Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 24

Wątek: Zapasowe body..

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    Jak większość postów usera becekpl w ostatnim czasie...
    nie widze w jego stopce żadnego porządnego szkła to mu radze dokupić-co w tym złego?
    szklo na wartosci nie traci w odroznieniu od body
    Ostatnio edytowane przez becekpl ; 10-02-2014 o 17:17

  2. #12
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez Morfii Zobacz posta
    Nie pracowałem nigdy na dwóch body..
    Najbardziej optymalną opcją jest zakup 5DMKI i do tego zamiana 35IS na sigmę 351,4..
    Jak mi się spodoba zabawa z 2 body to dokupię 5D MKIII i będzie to co i tak kiedyś nastanie
    ...ale na teraz zakup 5D MKIII nie ma sensu jak i nie ma na to $$ (tak mi się wydaje...)
    a na jakich szkłach pracujesz?
    ja pracowałem wcześniej na dwóch puszkach, ale odkąd mam sakwy think tanka, to tylko podczas ceremonii używam dwóch body.
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  3. #13
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    [...]
    ja pracowałem wcześniej na dwóch puszkach, ale odkąd mam sakwy think tanka, to tylko podczas ceremonii używam dwóch body.
    A czy mógłbyś rozwinąć kwestię rzeczonych sakw? Które to i dlaczego tak ułatwiły Ci życie?

  4. #14

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez becekpl Zobacz posta
    nie widze w jego stopce żadnego porządnego szkła to mu radze dokupić-co w tym złego?
    szklo na wartosci nie traci w odroznieniu od body
    Ja zrozumiałem to co becekpl chciał przekazać...
    Ma rację szału nie ma ale świadomie wybrałem obiektywy stałoogniskowe by przyzwyczaić się do zmiany słoików i ogniskowych. Wiem że te ogniskowe które mam mi pasują więc zmiana na lepsze szkła to tylko kwestia czasu No ale puki co muszę wybrać
    było.. C550D, C7D, C28, T17-50VC, Takumar 50SMC, Zenitar 16, S8, S14. Teraz jest tylko lepiej

  5. #15
    Pełne uzależnienie Awatar schabu
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Rzeszów
    Posty
    1 349

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    A czy mógłbyś rozwinąć kwestię rzeczonych sakw? Które to i dlaczego tak ułatwiły Ci życie?
    te oto sakwy
    Lens Drop
    Think Tank Photo Pro Speed Belt V2.0 - M-L

    ułatwiają pracę, ponieważ ciężar noszonego sprzętu równomiernie rozkłada się na biodrach, a nie cały na jednym ramieniu. do tego potrzebne obiektywy masz zawsze pod ręką - nie musisz ganiać do torby czy plecaka. nie martwisz się też więc o bezpieczeństwo. no i co ważne - przy odrobinie doświadczenia, czas zmiany szkła jest taki jak opuszczenie aparatu i podniesienie drugiego.
    kilka dobrych lat temu pracowałem na dwóch 40d i jak kupiłem piątkę i jedno 40d zostało, to niewygodnie się tak pracowało przez inną ergonomię korpusów. kupiłem sakwy i 40d wyciągałem tylko podczas ceremonii. teraz 40d wymieniłem na 5dmk3 i dalej będę pracował w tym systemie, bo dla mnie jest tak najwygodniej. i najmniej bolą plecy
    Na której strefie chcesz dostać porannego tosta?

    fotografia ślubna i eventowa

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar zanussi
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    to tu to tam
    Wiek
    48
    Posty
    1 696

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    ja pracuję na trzech ciałkach i daje radę tzn szyja czasem boli.... ale muskuły sobie od razu wyrabiam
    Oko plus aparat - dobrana para.

    sprzęt do generowania, rozpraszania, skupiania i rejestrowania świat(ł)a.....

  7. #17
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez schabu Zobacz posta
    te oto sakwy
    Lens Drop
    Think Tank Photo Pro Speed Belt V2.0 - M-L

    ułatwiają pracę, ponieważ ciężar noszonego sprzętu równomiernie rozkłada się na biodrach, a nie cały na jednym ramieniu. do tego potrzebne obiektywy masz zawsze pod ręką - nie musisz ganiać do torby czy plecaka. nie martwisz się też więc o bezpieczeństwo. no i co ważne - przy odrobinie doświadczenia, czas zmiany szkła jest taki jak opuszczenie aparatu i podniesienie drugiego.
    kilka dobrych lat temu pracowałem na dwóch 40d i jak kupiłem piątkę i jedno 40d zostało, to niewygodnie się tak pracowało przez inną ergonomię korpusów. kupiłem sakwy i 40d wyciągałem tylko podczas ceremonii. teraz 40d wymieniłem na 5dmk3 i dalej będę pracował w tym systemie, bo dla mnie jest tak najwygodniej. i najmniej bolą plecy
    Ok, Lens Dropa znam - niezły. Mam obydwa LowePro LensExchange, ale one się nie nadają do zoomów z osłonami, choć do stałek pewnie tak. Ostatnio mam Think Tank Lens Change i to jest dla mnie sensowniejsze na dwa zoomy plus jeden na body.

  8. #18
    Coś już napisał Awatar domelek
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Sędziszów Młp.
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez zanussi Zobacz posta
    ja pracuję na trzech ciałkach i daje radę tzn szyja czasem boli.... ale muskuły sobie od razu wyrabiam
    Wielki SZACUN Ja pracuje na dwóch i dają mi nieźle w kość. 3 body już bym nie dźwignął. Jak Ty to w ogóle nosisz?

    Co raz bardziej mnie nachodzi na rozwiązanie o którym pisze schabu..

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Nov 2008
    Miasto
    Dobczyce, Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    317

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Uważam ze na zapas wystarczy 5D - sam mam takie body na zapas i sobie chwale i nie zamierzam sprzedać bo ich cena niska a zawsze może kiedyś uratować tzw tyłek. Oczywiście możesz sobie kupić również 5D Mark III czy 1dx a wtedy 6d na zapas - ale to ty zdecyduj :P

    Cytat Zamieszczone przez Morfii Zobacz posta
    Cześć,
    ostatnio przychodzi mi do głowy zakup drugiego body do ślubów.. Obecnie mam 6D i jestem z niego zadowolony. Dodam że nie mam parcia na 5D MKIII... Zastanawiam się co Wy byście wybrali.
    Mój wybór ma się ku 5D MKII... no ale sam nie wiem może wystarczy 5D MKI, a resztę kasy na razie zostawić na lepszy słoik? Czy coś w stylu 1D..MKXX

    Domyślam się że nie jedna osoba będzie kiedyś miała taki dylemat. Nie chcę myśleć nawet o body z małą matrycą bo to jak cofanie się do epoki kamienia łupanego No ale każdej opinii wysłucham.

    Pozdrawiam AS.

  10. #20

    Domyślnie Odp: Zapasowe body..

    Cytat Zamieszczone przez Morfii Zobacz posta
    ...ostatnio przychodzi mi do głowy zakup drugiego body do ślubów...
    Musisz sobie odpowiedzieć na pytanie z ilu zdjęć musiałeś zrezygnować, albo nie zdążyłeś uchwycić. Jak patrzę na Twoją szklarnię (same stałki) to 5D mk II przydałby się na 100%. Dwa bodu to też czystsza matryca .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •