Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Czym konwertowac filmy avi z S1 do mpeg lub divx'a?

  1. #1

    Domyślnie Czym konwertowac filmy avi z S1 do mpeg lub divx'a?

    Jakim programem moge skonwertowac filmy z S1 z avi na mpeg lub divx??

  2. #2
    Początki nałogu Awatar yogi-bear
    Dołączył
    May 2005
    Miasto
    Białystok
    Wiek
    36
    Posty
    366

    Domyślnie

    VirtualDub + kodeki ... darmowe i bardzo wygodne!

  3. #3
    Uzależniony Awatar Qbexus
    Dołączył
    Oct 2005
    Miasto
    Poznań
    Posty
    562

    Domyślnie

    Na mpeg najlepiej Tmpeg

  4. #4
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2004
    Miasto
    Warszawa
    Posty
    643

    Domyślnie

    Ja gorąco (!) polecam software Freemake video converter:
    http://www.freemake.com/free_video_converter/

    Wiele lat szukałem czegoś tak skutecznego, przyjaznego w obsłudze i dającego dobrą jakość i nie znalazłem nawet wśród programów płatnych. A tu proszę, darmowy, malutki programik.

    Z ciekawostek nadmienię tylko, że obsługuje technologię Nvidia CUDA, czyli wykorzystuje moc obliczeniową karty graficznej do kompresji filmów, pozwala na prostą liniową obróbkę wideo, czyli wycinanie klatek i łączenie kilku filmów w jeden, oraz pozwala również tworzyć proste pokazy slajdów z podkładem muzycznym w jakości HD i FullHD.

    Dla mnie to jedno z większych odkryć softwareowch ostatniego czasu.

    Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4.

  5. #5

    Dołączył
    Jun 2010
    Miasto
    Toruń
    Posty
    10

    Domyślnie

    Ja polecam MPEG Streamclip bardzo dobry program. Świetnie przerabia pliki video.

  6. #6
    Bywalec Awatar grzbiet
    Dołączył
    Dec 2006
    Miasto
    Sosnowiec
    Posty
    180

    Domyślnie

    Sid, czy wykonanym za pomocą tego Freemake video converter slideshow można zawiesić na youtube bez narażania się na utratę domu? Bo w licencji jedno zdanie na ten temat cyt.
    You may:
    1. Install and use the Product free of charge for personal, educational (non-profit) use. In these cases, you are granted the right to use and to make an unlimited number of copies of this software.
    A sam program fajny...

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    39

    Domyślnie

    TMPGEnc - dość prosty i wydajny

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Apr 2008
    Miasto
    Toruń
    Wiek
    56
    Posty
    1 502

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sid Zobacz posta
    Ja gorąco (!) polecam software Freemake video converter:
    http://www.freemake.com/free_video_converter/

    Wiele lat szukałem czegoś tak skutecznego, przyjaznego w obsłudze i dającego dobrą jakość i nie znalazłem nawet wśród programów płatnych. A tu proszę, darmowy, malutki programik.

    Z ciekawostek nadmienię tylko, że obsługuje technologię Nvidia CUDA, czyli wykorzystuje moc obliczeniową karty graficznej do kompresji filmów, pozwala na prostą liniową obróbkę wideo, czyli wycinanie klatek i łączenie kilku filmów w jeden, oraz pozwala również tworzyć proste pokazy slajdów z podkładem muzycznym w jakości HD i FullHD.

    Dla mnie to jedno z większych odkryć softwareowch ostatniego czasu.

    Program wymaga zainstalowanych w systemie bibliotek .NET Framework w wersji 4.
    Także polecam ten programik.
    Co prawda ma on bardzo skromne możliwości co do obróbki wideo (to samo można zrobić już na etapie samej kamery, tj przycięcia, przejścia) jak i samego pokazu slajdów (tylko funkcja panoramowania) - jednak ma też wiele zalet.
    Należą do nich:
    - bardzo dużo opcji przetworzenia materiału wejściowego na inne formaty i nośniki
    - bardzo dobre kodeki w przypadku eksportowania filmów na You Tube. Osobiście polecam szybciej skonwertować film w tym programie na MP4 a później przesłać go przez samo You Tube - nie wiem czemu, ale zdając się na konwersję przez You Tube film ma później gorszą jakość (podejrzewam, że ten kanał ma ciut "gorsze" kodeki niż sam program)
    - zastosowanie tego programu wymaga aktualizacji starszych kart graficznych (sam proces jest bardzo prosty, tzn program samemu rozpoznaje jaką masz kartę graficzną i przekierowuje później na stronę do aktualizacji - wystarczy wpisać tylko model karty). W przypadku mojego lapka aktualizacja odniosła pozytywny skutek, tzn znacząco poprawiły się kolory na monitorku
    - program działa naprawdę szybko w przypadku posiadania w miarę silnego procka i karty z serii GeeForce (najlepiej jakiś wyższy model)

    Z wymienionych powodów go polecam - na jego korzyść przemawia także fakt, że jest on za darmo.

    Przypomniała mi się też jedna wada: eksportując za pomocą tego programu film na You Tube można przekazać plik o długości tylko do 15 minut. Pomimo rozszerzenia na samym koncie w kanale You Tube możliwości przesyłania filmów o dłuższym czasie trwania, program Freemake Video Converter ma w ustawieniach domyślnie zapisany maksymalny czas 15 minut - jak ktoś montuje filmy dłuższe, to za pomocą tego softu po prostu nie da się go wyeksportować na jutube.
    Ostatnio edytowane przez Jago ; 05-07-2012 o 11:22
    C R6; C RF 24-70 L; C RF 100-500 L

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •