Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 66

Wątek: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

  1. #41
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Cytat Zamieszczone przez przemo-lukas Zobacz posta
    Kuba1
    Chyba dlatego cytowałem. Powtórzę: MP-E65 nadaje się jedynie na sanki i nie można wykonywać nim fotografii z ręki bo nie posiada IS? On i USM nie posiada. ))) Przypadkowo przez niedopatrzenie dwa najdroższe szkła Canona nie posiadają IS'a?
    Rozumiem.
    A zatem nie zrozumiałeś ani jednego zdania, a napisałem ich 4 (cztery). Każde krótkie i proste.

  2. #42

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Kuba1
    Krótka piłka. W makrofotografii z ręki stabilizacja jest zbędna? Jeśli twierdzisz, że niezbędna to załóż nowy temat (tu nie będziemy więcej zaśmiecać), a ja Ci wykażę, że jest to bzdura. Zaznaczę jedynie, że skala makro dopiero zaczyna się od 1:1. Sprawdź też w parametrach podawanych przez producenta na ile jest skuteczna w porównaniu do 1:4.

  3. #43
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    960

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Cytat Zamieszczone przez przemo-lukas Zobacz posta
    Kuba1
    Krótka piłka. W makrofotografii z ręki stabilizacja jest zbędna? Jeśli twierdzisz, że niezbędna to załóż nowy temat (tu nie będziemy więcej zaśmiecać), a ja Ci wykażę, że jest to bzdura. Zaznaczę jedynie, że skala makro dopiero zaczyna się od 1:1. Sprawdź też w parametrach podawanych przez producenta na ile jest skuteczna w porównaniu do 1:4.
    Hm, no sam potwierdzasz powyżej, że faktycznie, co najmniej nie rozumiesz co czytasz. Po co przypisujesz mi coś, czego nie napisałem? Yyyyyy, szkoda mi naprawdę czasu na takie dyskusje i tłumaczenie z polskiego na polski.

  4. #44

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Cytat Zamieszczone przez christoo Zobacz posta
    ...do macro IS podobno jest zbędny...
    Cytat Zamieszczone przez Kuba1 Zobacz posta
    To akurat jest, delikatnie mówiąc - nieprawda. Oprócz oczywiście fotografowania ze statywu. Ale IS nie wymyślono do fotografowania ze statywu.. A macro ze statywu, to najlepiej się robi śrubki oraz nakrętki. Bo nie uciekają.
    Christoo
    Jeśli chcesz się ograniczyć do skali 1:1, którą oferuje obiektyw, możesz pomyśleć o stabilizacji. Ale nawet patrząc na noty producenta widać, że przy tej skali jest najmniej wydajna. Ale makro dopiero zaczyna się od 1:1.

  5. #45
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    dlatego lepiej kupić 85 1.8 a do tego jakiś manual i pierscienie

  6. #46
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Po zmianie systemu,nie mam chwilowo stałki.Zainteresowałem się 100 mm.Nie robię makro ani portretów(chyba,że jakieś przypadkowe).Pytanie:
    co kupilibyście:nowy 100/2 USM czy używany ,idealny 100/2,8Macro? Oba w tej samej cenie.
    Albo inaczej:dostajecie prezent:nowy 100/2 czy używany 100/2,8
    Nie chodzi mi o ponowne analizy i szukanie zastosowania.Tylko :ten czy tamten ?
    Pierwszy raz nie mogę się szybko zdecydować ......
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    100/2

  8. #48
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    W tej samej cenie to 100L .
    A jak bez L to 100/2.
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 10-04-2014 o 23:51
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  9. #49
    Początki nałogu Awatar Propi
    Dołączył
    Mar 2005
    Miasto
    Chodzież / Poznań
    Posty
    329

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Mam pytanie zgoła odmienne - jaka jest różnica w szybkości AF między 100/2 a 100/2.8? Ten drugi nada się do reportażu?

  10. #50

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. Czy to normalne, że stabilizacja w tym obiektywnie jest taka głośna? Kupiłem dziś nówkę sztukę i dość głośno i wyraźnie słychać dźwięki silniczka od stabilizacji.

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •