Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 78

Wątek: Canon EF 50 mm f/1.2 L

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Jaki sarkazmu? To nie ja w każdym wątku przy każdej okazji krytykuję 50L i wychwalam sigmę, nawet tą której jeszcze nie ma.
    Znowu... na razie to jedna sigma okazała się może trochę lepsza od jednego canona, ale co ja tam wiem?
    No, a wypowiedzi na poziomie też się chwali... ciesz ucho ile wlezie .

    P.S. Czekam na te ostre jak żyleta sample. Oby jutro było słońce i temperatura na plusie, bo mogą okazać nie takie ostre lub ich nie będzie... .

    A co się stało z tą rewelacyjną, niezniszczalną sigmą 85, że tak długo leży w serwisie?
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 01-02-2014 o 00:06
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  2. #22

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Cytat Zamieszczone przez adawro Zobacz posta
    Coś mi mówi, że to właśnie jest powiększenie 100X i wtedy takie mydełko jest.
    Ale tym się przejmują tylko ci co fotografują mury z cegieł i rzędzy bateryjek.

    zachowując wytyczne dystans=50x ogniskowa to kadr by wyglądał inaczej.
    Odległość 50x ogniskowa to warunek dla sprawdzenia poprawności działania AF. Przy takim założeniu obiektyw byłby do użytku dopiero od 2,5m.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #23
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    A co się stało z tą rewelacyjną, niezniszczalną sigmą 85, że tak długo leży w serwisie?
    upadla 2x na kafle w kosciele

  4. #24
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 717

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    czekam jedynie na premiere tego szkla, bo sadzac po ostatnich premierach Sigmy mozna zakladac, ze znowu osmieszy Canona.
    a ja lubie sie smiac, jak jakis monopolista zostaje zaplodniony w anusa, przez rzekomego impotenta
    Ale o czym Ty piszesz ?
    Przecież to Sigma żeruje na czyichś dokonaniach wypuszczając nie zawsze kompatybilne kundle do cudzego systemu. Niech stworzą najpierw swój system i zainwestują w niego tyle co Canon to pogadamy o jakichś monopolach.....
    ......a zapomniałem przecież oni stworzyli swój bagnet i chyba nawet jakiś aparat spłodzili. Sądząc po niebywałym sukcesie rynkowym tej przełomowej konstrukcji - że użyję Twojej terminologii - możliwości rozrodcze mają imponujące .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

  5. #25
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    o nie nie nie, z pelna swiadomoscia premedytacja nie podejmuje rekawicy i nie rozpoczynam kolejnej polemiki wyzszosci systemow.
    szkoda pradu
    stay tuned!

  6. #26

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Mam raczej mocno wywazone zdanie na temat: obiektywy oryginalne i tzw "kundle". Uzywalem juz w kilku systemach jednych i drugich, z podobnymi wynikami. Najczesciej tzw kundle sa tansze, choc nie zawsze, slabiej wykonane, choc nie zawsze i slabsze optycznie i tu roniez sa wyjatki. Chetnie siegam po te wyjatki, poniewaz szukam zwykle wlasnego optimum (jakosc/cena/czestotliwosc uzywania). Sa rowniez obiektywy specyficzne, niedostepne u konkurencji. Takim obiektywem jest 50-ka ze swiatlem 1.2 i AF-em. Ten obiektyw mozna miec jedynie w oryginale i dyskutowanie o alternatywach nie ma sensu. Osobnym tematem jest, czy ktos tej przyslony potrzebuje, czy tez nie, ale to rowniez jako bardzo osobiste zapotrzebowanie, nie podlega dyskusji. Wiec po co te szarpaniny? Trzeba sie cieszyc, ze jestesmy w systemie, ktory taka mozliwosc oferuje i nie zatrowac atmosfery

    Pisalem to ja, ten, ktory oddal 50L do sklepu ze wzgledu na tragiczny focus shift Tym niemniej nadal uwazam, ze to fascynujacy obiektyw i kiedys do niego wroce, moze w wersji II Na razie jestem zachwycony Sigma 35/1.4 Art.

    PS. Specyficznym wyjatkiem "kundla", w tym wypadku az strach to napisac jest Zeiss, tu chyba nie ma watpliwosci
    Ostatnio edytowane przez Witek.K ; 01-02-2014 o 12:09

  7. #27
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Ok, cos tam pstryknalem.
    Nie wiem wogole jak sie dalem namowic, na robienie smiesznych testow na sprawdzanie ostrosci obiektywu - analizujac cropy.
    No ale zdeklarowalem sie - to nie bede rzucal slow na wiatr..

    Sigma 35/1.4

    crop

    24LII

    crop

    Pliki kompletnie nie ruszane, export z LR w defaultowych ustawieniach.
    Ostrosc ustawiana z LV, na wyraz LP1319

    Dla latwiejszego porownania, wrzucam linki do Twoich crop'ow z 50L


    Ja tam dalej twierdze, ze 50L na pelnej dziurze to mydlo - i tyle.
    No ale jak komus 50L pasuje, to git

  8. #28
    Pełne uzależnienie Awatar becekpl
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wawa
    Posty
    4 283

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    ja myślę ze cala pule weźmie ten producent ,który wypuści serie obiektywów dedykowana;
    -pudelkom
    -bateriom
    -mury tudzież okna
    mam podejrzenia ,ze nawet chyba jest nowy rodzaj sexu
    dochodzenie nad zdjęciem otwartego pudelka(panowie) i bateryjek (panie)

  9. #29

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Jedni dochodza na widok zdjec pudelek/bateryjek, a inni piszac zbedne komentarze, nie wiem co jest mniej szkodliwe

  10. #30
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jun 2004
    Miasto
    Poznań
    Wiek
    46
    Posty
    7 429

    Domyślnie Odp: Canon EF 50 mm f/1.2 L

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    Ok, cos tam pstryknalem.
    Nie wiem wogole jak sie dalem namowic, na robienie smiesznych testow na sprawdzanie ostrosci obiektywu - analizujac cropy.
    No ale zdeklarowalem sie - to nie bede rzucal slow na wiatr..

    Sigma 35/1.4
    crop
    http://www.maciej-kozlowski.pl/IMG_8125-2.jpg
    Zaciekawiło mnie to foto, bo mydło to właśnie tutaj widać - na tej Sigmie. W jakich to warunkach robiłeś ? Mnie się nie udaje nawet zbliżyć do takiego efektu, robiłem w ostrym świetle, w rozproszonym, pod światło i nic

    http://www.kubacichocki.pl/14/s35.jpg
    O obiektywach wiem prawie wszystko

Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •