Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar cauchy
    Dołączył
    Sep 2008
    Miasto
    Warszawa
    Wiek
    40
    Posty
    2 021

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    a, daj sobie spokój z C 70-300, jeśli rozważasz taki obiektyw to lepszym wyborem jest Tamron 70-300. Miałem go i zamieniłem na 28-300, ale tylko dlatego, że nie miałem ochoty co chwila na wycieczkach przepinać szkieł z tele na UWA.
    EOS R6 | RF 14-35 | RF 70-200 | RF 85 | Sigma 150-600 C | DJI Mini 3 Pro
    Flickr | YT

  2. #22
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Cytat Zamieszczone przez cauchy Zobacz posta
    a, daj sobie spokój z C 70-300, jeśli rozważasz taki obiektyw to lepszym wyborem jest Tamron 70-300. Miałem go i zamieniłem na 28-300, ale tylko dlatego, że nie miałem ochoty co chwila na wycieczkach przepinać szkieł z tele na UWA.
    dzięki za odpowiedź, być może będę miał go na święta do przetestowania i wtedy zadecyduje. Faktycznie przeczytałem opinie o Taronie 70-300 i są bardzo pozytywne.

  3. #23
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Rozterki

    Mam Canona 6d z kitowym 24-105, do tego C40 z 70-200/f4 IS
    Zakres fotografii - głównie podróże. Czasami jakieś fotki w domu, ale to raczej rzadko. Generalnie fotografia to hobby, nie sposób zarabiania pieniędzy
    Problem jest taki, że jak gdzieś jadę i robię foty - no jednak jest co nosić. Całość sprzętu po ok 3-4 godzinach robi się już naprawdę ciężka (2 aparaty, 2 obiektywy + plecak z duperelami)

    Dlatego też zainteresował mnie ten T28-300 PZD. Zakres idealny, no może trochę ciemno ale wysokie ISO w 6D to bajka !
    myślałem kiedyś o C28-300L ale to jest jednak prawie 1,5kg.... i czuję że bez statywu nie będzie zbyt łatwo (ciężko będzie zrobić fotę trzymając body a nie obiektyw)

    porównując C24-105 do T28-300: wiem że brakuje tych 24mm które myślę mają przewagę głównie chyba "w głowie" (że 24 to szerzej niż 28), ale nie w tym rzecz

    jak się poczyta testy to
    C24-105 F4 widać odstaje pozytywnie od T28-300 PZD
    Tamron 28-300mm f/3.5-6.3 Di VC PZD Lens Image Quality
    ale to tak do F5.6. różnica się potem zaciera
    ale czy to faktycznie będzie widać na fotach i jak bardzo?

    bo np wg tych samych testów C24-70 F4 lub stałki są ostrzejsze od C24-105, mimo to nie mogę powiedzieć że C24-105 jest zły
    jak dla mnie robi super fotki

    czy ktoś może się podzielić odczuciami z Tamrona?
    może podesłać przez priv sample dla C24-105 vs T28-300 w raw?
    uniwersalność ogniskowej (spacer zoom) plus fakt że będzie mniej do dźwigania strasznie do mnie przemawia
    z drugiej strony - jak już jadę na tzw 2 koniec świata to trochę bym się zirytował nie mając ostrych fotek

    Co robić....
    Ostatnio edytowane przez mmteam ; 04-12-2015 o 19:44

  4. #24
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 280

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    rozwiaze twoje rozterki


    kup ten obiektyw i ciesz sie zdjeciami
    kliknij pomogl
    Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?
    Cham się uprze i mu daj. No skąd ja wezmę, jak nie mam!

  5. #25
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    czy ktoś może się podzielić odczuciami z Tamrona?
    może podesłać przez priv sample dla C24-105 vs T28-300 w raw?
    Dlaczego porównujesz dwa obiektywy o różnym zakresie ogniskowych? Porównuj kopię z oryginałem:

    Tamron 28-300mm f/3.5-6.3 Di VC PZD Lens Image Quality

    Tu masz bardzo fajny test tego obiektywu:

    Tamron 28-300mm f/3.5-6.3 Di VC PZD Review | PhotographyBLOG

    Jestem chyba drugim poza autorem tego wątku posiadaczem tego obiektywu w Polsce i prawdopodobnie na tym się ta krótka lista kończy.

    Jest to typowy letni obiektyw, lubi bardzo dużo dobrego światła. Robi się jakieś grubsze zachmurzenie i ISO radośnie wędruje sobie bardzo wysoko. Posiadaczowi 6D to akurat nie będzie przeszkadzało. Obiektyw najlepiej pracuje na krótkich i średnich odległościach, kiepsko radzi przy zdjęciach na nieskończoność przy ogniskowej 28mm. Na 300mm używalny od f/6.3, na wszystkich innych ogniskowych lepiej zaczynać zabawę od f/5.6 a jeszcze lepiej od f/8.

    https://onedrive.live.com/?authkey=%...A0BE6B2FDE9DC9

    ^ Tu masz moje RAW-y z 6D jak jeszcze miałem ten aparat. Teraz mam 5DS i obiektyw niedawno wrócił z serwisu ze zaktualizowanym do najnowszej wersji firmware bo bez niego nie działał mi w trybie Live View. Jutro mogę zrobić kilka RAW-ów z ręki przy włączonej stabilizacji i sobie zobaczysz jak pracuje na najnowszym firmware.

    Obiektyw jest u mnie przeznaczony do sprzedaży.

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Tu masz moje RAW-y z 6D jak jeszcze miałem ten aparat. Teraz mam 5DS i obiektyw niedawno wrócił z serwisu ze zaktualizowanym do najnowszej wersji firmware bo bez niego nie działał mi w trybie Live View. Jutro mogę zrobić kilka RAW-ów z ręki przy włączonej stabilizacji i sobie zobaczysz jak pracuje na najnowszym firmware.

    Obiektyw jest u mnie przeznaczony do sprzedaży.
    Odezwiesz się na PRV?
    Pogadajmy :-)

  7. #27
    Bywalec
    Dołączył
    Apr 2012
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    110

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Mam ten obiektyw od wakacji i jestem bardzo zadowolony. Podzielam zdanie Mkamlega, że obiektyw lubi dobre światło a wtedy daje bardzo fajne obrazki. W wakacje zestaw 6D i tamron dał świetne rezultaty.

  8. #28
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Cytat Zamieszczone przez mmteam Zobacz posta
    Odezwiesz się na PRV?
    Pogadajmy :-)
    Mam wyłączone forumowe PM, możesz spróbować się ze mną skontaktować wysyłając maila pod adres mkamelg (małpa) icloud.com
    Ostatnio edytowane przez mkamelg ; 05-12-2015 o 00:37

  9. #29
    Początki nałogu
    Dołączył
    Mar 2015
    Miasto
    WN
    Posty
    374

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Mam ten obiektyw od jesieni. Potrzebowałem jak najbardziej uniwersalnego spacerzooma. Poza tym, że jest ciemny, to zastrzeżeń optycznych nie mam. Użytkowe -'jak się człowiek przyzwyczai, że pierścień ogniskowej jest bliżej puszki, niż pierścień ostrzenia, to trudno z tym tamronem, którego pierścień ogniskowej jest właśnie na krańcu, a ostrzenia - przy puszce. Dobrze, że to PZD, więc mylne kręcenie ostrością w trybie AF nie jest szkodliwe
    Jak komuś brakuje 24-28 mm, to niech się zastanowi, czy potrzebuje tak długo, może mu np. 24-105L starczy. Moim zdaniem na ogół albo się raczej robi "długo" (ja tak mam), albo "krótko" i pod to się kupuje szkło.
    Dodać warto, że cena na VB niedawno była circa 2/3 tego, co wołają sklepy w kraju. A ten tamron w cenie np. C 70-300 IS USM, mimo iż ciut ciemniejszy, jest dużo lepszy.

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2012
    Miasto
    Posty
    1 254

    Domyślnie Odp: Tamron 28-300 mm F/3.5-6.3 Di VC PZD (Model A010)

    Cytat Zamieszczone przez mkamelg Zobacz posta
    Teraz mam 5DS i obiektyw niedawno wrócił z serwisu ze zaktualizowanym do najnowszej wersji firmware bo bez niego nie działał mi w trybie Live View. Jutro mogę zrobić kilka RAW-ów z ręki przy włączonej stabilizacji i sobie zobaczysz jak pracuje na najnowszym firmware.
    W 5DS mam kompletnie wyłączoną mikroregulację AF więc tak wychodzą zdjęcia z tego obiektywu z wgranym najnowszym firmware "na zero":

    http://1drv.ms/1IL1Sku

    Cytat Zamieszczone przez chester_jds Zobacz posta
    A ten tamron w cenie np. C 70-300 IS USM, mimo iż ciut ciemniejszy, jest dużo lepszy.
    Bo to jest w sumie jego najlepszy zakres pracy. W opisówce aukcji z którą się bujam już dość długo napisałem ludziom "Obiektyw został wypuszczony na rynek w 2014 roku i najprawdopodobniej jest odpowiednikiem obiektywu Canon EF 28-300 mm f/3.5-5.6L IS USM z 2004 roku choć przy ściąganiu danych do korekcji aberracji obiektywu bezpośrednio w aparacie za pomocą EOS Lens Registration Tool jest automatycznie wykrywany jako EF 90-300 mm f/4.5-5.6 USM z 2002 roku."

    Niestety 28mm w nim leży i kwiczy zwłaszcza na odległościach od kilkunastu metrów i dalej do nieskończoności. To znaczy jestem w stanie trochę poprawić jakość obrazu wyłączając stabilizację (to działa chyba na wszystkie obiektywy na szerokim końcu niezależnie od producenta) i bawiąc się mikroregulacją AF ale i tak efekt nie będzie powalał na kolana.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •