Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Wątek: Zapasowe body..

  1. #1

    Question Zapasowe body..

    Cześć,
    ostatnio przychodzi mi do głowy zakup drugiego body do ślubów.. Obecnie mam 6D i jestem z niego zadowolony. Dodam że nie mam parcia na 5D MKIII... Zastanawiam się co Wy byście wybrali.
    Mój wybór ma się ku 5D MKII... no ale sam nie wiem może wystarczy 5D MKI, a resztę kasy na razie zostawić na lepszy słoik? Czy coś w stylu 1D..MKXX

    Domyślam się że nie jedna osoba będzie kiedyś miała taki dylemat. Nie chcę myśleć nawet o body z małą matrycą bo to jak cofanie się do epoki kamienia łupanego No ale każdej opinii wysłucham.

    Pozdrawiam AS.
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  2. #2
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    A zamierzasz z tego body korzystać, i ewentualnie jak często? Czy tylko ma sobie leżeć wygodnie w torbie i czekać na moment kiedy 6D zawiedzie?

  3. #3
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    kup jakies porzadne szklo

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    47
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Zapasowe body? 5d mkI wystarczy do leżenia w torbie, co innego gdy chcesz używać dwóch aparatów na raz.... wtedy 5d mkII
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  5. #5
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    Zapasowe body? 5d mkI wystarczy do leżenia w torbie, co innego gdy chcesz używać dwóch aparatów na raz.... wtedy 5d mkII
    Uważam podobnie. Jeśli ma tylko leżeć to nawet pomyślałbym o jakimś cropie, prawdopodobieństwo, że 6D zawiedzie wydaję mi się malutkie.
    Co innego jeśli chcesz używać tej puszki równolegle to wtedy 5D II jest chyba najsensowniejszym rozwiązaniem.

  6. #6

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Dobrze mi się pracuje z jednym body... więc pewnie ten setup był by najlepszy. Znów z drugiej mańki jak by było to może i bym się nauczył korzystać z dwóch.
    Domyślam się że 2 body by się najlepiej sprawdziły w kościele... na sali, w plenerze i podczas przygotowań na bank nie będę używał 2 body
    Więc chyba faktycznie odp. nasuwa się sama.

    Jeśli chodzi o obiektyw to pewnie w pierwszej kolejności wpadła by Sigma 35 1,4..
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  7. #7
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez Morfii Zobacz posta
    Dobrze mi się pracuje z jednym body... więc pewnie ten setup był by najlepszy. Znów z drugiej mańki jak by było to może i bym się nauczył korzystać z dwóch.
    Domyślam się że 2 body by się najlepiej sprawdziły w kościele... na sali, w plenerze i podczas przygotowań na bank nie będę używał 2 body
    Więc chyba faktycznie odp. nasuwa się sama.

    Jeśli chodzi o obiektyw to pewnie w pierwszej kolejności wpadła by Sigma 35 1,4..
    Sigmę polecam. W sumie jeśli jesteś przyzwyczajony do jednego body to zakup sigmy chyba najlepiej wpłynie na poprawę twojego materiału. Drugie body raczej niekoniecznie..

  8. #8
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    odpuść sobie rady typu: kup lepiej obiektyw, bo to nie poważne. zapasowe body musi być.
    pracowałeś już na dwóch body czy tylko mówisz że na jednym Ci wygodniej? bo jeżeli nie próbowałeś to sprawdź to sobie. jak Ci się tak spodoba, to dokup albo kolejne 6d albo 5mk3. jeżeli dalej będziesz chciał pracować na jednym body, to kup takie, którym obskoczysz całe wesele i będzie Ci się na nim dobrze pracowało i jakość obrazka będzie odpowiednia. i raczej pełna klatka, bo jeżeli cały czas robisz na FF to będzie nie miła przesiadka dla Ciebie.
    opcja na bogato - 6d które masz zostaw na backup czy zdjęcia w trudniejszych warunkach oświetleniowych, a na pierwszy aparat wybierz 5dmk3.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  9. #9
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    odpuść sobie rady typu: kup lepiej obiektyw, bo to nie poważne
    Jak większość postów usera becekpl w ostatnim czasie...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  10. #10

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Nie pracowałem nigdy na dwóch body..
    Najbardziej optymalną opcją jest zakup 5DMKI i do tego zamiana 35IS na sigmę 351,4..
    Jak mi się spodoba zabawa z 2 body to dokupię 5D MKIII i będzie to co i tak kiedyś nastanie
    ...ale na teraz zakup 5D MKIII nie ma sensu jak i nie ma na to $$ (tak mi się wydaje...)
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •