Problem w tym że jesli ostrzy się na ciemny punkt to ekspozycja bedzie przewalona o ta korekte. W innych przypadkach (ostzrenie na twarz) ekspozycja będzie OK.
Też się z tym bujam i nie ma rady. Autoiso nieco pomaga bo zwykle ustawia niskie iso z ktorego można dużo wyciągać.
Z lampą też mam problemy. Na stałe mam korekte +1. Czasem trzeba dać i +2 żeby było OK.
Co do pływania AF to mam i w 50usm i 85usm. Niestety plywa non stop co kilkadziesiąt strzałów i co chiwle musze robic korekte w te i nazad.
Wydaje mi się że problem jest z wybudzaniem ze stanu uśpienia i wymiany szkieł kiedy body "spi"(nie wylaczam aparatu na zmiane szkiel) i wtedy sie rozjeżdza ale to teza w trakcie obserwacji.
Co dziwne, przez pierwsze 10k zdjec nie mialem problemow z AF. Trafiał w punkt w każdych warunkach niejednokrotnie wprawiając mnie w zdumienie.
Czujniki przedmuchalem wielokrotnie, lustra tez przedmuchalem i przecieralem szmatka do optyki.