Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 53 z 53

Wątek: [mateuszw3] Nauka portretu

  1. #51
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2011
    Miasto
    Katowice
    Wiek
    46
    Posty
    72

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Ja natomiast postępy widzę i dwa ostatnie zdjęcia są już o niebo przyjemniejsze w odbiorze niż pierwsze zdjęcia. To co ja bym zrobił to kazał się dziewczynie dobrze pomalować, a jeśli nie umie to poszukać koleżanki, studia która umie.
    Kiedyś usłyszałem od właściciela dobrego studia że nie zgadza się na sesje kobiet bez wizażystki i myślę, że coś w tym jest. Przynajmniej ja do tego teraz dorastam że trzeba bo ogólnie nie lubię malowanych lasek. Więc jak to dobrze oświetlisz, pomalujesz, skomponujesz to potem siedzisz długie godziny na kompie i retuszujesz. Kiedyś chciałem robić foty jak Tomek Pluszczyk ale kiedy na kursie pokazał ile tam jest zabawy właśnie z przygotowywaniem modelki, taszczeniem sprzętu i potem dłubania w Psie to już takich nie chcę. (nie lubie retuszować zdjęć)

    Ps: Ja się naprawdę kompletnie nie znam na retuszu i poświęciłem na to tylko minutę - tylko jako przykład ile jeszcze można dodać do każdego zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez esensja ; 12-07-2014 o 17:11

  2. #52

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Delikatny makijaż nie zaszkodzi.
    Ale dla mnie np w 23 cienie trochę zawaliły. Gdyby tak czymś je rozproszyć i przyciąć w kwadracie.
    W sumie to nie wiem, bo nie robię ostatnio portretów. Nie każde ujęcie postaci jest portretem. Przykład: http://vlep.pl/fr79gz.jpg
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #53
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    No to wracamy do wątku

    24. Nie do końca portret, ale...
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1852-3.jpg
Wyświetleń:	46
Rozmiar:	434,1 KB
ID:	3887
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •