Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 38 z 38

Wątek: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

  1. #31
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Hmmm
    28mm leży i kwiczy
    Mógłbyś zrobić fotę krajobrazu na 28 i druga jakimś innym szkłem które uznasz za dobre?
    Robie zdjęcia głównie na wyjazdach. Niejednokrotnie na szeroko.
    Niestety nigdzie u mnie nie ma tego szkła w sklepach.....

    --- Kolejny post ---

    To widać przy kadrowaniu czy przy normalnym przeglądaniu na kompie

  2. #32
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Powinienem doprecyzować swoją wypowiedź. Napisałem tak o pracy na 28mm w odniesieniu do pracy na 300mm oraz do pracy zestawu 5DS + EF 16-35 mm f/4L IS USM.

    Całość testu:

    http://1drv.ms/1IxxfUS

    Wszystkie zdjęcia robione z ręki przy włączonej a później wyłączonej stabilizacji w Tamronie na Av i ISO AUTO bezpośrednio do JPEG (Styl obrazów: Standard).

    Centrum kadru:


    Średni kadr:


    Róg kadru:
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 06-12-2015 o 14:41

  3. #33
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Chciało by się rzec "o cholera"....

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    oo temat odżył i słusznie, bo obiektyw wybitnie niedoceniany

    Nie namawiam, ale na twoim miejscu nie wahałbym się ani chwili tylko brał. Docenisz na każdym wypadzie, gdy nie będziesz musiał zmieniać szkieł, nosić tego złomu tyle. W moim podpisie w galerii ten obiektyw w użyciu od lipca 2014 na 90% fotek. No dobra, szeroko jest powiedzmy ok, szału nie ma, ale mi styka w zupełności. Jest to cena wygody w użytkowaniu jednego zestawu. Jeszcze od siebie dorzucę w warunkach naprawdę ciemnych (kilka pierwszych fotek na naleśniku 40/2.8):
    https://picasaweb.google.com/1130505...CKHSjpXS_dr3UQ

    Czy jesteś w stanie zrezygnować z wyczesanej jakości Lek, zwłaszcza 70-200 f4 IS i 24-105 kóry znów taki wybitny wcale nie jest, zwłaszcza na końcach - sam sobie musisz odpowiedzieć. Ja tak zrobiłem, miałem te dwa obiektywy, miałem 17-40L i posprzedawałem wszystko. Mam tego zooma plus dwie stałki i jest git. Sigma 12-24 tylko jeszcze się kurzy..

    To trochę tak jak ze sprzętem gitarowym, z efektami - można kompletować cały system podłogowy, kupować wszystkie te pudełka za 1000zł każdy i cieszyć się jakością dźwięku, którą słyszysz tylko Ty, a można kupic jeden procesor w racku ze sterownikiem i mieć wszystko to samo, tylko 10x prościej i taniej. I ja tak mam. Nie jestem purystą wizualnym (fotki) ani brzmieniowym (gitara). Podobnie też do słuchania muzyki wystarcza mi iphone + Koss Porta Pro zamiast wyciszonego pomieszczenia z całym zestawem audiofilskim.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  5. #35
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Zgadzam się z przedmówcą - wybitnie niedoceniony obiektyw. Z chęcią zobaczyłbym porównanie z canonowskim 28-300L. Nad tym ostatnim poważnie zastanawiałem się, ale płacić ponad 2x tyle za używkę L, co za nówkę T no i te gabaryty Lki, plus rzucanie się w oczy białego słoika...
    Jeszcze raz trzeba tu podkreślić - to jest obiektyw uniwersalny. Nie żaden portretowiec, nie UWA, nie obiektyw do sportu (chyba, że zawody konne na świeżym powietrzu w letni słoneczny dzień . Trzeba zdawać sobie sprawę z kompromisu, wtedy zadowolenie będzie pełne.
    VC jest zacne, chociaż mały żal, że nie dano możliwości wyłączenia stabilizacji w poziomie, do panoramowania.

  6. #36
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    C28-300 odpada z 2 powodów
    1. waga
    2. cena

    dzięki za wszystkie odpowiedzi
    pozostaje kupić i popróbować osobiście

  7. #37
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 046

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    A jak masz to szkło to powiedz - czy tez masz drugą soczewkę taką zapstrzoną? mam to już od dobrych kilku lat i nie jestem nawet w stanie stwierdzić czy tak jest od nowości bo nie robilem mu szczegolowych fot. Dopiero dziś w serwisie zwrócili mi na to uwagę i nie wiem czy mam z tym iść do czyszczenia czy to tak ma być patrze na necie i wyglada na to, że jednak to jakies zasyfienie…

    tu wygląda to czysto:
    https://radojuva.com/en/2016/11/tamr...28-300-pzd-vc/

    Nie przeszkadzalo to fotkom, ale teraz chyba oddam go na czyszczenie przed sezonem
    https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...fc3ec1b6b7.jpg
    nie chcę zaśmiecać wątku obiektywów RF, wiec tutaj.
    obiektyw wrócił z serwisu - powiedzieli przy oddawaniu na serwis, że jak się uda rozłożyć i wyczyścić to tylko czyszczenie, jak nie to wymiana soczewki. Skończyło się wymianą soczewki. Ten moduł z tym zanieczyszczeniem jest nierozbieralny. I cholera wie co tam w środku jest.
    koszt 350zł. Obiektyw działa i mogę się dalej nim cieszyć mam nadzieję kolejne 8 lat..

    tak to teraz wygląda:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_3484 — kopia.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	330,2 KB
ID:	7403
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  8. #38

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    no nic, trzeba czekac na szklo
    spam

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •