Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 57

Wątek: nie jestem w stanie rzucić palenia

  1. #1
    Zablokowany
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    0

    Domyślnie nie jestem w stanie rzucić palenia

    chciałbym przestać palić, bo moja mama, która pali 30 lat właśnie miała zawał, lekarz ogłosił, że przyczyną są właśnie papierosy.

  2. #2
    Moderator Awatar Bangi
    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    42
    Posty
    4 657

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Jest jakaś książka, po której przeczytaniu wielu moich znajomych rzuciło...
    to nie żart !!

  3. #3

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Jestem naocznym świadkiem tej książki, dało efekt na 3 miesiące niepalenia- Ani jednej sztuki. Niestety potem kumpel wrócił do nałogu. Ciekawe!

  4. #4
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Cytat Zamieszczone przez Bangi Zobacz posta
    Jest jakaś książka, po której przeczytaniu wielu moich znajomych rzuciło...
    to nie żart !!
    Allen Carr Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie - Ceneo.pl to ta książka u mnie to samo, sporo osób po niej przestało całkowicie.

  5. #5
    Bywalec Awatar Element7th
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Poznań
    Posty
    230

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Tabex - kilku moich znajomych rzuciło na tych tabsach w mniej niż miesiąc.
    Moja teściowa, która paliła chyba od zawsze za pomocą tych tabletek rzuciła po tygodniu.

    Ja rzuciłem dzięki elektronicznemu, ale chciałem rzucić więc sukcesywnie zmniejszałem ilość nikotyny w liquidzie i po 2 miesiącach dymiłem tylko zerówki a po roku całkowicie uwolniłem się od odruchu i rytuałów związanych z paleniem. Ale u mnie trwało to tak długo, bo jestem gadżeciarzem, a epalenie to na prawdę gadżeciarskie zajęcie Można powiedzieć, że "wciągające"

  6. #6
    Pełne uzależnienie Awatar m_o_b_y
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Wa-wa
    Posty
    1 095

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Cytat Zamieszczone przez kapisz Zobacz posta
    chciałbym przestać palić, bo moja mama, która pali 30 lat właśnie miała zawał, lekarz ogłosił, że przyczyną są właśnie papierosy.
    - Po pierwsze, trzeba trochę poczytać w sieci, bo większość palaczy nie zdaje sobie zupełnie sprawy z tego, czym grozi palenie.
    Kiedyś było w sieci sprawozdanie (nie wiem, czy jeszcze jest dostępne) z operacji raka krtani spowodowanego paleniem papierosów i późniejszego posługiwania się sztucznym aparatem do mówienia, zamiast własnego naturalnego "aparatu".
    Zapoznanie się z aktualnym stanem wiedzy medycznej na temat skutków palenia papierosów jest bardzo ważne i daje często wystarczającą motywację do rzucenia.
    - Po drugie, są 2 metody rzucenia palenia: albo natychmiast, albo stopniowo.
    W pierwszym przypadku trzeba natychmiast wyrzucić wszystko, co miało jakikolwiek związek z paleniem, zacisnąć zęby i starać się wytrzymać.
    Pierwszy miesiąc jest strasznie trudny, ale kto wytrwa, ten ma spore szanse pozbyć się nałogu.
    W drugim przypadku trzeba sprawę rozłożyć na raty i powoli i stopniowo starać się rygorystycznie zmniejszać ilość wypalonych papierosów aż do zera.
    Indywidualne predyspozycje decydują o tym, która metoda dla kogo jest lepsza.
    Ja rzuciłem palenie natychmiastowo wykorzystując moment, gdy po 2 godzinach forsownego tenisa nie miałem ochoty na papierosa.
    Zachęcony tym wytrwałem do końca dnia i następnego dnia też mi się udało i tak dalej...
    Najtrudniejszy jest zwykle pierwszy miesiąc, kiedy palacza wręcz "skręca od środka" brak papierosa.
    Potem powoli jest coraz łatwiej...
    I bardzo ważne: były palacz powinien do końca życia nawet nie dotykać papierosa !!!
    Znane są przypadki powrotu do nałogu nawet po 5 i więcej latach.
    Często wystarczy wypalić jednego papierosa, aby całe lata wyrzeczeń poszły na marne.
    ŻYCZĘ SKUTECZNEGO ZERWANIA Z TYM WREDNYM, GŁUPIM I NIEBEZPIECZNYM NAŁOGIEM !!!
    m_o_b_y
    --------------------------------------------------------
    Poszedłem w lewo, chociaż mogłem pójść i w prawo.
    Witold Gombrowicz

  7. #7
    Uzależniony Awatar centur
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Pomorze
    Posty
    766

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Cytat Zamieszczone przez kapisz Zobacz posta
    chciałbym przestać palić, bo moja mama, która pali 30 lat właśnie miała zawał, lekarz ogłosił, że przyczyną są właśnie papierosy.
    paląc paczkę dziennie przepalasz ok. 300-400 zł/m-c, za taką ratę możesz sobie kupić naprawdę fajny sprzęt foto... np 5d mk3


    podziałało ???
    http://www.obiektywni.pl/autorzy/aut...68-0-0-0-0.php
    http://www.canon-board.info/galerie-...karaiby-84676/
    Sprzęt: C650D+BG-E8, T17-50/2.8, C550EX dawniej: C20D, C300D, G3, S70-200/2.8, C50/1.4, T17-35/2.8-4.0, T90/2.8 macro...

  8. #8
    Bywalec Awatar DarekB
    Dołączył
    Feb 2005
    Miasto
    Działdowo
    Wiek
    55
    Posty
    182

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Nie wolno stosować Tabexu bez wcześniejszych badań lekarskich ale to dotyczy chyba wszystkich takich kuracji. Tabex może powodować późniejsze problemy kardiologiczne.

  9. #9
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Tabex działa, nie paliłem z m-c po tygodniu brania. Potem jakaś impreza, alkohol i niestety znowu palę. Co do Tabexu i konsultacji z lekarzem, może i racja ale w sumie to na każdym świstku nawet od syropu od kaszlu jest by skonsultować się z lekarzem. Poza tym Tabex jest na receptę więc konsultacje mamy przy okazji. Przymierzam się do znowu do Tabexu, ale czekam na mało stresujący moment w życiu i najlepiej w okresie postu by uniknąć spotkań towarzyskich, zabawy i alkoholu.
    Życzę Tobie, Wam i sobie skutecznej walki z nałogiem.
    pozdr.

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: nie jestem w stanie rzucić palenia

    Znam osobę która rzuciła po tej książce. Więc może warto spróbować. Powodzenia. Jak już rzucisz palenie to zobaczysz jak innym osobom to śmierdzi. Po prostu palaczom śmierdzi z buzi. I śmierdzą ich ubrania. Może nie jest to tak przykre jak zapach bezdomnego, ale porównywalne.

Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •