Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 53

Wątek: [mateuszw3] Nauka portretu

  1. #41
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    zdjęcię to 1szy i 2 plan
    na 1 masz modelkę a na 2 tło
    zadbaj o tło
    ma być ciekawe, ale nie może odwracać myśli od planu 1
    -popracuj głębią ostrości, rozmyj bardziej tło
    -pilnuj cieni na twarzy
    -nie fotografuj przy ostrym świetle [np w środku dnia]
    -szukaj inspiracji w portretach innych, staraj się je odwzorować, czegoś nauczyć
    -planuj swoją sesję - wiedz dokładnie czego chcesz osiągnąć - gdzie to będzie, jaka modelka, pora dnia, ubiór, ew kompozycje kadru

    sam zobaczysz, że jakość wrośnie wykładniczo

  2. #42
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Nie dam rady bardziej rozmyć tła. I tak się staram jak mogę, ale uwierz, że z kitem gdzie przysłona wynosi 3,5-5,6 trudno jest bardziej rozmyć szkło. Następny obiektyw w planach to 50mm 1.8, ale do tego czasu muszę wyciskać siódme poty z kita.
    Co do pory dnia, to nie był to środek dnia, lecz godzina 8-9 rano. Zaskoczyło mnie trochę to ostre światło, a nie wziąłem ze sobą blendy, więc musiałem improwizować.
    Jeśli chodzi o inspiracje, to oczywiście że przeglądam portrety innych. Zahaczyłem praktycznie o każdą galerię na forum w tej kategorii. Efekty nie są może powalające, ale wciąż się uczę portretu, więc naprawdę każda Wasza opinia jest na wagę złota.
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar GalaktycznyMuczaczo
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    London
    Posty
    1 329

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Nie dam rady bardziej rozmyć tła. I tak się staram jak mogę, ale uwierz, że z kitem gdzie przysłona wynosi 3,5-5,6 trudno jest bardziej rozmyć szkło.
    Myślę , że nie powineneś winy zwalać na szkło, kupiłeś aparat który ma możliwośc zamocowania czego tylko zechcesz (obiektyw) przed korpusem, to juz nie jest niczyja wina, że nie kupiłeś nic innego. Jest to typowy scenariusz zakupu lustrzanki i żalu że kit nie robi takich fotek jak L , i że GO oraz BOKEH nie jest tak wyśmienity jak u innych.
    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Następny obiektyw w planach to 50mm 1.8, ale do tego czasu muszę wyciskać siódme poty z kita.
    Mam ten obiektyw, zapchaj dziura w tej chwili , mozna ale jak długo.

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Co do pory dnia, to nie był to środek dnia, lecz godzina 8-9 rano. Zaskoczyło mnie trochę to ostre światło, a nie wziąłem ze sobą blendy, więc musiałem improwizować.
    Coś w stylu, zima zaskoczyła kierowców... a zabranie blendy to twój bład.

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Jeśli chodzi o inspiracje, to oczywiście że przeglądam portrety innych. Zahaczyłem praktycznie o każdą galerię na forum w tej kategorii. Efekty nie są może powalające, ale wciąż się uczę portretu, więc naprawdę każda Wasza opinia jest na wagę złota.
    Pytanie co z tych inspiracji wyciagasz? bo jezeli ogladasz zdjecia i chcesz zrobić takie samo albo starasz się znaleźćjak fotograf oświetlał, przerabiał, i gdzie robil zdjęcie to poprostu powtórzysz schemat i nigdy nie znajedziesz swojego odpwiedniego stylu. Każdy robi kompletnie inaczej zdjęcia, i z czasem to zauwazysz ze twoje zdjęcia będąsie podobać ludziom a innym kompletnie nie, gdyż będziesz do nich trafiać obróbką czy swoją wizją. Cięzko jest zadowolić kazdego, śmiem powiedzieć że niemożliwe to jest.
    Masz pytania, nie chcesz zaśmiecać forum, pisz na priv chętnie ci pomogę.

  4. #44
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    8-9 to juz pozamiatane
    Spróbuj 19-20 jak nie możesz wcześniej wstać. Postaraj się o jakieś ciekawe tło. Może być jednolite. Uchwyć ciekawy moment. Przykład dobrego światła, zwykły pstryk, spontaniczny moment, przysłona 4.0 :

  5. #45

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Jest fajnie, unikałbym na twoim miejscu uzywania szerokiego kąta przy portretach, zbyt mocne przerysowania nadają modelom nieco karykaturalny wygląd. Spróbuj tez robić zdjęcia bez światła słonecznego padającego bezpośrednio na modela, unikniesz zbyt mocnych kontrastów, cieni i przepaleń

  6. #46
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  7. #47
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    Rumia
    Posty
    278

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Bardzo bym prosił o jakąś krytykę, żebym wiedział czy jest lepiej czy może nadal stoję w miejscu
    Konserwy: Canon 450D + Canon 70D i kilka słoiczków: Canon 28-70 + Canon 50 1.8 + Tokina 12-24 + Sigma 18-50 2.8
    www.wszedzieinigdzie.pl - blog podróżniczy, zapraszam

  8. #48

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Czy masz lampę błyskową?
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #49
    Pełne uzależnienie Awatar zysk
    Dołączył
    Aug 2013
    Posty
    1 121

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez mateuszw3 Zobacz posta
    Bardzo bym prosił o jakąś krytykę, żebym wiedział czy jest lepiej czy może nadal stoję w miejscu
    A nie zagalopowałeś się z tym pytaniem ? .
    Wybrałeś bardzo trudny temat ortret .
    Jeśli ja zrobię fotke osoby,nie nazywam ja portretem .
    IMHO
    jako odbiorca a nie fotografik amator widzę to tak:
    -postępy pomiedzy pierwszymi a ostatnimi fotkami są niewielkie.
    -wady:symetryczne,centralne lub poucinane oraz smętne i cierpiętnicze jak ostatnie :21-23 .
    "http://www.canon-board.info/galerie-uzytkownikow-15/zysk-auto-moto-speed-i-inne-95489/"]galeria na CB[/URL]
    7D2/10-640/2,8-5,6+YN568EXII

  10. #50

    Domyślnie Odp: [mateuszw3] Nauka portretu

    Cytat Zamieszczone przez zysk Zobacz posta
    ...symetryczne,centralne ....
    A może to kwestia sprzętu? Nie zawsze łapanie centralnym AF i przekadrowywanie daje dobre rezultaty.
    Masz 5D mkIII i pewnie używałbyś w takim momencie jakiegoś bocznego AF.
    Centralne kadry nie są takie złe, ale nie tak jak w 21. Może coś takiego: http://vlep.pl/m8s13a.jpg
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •