Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 66

Wątek: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

  1. #21

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Cytat Zamieszczone przez Selena Zobacz posta
    I jeszcze coś z wątku o 100L (co prawda to nie 100/2,8 usm, ale ogniskowa ta sama
    I co z tego. Elka to nie 100/2,8 makro USM.
    Moje zainteresowanie nie polegało na czytaniu postów na forum i testów. Miałem ten obiektyw podłączony do body kilka razy i MZ ma lepsza rozdzielczość niż Canon 100/2,8 USM. Między 90mm na Tamronie i 100 w Canonnie różnica jest minimalna. Oba dają odwzorowanie 1:1 z odległości ~30cm.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 04-02-2014 o 12:23
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  2. #22
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Drogo Cobalt-cie kiedy czytam twoje posty dochodzę do wniosku, że dyskutujesz dla dyskusji, a nie dla wymiany merytorycznej. Swoje stwierdzenie opieram nie tylko na tym wątku (żeby nie było wątpliwości). Autor wątku pyta o zastosowanie 100 macro w portrecie, a ty po obaleniu większości twoich stwierdzeń na temat wykorzystania w/w 100 w portrecie zaczynasz porównywać obiektywy macro między sobą. Problemem jest ogniskowa i ewentualnie bokeh, a stosunek jakość / cena w 100/2,8 makro USM po pojawieniu się wersji L jest bardzo dobra.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  3. #23

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Posiadam od paru tygodni 100L i nadaje się świetnie do portretów, ni można powiedzieć że jest za ostry ponieważ takie coś nie istnieje... a ja wole zmiękczać niż sztucznie podnosić ostrość. jest celny, szybki i ma przepiękny bokeh. I w brew pozorom jest bardzo uniwersalny w co nie wierzyłem myśląc o szkle stało ogniskowym.

  4. #24

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Cytat Zamieszczone przez Morpheus866 Zobacz posta
    Posiadam od paru tygodni 100L i nadaje się świetnie do portretów, ni można powiedzieć że jest za ostry ponieważ takie coś nie istnieje... a ja wole zmiękczać niż sztucznie podnosić ostrość. jest celny, szybki i ma przepiękny bokeh. I w brew pozorom jest bardzo uniwersalny w co nie wierzyłem myśląc o szkle stało ogniskowym.
    Jedyny minus to cena. Niestety fascynacja makro czasami mija.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #25
    Coś już napisał Awatar meg83
    Dołączył
    Mar 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    65

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Zależy co kto lubi, niektórzy nie lubią tej setki bo jest wg nich za ostra do portretów. Inni powiedzą że to jest właśnie atut. Fakt że to jest typowe makro nie przesądza że nie można robić nim coś innego. Jak masz możliwość to potestuj sobie i tyle.

  6. #26
    Uzależniony Awatar Biperek
    Dołączył
    Jan 2007
    Miasto
    Augustów
    Wiek
    55
    Posty
    593

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Jedyny minus to cena. Niestety fascynacja makro czasami mija.
    Fascynacja każdą dziedziną fotografii może minąć, kupisz portretówkę i też może się okazać zbędna po jakimś czasie. Szukasz dziury w całym.
    Pozdrawiam
    Marek/Biperek

  7. #27

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Tak czytam, chciałbym tylko zwrócić na różnice w GO przy pełnej dziurze dla ff i aps-c.
    Ale tak przypomniało mi się powiedzenie o baletnicy i spódnicy. Każdy poszukuje szkiełka pod siebie. Jeśli autor tematu dobrze czuje się przy ogniskowej 100mm to obiektywem makro również wykona portret. Jeśli dla 100mm ogniskowa 2.8 to za mało, to z pewnością będzie dalej poszukiwał, ale dla tej ogniskowej to na pełnej dziurze już jest bardzo płyciutko. Każdy oczekuje czegoś innego. Może poszukiwania skończą się na heliosie 40? A może na Planar 100f2? Któż to morze wiedzieć.
    Czemu o tym piszę? Bo nie ma uniwersalnego rozwiązania. Każdy ma swoje ulubione szkiełka, a może musi lubić to co ma. Lepiej dyskutować o tym, czym kto fotografuje, a nie "co mi się".
    Kolejna kwestia. Łatwiej kijaszek wychudzić niż pogrubasić. Czyli jak na materiale będzie mydło to nie wyostrzymy. Na odwrót - jak najbardziej.

    Ale reasumując. Da się. Moim zdaniem to bardzo dobry pomysł.

  8. #28
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Mnie się sposób odwzorowania szkieł do macro w portrecie "nie widzi". Całość wychodzi zbyt anatomiczna, zbyt sztuczna. To oczywiście być może tylko moje skrzywienie ale wolę do tego inne szkła.
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  9. #29
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    90

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    Hmm a co powiecie że zamiast L kupic Canon'a 100 macro non IS i do tego 85f1.8. Cenowo wyjdzie podobnie - do macro IS podobno jest zbędny.. Zyskujemy obiektyw typowo portretowy. Co Wy na takie rozwiązanie?

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Obiektyw Canon 100 mm f/2.8 USM Macro do portretów?

    kup tą setkę canona macro usm porób foty i dopiero zdecydujesz czy Ci wystarczy czy nie
    po co kupować 2 od razu jak może jeden CI wystarczy i będziesz zadowolony =)

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •