Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 41

Wątek: Jaka lampa do 6d?

  1. #31

    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    A 568 nie ma problemów ze wspomaganiem AF? Zależy mi na tej funkcjonalności, gdyż miałem okazję przetestować ją w starej 430EX i bardzo fajnie wspomagała mi boczne punkty. Wzorek jest laserowy czy taki jak w 430EX/EXII?
    6D, T24-70/2.8VC, T90/2.8
    YN-560-II

  2. #32
    Początki nałogu Awatar tomphoto
    Dołączył
    May 2007
    Miasto
    51°45'23 19°25'49
    Posty
    408

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez speedfreak Zobacz posta
    A 568 nie ma problemów ze wspomaganiem AF? Zależy mi na tej funkcjonalności, gdyż miałem okazję przetestować ją w starej 430EX i bardzo fajnie wspomagała mi boczne punkty. Wzorek jest laserowy czy taki jak w 430EX/EXII?
    Nie ma, jest kratka (foto cela) działa bardzo dobrze
    http://www.tomphoto.pl Fotografujcie, jeżeli sprawia wam to radość.

  3. #33
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    śląsk
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Witam, odkopię temat, do 6D, Yongnuo wypuściło coś nowego z HSS, ostatni post
    z 2014 roku, co polecacie, na dzień dzisiejszy używam manualnej yong które
    zakupiłem z 6 lat do tyłu. Pora coś kupić
    Pozdrawiam baracuda

  4. #34
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez baracuda Zobacz posta
    Witam, odkopię temat, do 6D, Yongnuo wypuściło coś nowego z HSS, ostatni post
    z 2014 roku, co polecacie, na dzień dzisiejszy używam manualnej yong które
    zakupiłem z 6 lat do tyłu. Pora coś kupić
    Zależy do czego.
    Jeżeli ma być względnie małe i fajne to polecam 430EX III RT. Jeżeli potrzebny jest większy pałer to YN600EX RT II. Najlepiej to i to

  5. #35
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Oct 2010
    Miasto
    śląsk
    Posty
    34

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Dzięki za podpowiedź, biorę yn600ex rt II, liczba przewodnia oraz cena wygrała
    Pozdrawiam baracuda

  6. #36
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    1 503

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez baracuda Zobacz posta
    ... liczba przewodnia oraz cena wygrała
    Cena nie podlega dyskusji, natomiast z liczbą przewodnią bywa różnie. Starsze YN były gdzieś w połowie drogi między 430, a najmocniejszymi Canonami, a nawet bliżej 430. Nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, że podobnie.

  7. #37

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Czołem, nie chciałbym zakładać nowego tematu i zależy mi na szybkiej odpowiedzi, za którą z góry dziękuję.
    Właśnie jedzie do mnie 6d mark I w stanie idealnym z małym przebiegiem. Za chwilę jadę kupić 50 1,8 stm. Aparat będzie użytkowany amatorsko do portretu, troszkę jakiegoś reportażu i przyrody oraz macro po zakupie pierścieni. Docelowo chciałbym kupić 135 f2 L, ale nie wiem kiedy dozbieram.
    Planuję również zacząć w końcu używać kilku (trzech- dwie na osobę, jedna na tło) lamp i osprzętu. Ekonomia bardzo się liczy. Mam możliwość wraz z obiektywem zakupić canona 580 ex II za 100€. Dobry stan, niezajechany. Pytanie, czy warto? Czy lepiej kupić 3x Yongnuo? Które? Jaki osprzęt do wyzwalania zestawu jest potrzebny? Który transmiter? Czy jeszcze coś dodatkowo jest potrzebne do wyzwalania lamp?
    Może warto mieć zestaw 1 canon 580 ex II i 2x Yongnuo?

    Mój ostatni aparat to 40d.
    Poprzedni, ukochany, który nigdy mnie nie zawiódł to analog eos 5 z obiektywem canona f/2,5 macro, velvia, provia.
    Ostatnio edytowane przez zio40 ; 29-05-2020 o 17:06

  8. #38
    Pełne uzależnienie Awatar aptur
    Dołączył
    Oct 2005
    Posty
    3 839

    Domyślnie Re: Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez zio40 Zobacz posta
    Czołem, nie chciałbym zakładać nowego tematu i zależy mi na szybkiej odpowiedzi, za którą z góry dziękuję.
    Właśnie jedzie do mnie 6d mark I w stanie idealnym z małym przebiegiem. Za chwilę jadę kupić 50 1,8 stm. Aparat będzie użytkowany amatorsko do portretu, troszkę jakiegoś reportażu i przyrody oraz macro po zakupie pierścieni. Docelowo chciałbym kupić 135 f2 L, ale nie wiem kiedy dozbieram.
    Planuję również zacząć w końcu używać kilku (trzech- dwie na osobę, jedna na tło) lamp i osprzętu. Ekonomia bardzo się liczy. Mam możliwość wraz z obiektywem zakupić canona 580 ex II za 100€. Dobry stan, niezajechany. Pytanie, czy warto? Czy lepiej kupić 3x Yongnuo? Które? Jaki osprzęt do wyzwalania zestawu jest potrzebny? Który transmiter? Czy jeszcze coś dodatkowo jest potrzebne do wyzwalania lamp?
    Może warto mieć zestaw 1 canon 580 ex II i 2x Yongnuo?

    Mój ostatni aparat to 40d.
    Poprzedni, ukochany, który nigdy mnie nie zawiódł to analog eos 5 z obiektywem canona f/2,5 macro, velvia, provia.
    Nie kupowałbym już teraz lamp bez systemu radiowego RT.

  9. #39
    Pełne uzależnienie Awatar marfot
    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Zgorzelec
    Posty
    4 401

    Domyślnie Odp: Re: Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez aptur Zobacz posta
    Nie kupowałbym już teraz lamp bez systemu radiowego RT.
    Na pewno zakup lamp bez wbudowanego systemu radiowego to komplikacja i potencjalny kłopot. RT ma tą zaletę, że jest kompatybilny z oryginalnymi komponentami Canona a chińskie odpowiedniki nieźle współpracują.
    https://500px.com/p/m_kowalczyk?view=galleries
    EOS R5, RF 14-35/4L, RF 24-105/4L, C35/2 IS, C70-300L IS, M6II, M11-22, M22, M32, S56/1.4, M55-200

  10. #40
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez zio40 Zobacz posta
    Mam możliwość wraz z obiektywem zakupić canona 580 ex II za 100€. Dobry stan, niezajechany. Pytanie, czy warto? Czy lepiej kupić 3x Yongnuo? Które? Jaki osprzęt do wyzwalania zestawu jest potrzebny? Który transmiter? Czy jeszcze coś dodatkowo jest potrzebne do wyzwalania lamp?
    Może warto mieć zestaw 1 canon 580 ex II i 2x Yongnuo?
    Tak. Nie. Zależy. Wybierz odpowiedź, która Ci odpowiada
    Tak, bo to bardzo dobra, pewna i powtarzalna lampa.
    Nie, bo jest stara, bo niedługo mogą się pojawić problemy z serwisem (firmowym na nowych częściach, swoją drogą taki serwis nie jest tani), bo nie ma żadnej "taniej" możliwości zdalnego wyzwalania (nie ma wbudowanego odbiornika radiowego, nie ma wbudowanej prostej fotoceli).
    Zależy, bo trudno powiedzieć, na co zechcesz położyć największy nacisk.
    Jeśli "reportaż" plus trochę portretu, to lampa Canona na aparacie Canona powinna się sprawdzić lepiej, niż lampy niezależnych producentów.
    Jednak jeśli ten reportaż będzie wymagał od Ciebie posiadania backupu, to sensowniejszy wydaje się zakup dwóch (trzech) nowych lamp niezależnych producentów, z których każda będzie mogła spełnić rolę "głównej" w razie awarii (a identyczny sposób obsługi zlikwiduje możliwość popełnienia błędów z powodu stresu i pośpiechu "w akcji"). Dodatkowo kilka lamp sterowanych i wyzwalanych w jednym systemie, nie wymagających dodatkowych pudełek (i baterii) jest wygodniejsze w użyciu przy portretach.
    Gdybyś decydował się na nowe lampy, zastanów się czy iść w Yongnuo, czy w Godox (Quadralite, Flashpoint i kilka innych "nadruków na obudowie"). YN to (na teraz) trochę mniejszy system, oferta Godox to lampy reporterskie manualne (ale z HSS), reporterskie TTL (mniejszej i większej mocy), akumulatorowe większej mocy (z TTL i HSS, moc 200, 300, 400, 600Ws) oraz lampy studyjne (niektóre także z TTL i HSS). Całość obsługiwana sterownikiem (kilka modeli o różnej funkcjonalności) dedykowanym do danego systemu aparatów (lub z nadajników wbudowanych w lampy reporterskie).
    Myśląc o sporadycznym, mniej "krytycznym" reportażu i podstawowym tanim systemie portretowym, nie miałbym oporów przed zakupem używanej 580ex II (o ile byłaby w dobrym stanie), plus 2x YN560III (lub IV) plus 2x YN 603c (jeden na aparat, drugi pod 580exII).
    Myśląc o systemie z największymi możliwościami rozbudowy, sprawdziłbym Godox/Quadralite.

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •