Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

  1. #1

    Domyślnie Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    Witam.
    Chciałbym kupić wyzwalacz do lampy canon 420EX i tu mam problem bo lampa nie ma manualnego ustawiania siły błysku odbywa się to za pomocą korpusu. (mam 40d) Jaki polecacie wyzwalacz (tani) który by przesyłał informacje z korpusu do lampy?

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    Nie jestem pewien czy dobrze Cię rozumiem - chcesz w menu aparatu ustawić moc lampy w trybie M, i chcesz to przenieść do lampy?
    Niestety tak się nie da, tzn. da się ale tylko lampami obsługującymi obsługą poprzez menu aparatu (np.430exII, 580exII, 600).
    420ex ma tylko ETTL, i nic z tym nie zrobisz, nie da się w niej ustawić ręcznie mocy. Możesz ją zmienić na np. Metz 48af-1 (też używka), różnica ceny nie powinna być zbyt duża, a Metz ma ustawienia manualne. Metz ma licznik błysków, więc można jakoś oszacować, jak mocno była męczona lampa

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    jest możliwość ustawiania w tej lampie mocy błysku przez ustawianie na korpusie korekty ekspozycji lampy od -2 do +2. Na oko błyska słabiej przy -2 a przy +2 mocniej i dłużej się ładuje

  4. #4
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    Mówimy o różnych rzeczach. Ja mówię o ustawianiu mocy w trybie M lampy, np. na 1/16, i tego się nie da zrobić.
    Jeśli masz na myśli korektę mocy błysku w TTL, to musisz mieć wyzwalacz przenoszący informacje TTL, a one nie są tanie. Dobrą opinię ma YN-622c, oczywiście potrzebujesz komplet = nadajnik na aparat i odbiornik pod lampę (w przypadku YN 622c to są takie same urządzenia). Koszt to ok. 380zł, więc jeśli nie potrzebujesz mieć czegoś przenoszącego TTL, tylko chcesz mieć lampę zdalną z regulacją mocy, możesz kupić manualną lampę YN560III (ok. 320zł) i jeden nadajnik YN RF603 (ok. 75zł, jeden, bo lampa ma wbudowany odbiornik). Koszt podobny, a masz dodatkowa lampę wyzwalaną radiowo, taniej o 100 może być lampa YN460II, ale do niej potrzebujesz dokupić odbiornik radiowy, więc wyjdzie podobnie. Oczywiście regulacja mocy jest tylko na lampie, nie zdalnie.

  5. #5

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    ok dzięki za wytłumaczenie tego. Lampy zmieniać na razie nie potrzebuje bo działa dobrze i zastanawiam się przewodem synchro czy kupić z kablem skręcanym czy też nie.
    Przewód synchro eTTL zamiennik Canon OC-E3, 300cm (3946470757) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
    PRZEWÓD SYNCHRO zam CANON OC-E3 300cm eTTL WaWa (3886445615) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    Kiedyś kupiłem jakiś używany, krótki, przeciąłem i dołożyłem wtyczkę/gniazdko. Zyskałem możliwość dokładania "przedłużaczy" o dowolnej długości, bo korzystanie kilkumetrowego jak chcesz tylko odsunąć lampę na wyciągnięcie ręki nie jest zbyt wygodne.
    Spiralny będzie miał ok. 90cm zwinięty, a pełna długość zazwyczaj jest podawana dla całkiem wyprostowanego przewodu = nierealna.
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 10-02-2014 o 11:08

  7. #7
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    Nie chciałem zakładać osobnego tematu, bo w sumie krótkie pytanie,...

    Coś namieszałem i się pokaszaniło...
    Jak ustawić aby było możliwe wyzwolenie systemówki przy LiveView, szkło M42 na pierścieniu bez dendeliona, lampa na radiu w ust. manualnych...
    5D3, 430EX II

    Jeszcze raz sry za OT
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 10-04-2014 o 14:06

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    "Na chłopski rozum" jak lampa jest w M, na odbiorniku radiowym (ustawionym na ten sam kanał co nadajnik), to po prostu powinno działać (jak nadajnik jest wyzwalany z aparatu). Nie napisałeś jakie wyzwalacze, jeśli z funkcją sterownika TTL (np. yn622c) to sprawdź jak masz je ustawione, w tym może być problem.

  9. #9
    Uzależniony Awatar PoulN
    Dołączył
    Sep 2006
    Posty
    771

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    Wyzwalacz PT stopka Canon Nikon Pentax Olympus wbudowane mocowanie parasoli - Sklep Fotograficzny FSFOTO.pl Wyposażenie Studia Akcesoria Foto RWPT04U - Wyzwalacze - Przewody - FsFoto.pl

    W sumie wcześniej nie zauważyłem, bo rzadko korzystam z Live View ale z szkłami EF również nie wyzwala... w trybie szybkiego AF w LV też...
    W normalnym trybie z wył. LV - zero problemu zarówno z EF jak i M42...
    Ostatnio edytowane przez PoulN ; 10-04-2014 o 19:05

  10. #10

    Domyślnie Odp: Canon 420EX wyzwalacz jaki kupić

    Witam.
    Dołączę się do tematu, bo też jestem na kupnie wyzwalacza bezprzewodowego. Do lamp studyjnych wystarczy moim zdaniem YN 603, do systemowej YN 622C. Używam EOS 6D i z tego co piszą w necie to body odpowiada za funkcję E TTL II, który wspiera YN 622C. Lampa EX 420 nie ma możliwości korekcji mocy błysku. Mam pytanie czy w takiej konfiguracji EOS 6D, EX 420 oraz YN 622C (sztuk 2) będę mógł korzystać z pomiaru ETT L (palnik lampy na wprost, lampa na statywie) oraz TTL (palnik do góry, lampa na statywie)? Czy skoro nie mam możliwości ręcznej regulacji mocy błysku to korektę dokonuję korekcją siły błysku z poziomu body ?

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •