Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 24-70 2.8 Tamron czy Sigma

  1. #1

    Domyślnie 24-70 2.8 Tamron czy Sigma

    Z góry wybaczcie jeśli ponowię temat, ale szukałem i nic aktualnego w tym temacie nie odnalazłem. Widzę co piszecie o Canonie, ale dziękuję miałem kiepski egzemplarz; pewnie dlatego że używka - więc z następnym nie zaryzykuję a na nowy kredytu nie wezmę Do rzeczy - poszukuję obiektywu do celów reporterskich, dobrego w miarę możliwości ostrego i jasnego. Używam 5 d mark 2 oraz 40d. Jeśli ktoś testował ma jakieś doświadczenia na ten temat będę mega wdzięczny za info.

    Pozdrawiam forumowiczów

  2. #2
    Początki nałogu Awatar Adam71
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    Pruszków
    Wiek
    53
    Posty
    316

    Domyślnie Odp: 24-70 2.8 Tamron czy Sigma

    Kup Canona 28-70 2.8 . Nawet jak wyślesz go do kalibracji i przeglądu po zakupie i wydasz nawet extra 500-1000 zł to będziesz miał super szkło na lata . Do reporterki ideał. Metal i szkło.
    Pewnie miałeś 24-70 2.8. A tam dopiero wersje II dopieścili . Ale już plastik.

  3. #3
    mk
    Guest

    Domyślnie Odp: 24-70 2.8 Tamron czy Sigma

    Miałem tamrona 24-70 2.8 z stabilizacją, ostry od 2.8, piękny obrazek, porównanie z sigmą? Owszem było, sigma mniej skuteczna, więcej af się "miział", mniej celna, mydlana, używalna od 3.2, jakbym miał brać jeszcze raz zooma brałbym Tamrona...

  4. #4

    Domyślnie Odp: 24-70 2.8 Tamron czy Sigma

    Dzięki za odzew

  5. #5

    Domyślnie Odp: 24-70 2.8 Tamron czy Sigma

    Cytat Zamieszczone przez marcinstanczak Zobacz posta
    Miałem tamrona 24-70 2.8 z stabilizacją, ostry od 2.8, piękny obrazek, jakbym miał brać jeszcze raz zooma brałbym Tamrona...
    A co ze słynnym już focus shift w Tamronie, czy wystepował u ciebie, jesli tak to czy był bardzo dokuczliwy. Cichy w swoim teście o nim pisał, że sporo większy niż w C24-70, pytam, bo mam ten sam dylemat co do wyboru 24-70, Tamron kusi stabilizacją, ale C24-70 mkI wydaje się być bardziej niezawodny pod względem AF i problemów z celnością.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •