Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 41

Wątek: Jaka lampa do 6d?

  1. #21
    Coś już napisał
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Tczew
    Wiek
    42
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Najlepszą opcją byłaby zdaje się para YN-622. Będą one pozwalały na obsługę wszystkiego co ta lampa potrafi, czyli i TTL i HSS.

    Pozdrawiam
    Grabus
    Ostatnio edytowane przez Grabus ; 19-02-2014 o 22:28

  2. #22
    Coś już napisał
    Dołączył
    May 2013
    Miasto
    Kielce
    Posty
    95

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    potwierdzam i polecam: YN-622 (parka oczywiście) + 568EX + 6D można sterować z menu aparatu
    Ostatnio edytowane przez marjo ; 19-02-2014 o 23:13

  3. #23
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Lampe YN-568EX mozna zdalnie sterowac za pomoca:

    ST-E2 - sterownik IR
    C580 lub YN568II - na sankach aparatu, sterownik IR, ekonomicznie calkowicie nieoplacalne
    YN622C - radiowo, duzo lepiej niz IR i tanio
    PW - radiowo, ale drozej niz YN622, ale mozliwosci wieksze
    ... i jeszcze pare radiowych wyzwalaczy z ttl'em

    --- Kolejny post ---

    Ja tez polecam YN622 (z wlasnego doswiadczenia)

  4. #24
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez marjo Zobacz posta
    potwierdzam i polecam: YN-622 (parka oczywiście) + 568EX + 6D można sterować z menu aparatu
    Jak wygląda sprawa sterownia mocą lampy, chodzi mi sytuację gdy na sankach mam wyzwalacz, na którym jest pierwsza lampa a druga nazwijmy ją "kontra" jest na drugim wyzwalaczu na statywie. Czy ustawiając moc lampy w menu aparatu zmieniamy jednoczenie ustawiania dwóch lamp? czy mam możliwość sterowania lampami oddzielnie.
    Nie wiem czy dobrze myślę ale gdyby tak lampę ( ta na wyzwalaczu na sankach ustawić w M - sterowanie jej w menu lampy ) a kontrę w eTTL to zmieniając w menu aparatu będę sterował tylko kontrą?
    Ostatnio edytowane przez Yaru ; 20-02-2014 o 11:45

  5. #25
    Bywalec Awatar feder
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    203

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Zależy co ustawisz w menu. W trybie M możesz sterować albo wszystkimi lampami na raz, albo podzielić na kanały A, B i C i sterować każdym osobno. W E-TTL ustala się proporcje mocy pomiędzy lampami.
    Kiedyś miałem EOSa 350d z kitem...

  6. #26
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez feder Zobacz posta
    Zależy co ustawisz w menu. W trybie M możesz sterować albo wszystkimi lampami na raz, albo podzielić na kanały A, B i C i sterować każdym osobno. W E-TTL ustala się proporcje mocy pomiędzy lampami.
    Czyli najwygodniej będzie podzielić na kanały, przymierzam się do zabawy w domowe studio.

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Cytat Zamieszczone przez Yaru Zobacz posta
    Czyli najwygodniej będzie podzielić na kanały,
    W zasadzie to innego wyjscia nie masz, lampa (a w zasadzie odbiornik) musi nalezec do ktorejs grupu A, B ,C. Lampa na nadajniku chyba domysnie nalezy do grupy A.
    W trybie M ustawiasz moc osobno dla kazdej grupy, ustawienie jest wazne dla kazdej lampy z grupy. W TTL ustawiasz proporcje pomiedzy A:B i moc grupy C (A:B+C) Czyli najlatwiej A i B to klucz i wypelnienie, a C tlo

  8. #28

    Dołączył
    Mar 2014
    Miasto
    Gdynia
    Posty
    2

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    Witam wszystkich

    Potrzebuję lampy z TTLem do mojego 6D.
    Używać będe do fotografowania w słabych warunkach oświetleniowych, na imprezach itp., a także podczas sesji plenerowych (do doświetlania).
    Mam 2 typy...i dylemat, nie wiem co wybrać:
    -Voeloon V-760
    -Canon 430EXII.

    Kusi mnie ten Voeloon, ale pierwszy raz słyszę o tym producencie i nie wiem czego się spodziewać. Czytałem parę testów, niby nie ma się do czego przyczepić, ale nie dowiedziałem się nic ciekawego nt. niezawodności tego cuda.
    Proszę o pomoc

  9. #29

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    A może Yongnuo?

  10. #30

    Domyślnie Odp: Jaka lampa do 6d?

    test veoleoonów miałeś z jednym z ostatnich digital foto video(chyba 11 albo 12 z 2013 roku). W testach wypadł raczej ok. Osobiście stawiałbym jednak na yonguno. Przetestowany przez wielu użytkowników, także z tego forum. Sprawdzałem na swoim 6d 568 i 500. Obie działały bez problemów. Problemy miałem z 565. Zostawał mi na zdjęciach czerwony szlaczek od wspomagania af. Ostatecznie z lampą się wstrzymałem(pojawiło się okazyjnie szkiełko), więc pstrykam dalej 550ex, którą jako lampę główna zastąpię yongnuo 568, a canon zostanie jako slave.

    Pamiętaj, że 568 to odpowiednik canonowskiej 580-tki. jeżeli szukasz lampy słabszej(niekoneicznie ze względów finansowych), to z yongnuo wystarczy Ci 500ex.

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •