do marka 2 , kupiłem i wróciłem nim do Canona po 2 latach zabawy różnymi innymi firmami no i co mam flagowy model którego filmowanie bo chciałem sobie pokręcić filmiki na kanał youtube leży i kwiczy ...ten głośniczek to parodia a soft okrojony i to że nie ma mica i nie mogę dokupić sobie mikrofonu ... no proszę w g7x takie numery ale nie w flagowym okręcie.
    Canon to korporacja i widzę bardzo nie chce wchodzić swojemu oddziałowi produkującemu kamery w drogę i filmowanie olewają mimo krytyki na forach. Ogarnę to ale bez rewelacji mój fz200 robił to lepiej.

    Jakość zdjęć mnie cieszy nawet 24mm/f2 jest fajnie, selfie mnie cieszą i makro które tu działa w końcu choć AF często się gubi i trzeba używać manualnego ostrzenia...ogólnie po zmierzchu trzeba go używać bo wtedy to af totalnie wariuje

    Lampy firm trzecich nie działają bo nikomu nie chce się pod niego robić update firmwarów i trzeba kupic do ttl drogiego Canona

    Ktoś tu porównał go do C20D +C17-40L no sorry nie ten zakres i nie to możliwości miałem to i trzeba przymykać elkę żeby było ostro na brzegu no ale rozumiem że Ego rośnie razem z bicem

    Olka to bym za darmo nie chciał po co się ładować w ten system no może po to żeby potem na Panasa przeskoczyć bo ma udane modele GH X

    Co trzeba no trzeba dokupić sobie tulipana , przejście na filtry bo polara trzeba mieć no i gdzieś trzeba podpiąć tego raynoxa 250
    lampkę błyskową no może pilota i koniecznie ZAPASOWY AKUMULATOR to 200fotek to tragedia.

    W sumie ten aparat to ma 2 wady. AKUMULATOR I FILMOWANIE gdybym dał za niego 800euro to bym włosy rwał z głowy bo nie jest wart po prostu.

    Polecam na wielbicieli Canona bo optycznie jest OK i tam bokeh ma i mieści się do kieszenie w kurtce dlatego go kupiłem inaczej liderem nadal jest FZ1000 bo nie ma nic lepszego do 3tys na rynku ale duże bydle i tyle.
    Panasonic FZ1000 *** Canon G3X *** Canon 500D
    Było:C350D|C20D|C50D/C5D/CPro1/G1X m2
    http://rafalfoto.y0.pl

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Wygląda na to, ze następca jest istotnie odświeżony. Jak nie Canon

    Canon PowerShot G1 X Mark III Specifications [CR1]

    Sensor z 80D?
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •