Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: TAMRON 70-300 4-5.6 LD i pierscien ogniskowej

  1. #1
    mike_p
    Guest

    Domyślnie TAMRON 70-300 4-5.6 LD i pierscien ogniskowej

    Witam

    Nabylem wlasnie obiektyw Tamron 70-300 4-5.6 LD i jestem zaskoczony, poniewaz zakladam na aparat i wszystko jest dobrze, poza jednym. Krecąc pierscieniem ogniskowej kompletnie nic sie nie dzieje, no moze sprzet ma wieksze problemy z ustawianiem ostrosci. Nic sie nie wysuwa, pobiektyw sie nie wydluza a wlasciciel twierdzi ze trzeba wysunac sobie recznie. Cos mi sie to nie podoba i wydaje mi sie ze obiektyw jest uszkodzony
    Niech ktos mi powie, czy moje podejrzenia sa sluszne?

  2. #2
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    A w jakiej pozycji masz przełącznik AF/M ?

  3. #3
    mike_p
    Guest

    Domyślnie

    W pozycji AF, ale nawet jak przelaczam na M to nic nie zmienia

  4. #4
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Nie wiem czy te typy też tak mają, ale mam obiektyw w którym trzeba pierścień ostrości pociągnąć do siebie i jak zaskoczy w odpowiednią pozycje dopiero mogę ustawiać na M

  5. #5
    mike_p
    Guest

    Domyślnie

    Ale ja nie mam problemu z ustawieniem ostrosci, tylko z pierscieniem ogniskowej, ktorego krecenie nic nie daje kompletnie, pomimo skali 70-300. I sie zastanawiam czy krecenie nim nie powinno mi wysuwac obiektywu

  6. #6
    Bywalec Awatar Rudi
    Dołączył
    Apr 2004
    Miasto
    Racibórz
    Posty
    241

    Domyślnie

    Ale ja nie mam problemu z ustawieniem ostrosci, tylko z pierscieniem ogniskowej,
    popieprzyło mi się . Jak kręcisz i nic nie idzie to idź z tym do sklepu i niech Ci pokażą inny model.
    Aha, a panu właścicielowi powiedz, że wysunąć ręcznie to sobie może co innego.
    Pozdr.

  7. #7
    mike_p
    Guest

    Domyślnie

    A moze ktos mial taki obiektyw i ma doswiadczenia z nim?Teraz ta informacja jest mi pilnie potrzebna.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •