Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Flycam do bezlusterkowca

  1. #1
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Flycam do bezlusterkowca

    Zaczynając szukać odpowiedzi w necie spodziewałem się szybkich rozwiązań. Niestety nie trafiłem na żadne konkrety. Potrzebuję taniego skutecznego stabilizatora do bardzo lekkiego aparatu. Taki np. flycam nano - mam przeczucie, że nie uda go się wyważyć z obciążeniem poniżej 500g. Oczywiście producent dowolny. Nie jestem majsterkowiczem, więc DIY raczej nie wchodzi w grę. A może dociążenie aparatu?

  2. #2
    Bywalec Awatar RHF
    Dołączył
    Mar 2008
    Miasto
    London / Kłobuck
    Wiek
    48
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Flycam do bezlusterkowca

    Jestem właśnie w fazie planowania projektu stabilizatora, który ma potrafić obsłużyć ciężkie lustro oraz bardzo lekką kamerkę - Canon Legria.
    Wydaje mi się, że rozwiązaniem gwarantującym powodzenie, będzie dokręcana "płytka" o odpowiedniej wadze pomiędzy kamerę a stabilizator. Drugim rozwiązaniem jest obciążenie podzielone na dwie równe części mocowane jakoś tuż poniżej płyty mocującej kamerę/aparat. Ważne, by ciężar był skupiony wokół osi pionowej stabilizatora, był równo rozmieszczony (ideał to obciążnik np. od hantli)oraz był jak najbliżej kamery/aparatu. Niestety to jeszcze faza projektowa, więc nie mogę w 100% zagwarantować słuszności koncepcji...
    5D + BG-E4 / 70D + BG-E14 / 40D + BG-E2N / 24 L TS-E / 24-105 L / 100-400 L / 50 1.8 / 10-18STM / Benro C-269M8 +B1 / YN600EX-RT + YN-E3-RT

  3. #3

    Domyślnie Odp: Flycam do bezlusterkowca

    Cytat Zamieszczone przez RHF Zobacz posta
    Jestem właśnie w fazie planowania projektu stabilizatora, który ma potrafić obsłużyć ciężkie lustro oraz bardzo lekką kamerkę - Canon Legria.
    Wydaje mi się, że rozwiązaniem gwarantującym powodzenie, będzie dokręcana "płytka" o odpowiedniej wadze pomiędzy kamerę a stabilizator. Drugim rozwiązaniem jest obciążenie podzielone na dwie równe części mocowane jakoś tuż poniżej płyty mocującej kamerę/aparat. Ważne, by ciężar był skupiony wokół osi pionowej stabilizatora, był równo rozmieszczony (ideał to obciążnik np. od hantli)oraz był jak najbliżej kamery/aparatu. Niestety to jeszcze faza projektowa, więc nie mogę w 100% zagwarantować słuszności koncepcji...
    Jeśli zrobiłeś już stabilizator podziel się zdjęciami sprzętu bo sam właśnie zrobiłem steadycam do 50D i mam dosyć spory problem ze środkiem ciężkości body.... Ciągnie mi na bok steadycam ... Jeśli będzie zainteresowanie jak wykonać steadycam to dodam poradnik gdzieś na forum wraz ze zdjęciami.
    Canon 50D + BG-E2 + S 8mm + T 17-50mm f2,8 VC + C 430 EX II| Dużo chęci, mało czasu, wiele planów, mało kasy... klik - - - - > GALERIA

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •