Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: G1 X Mark II

  1. #11
    Początki nałogu Awatar BartasPL
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    mazowieckie
    Wiek
    42
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Canon PowerShot G1 X Mk II Tested by DxOMark, Scores Poorly - The Phoblographer
    Wg DXO matryca G1X II jest słabsza niż poprzednika i znacząco słabsza od bezlusterkowcow...
    5DIII, EOS R, 15-35L IS RF, 24-70L II, 50L, 85L1.2 RF, 135A, 600EX-RT, 430EX III-RT, PRO-1, Eizo CG243W
    500px

  2. #12
    Bywalec Awatar KrzysiekT
    Dołączył
    Feb 2009
    Miasto
    Kraków
    Posty
    141
    Pozdrawiam, Krzysztof

  3. #13

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Witam,
    Od 2 tyg. Posiadam G1x Mk 2 i powiem jedno... jestem mega zawiedziony: jakością zdjęć, działaniem aparatu, oddaniem plastyki itd... Zaczynam się zastanawiać czy mam jakiś wadliwy model czy ludzie którzy, testowali ten model nie maja oczu ? jedyny plus którego mogę się dopatrzyć to to, że faktycznie mniej szumi w porównaniu do np. sx240. Natomiast porównując z już 10 letnią 20d z zapiętym 17 -€“ 40 f4 to mamy przepaść. Ciekawe czy ktoś z forumowiczów ma na stanie G1x i odnosi podobne wrażenia.
    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez Morfina21 ; 31-08-2014 o 22:54

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Nie mam G1x Mk2, mam G16.

    http://1drv.ms/1m0iY7K

    Masz lepszą jakość zdjęć niż te z mojego G16 czy gorszą?
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 12-09-2014 o 18:15

  5. #15

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Podbeskidzie
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Od kilku dni cieszę się tym aparatem.Budowa,zakres ogniskowych a przede wszystkim jakość zdjęć zdecydowanie na plus.
    Powolność działania obiektywu i AF-u na minus.
    Narazie trwaja prace nad konfiguracją i tu mam pytanie - da się jakoś zmienić ostrość generowanych plików w ustawieniach aparatu?
    Mam wrażenie ,że są przeostrzone,a to jest w moim przypadku aparat jpg-owy

  6. #16
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Pliki JPEG możemy modyfikować, używając opcji „Moje kolory”. Mamy do wyboru opcje:

    barwy wzmocnione,
    barwy naturalne,
    sepia,
    czerń i biel,
    intensywne kolory,
    odcień skóry słaby,
    odcień skóry mocny,
    korekta błękitu,
    korekta zieleni,
    korekta czerwieni,
    kolory własne.

    Ostatni wariant umożliwia ręczne dopasowanie parametrów przetwarzania kolorów poprzez ustalenie poziomu kontrastu, ostrości i nasycenia barw, intensywności odcieni czerwieni, zielonego i niebieskiego oraz odcieni skóry. Wszystkie te parametry można ustawiać w zakresie 1–5. Te nastawy nie są dostępne, gdy wraz z plikiem JPEG będziemy chcieli zapisać dane w formacie RAW – w takim wypadku aparat wymusi użycie domyślnych wartości.
    Źródło: Test Canon PowerShot G1 X Mark II - Jakość obrazu JPEG - Test aparatu - Optyczne.pl

    W instrukcji obsługi aparatu stosowne informacje znajdzie Pan na stronie 86.

  7. #17

    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Podbeskidzie
    Posty
    0

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    ...i znalazłem - dzięki za pomoc,biorę się za modyfikacje

  8. #18

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Witam, mam takie pytanie odnośnie modelu G1X Mark II: czy pierścienie obiektywu można regulować tak aby zoom działał na płynnym pierścieniu? Drugie pytanie to czy jest jakaś możliwość zamontowania zewnętrznego mikrofonu (na stopce na przykład). Czy podczas nagrywania słychać pracę aparatu? tzn czy te źwięki nagrywają się?
    Ponadto zastanawiam się nad zakupem kompaktu pomiędzy Canonem G1X II a Fuji X30, czy można prosić o jakieś rady, zaobserwowane wady lub zalety. Coś czego nie dowiem się od sprzedawcy lecz użytkownika, który chwilę po obcował z jednym z aparatów...
    Ostatnio edytowane przez tomek90 ; 07-01-2016 o 20:31

  9. #19
    Początki nałogu Awatar WiatruMistrz
    Dołączył
    Oct 2008
    Miasto
    Częstochowa
    Posty
    402

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    witajcie to warto czy nie warto go kupować bo się przymierzam przesiadkę zrobię z sony r1 taki sam zasięg ale jaśniejszy i mniejszy ciekawe jak ten af, narazie śmieszy mnie porowywanie w reklamach do FF jego, dla mnie to tylko max C700D z 15-85Is a wcześniejszy to C600D z 17-85is no jeszcze myślę nad fz1000 jako wycieczkowy ale do canona mam sentyment .
    Panasonic FZ1000 *** Canon G3X *** Canon 500D
    Było:C350D|C20D|C50D/C5D/CPro1/G1X m2
    http://rafalfoto.y0.pl

  10. #20
    Bywalec Awatar PMP
    Dołączył
    Jul 2012
    Miasto
    Poznań
    Posty
    131

    Domyślnie Odp: G1 X Mark II

    Cytat Zamieszczone przez WiatruMistrz Zobacz posta
    warto czy nie warto go kupować
    jeśli jako sprzęt wycieczkowy i nie masz wymagań co do trybu makro i nie musi być nowy, to polecam Ci wersję I. Zdjęcia robi rewelacyjne, a jest sporo tańszy. No i możesz go kupić ode mnie :-)

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •