Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Ricoh GR

  1. #1

    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    14

    Domyślnie Ricoh GR

    Ma ktoś Ricoha GR? Jakieś opinie? Warto brać? Zastanawiam się nad czymś lekkim na wakacje.
    Patrząc na foty wygląda to dość ciekawie.
    Flickr Search: ricoh gr
    Photo Travel Asia: Ricoh GR
    Ricoh GR Ť Mike Kobal

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    Też się kiedyś zastanawiałem. Trochę egzotyk ale idea świetna. Chyba mieli za mały budżet żeby to wylansować. Na dzień dzisiejszy kupowałbym canona 1gx albo jakiegoś używanego m43+np.naleśnik panasonic 20/f1.7
    Miłego dnia
    moja www

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    O ricohu masz wątek na forum pentaxa i nikona, fajny sprzęt do streetfoto, tylko u nas mało popularny.

  4. #4

    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    Na forum Nikona już czytam. Dzięki za info o Pentaxie. Chcę coś całkiem małego żeby nic już nie dźwigać i cieszyć się wyłącznie pstrykaniem fotek. G1 X i m43 są już dużo cięższe i do kieszeni ich nie zapakujesz.
    Ostatnio edytowane przez wabo ; 12-01-2014 o 22:24

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    a fuji x100? Trochę większy, ale polecam, sam mam

  6. #6

    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    X100 też fajny ale jednak już większy i wyższy poziom cenowy. W US Ricoh na Amazonie jest do wzięcia za 614$ czyli jakieś 1900 zł. W UK za 2700 zł z wizjerem GV-2 w komplecie (2650 bez wizjera)

  7. #7
    Coś już napisał Awatar jarq.
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kórnik/Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    X100 daje lepszy obrazek - ale jego słaby af i wielkość (a w x100s cena) mnie odstraszyły. Zamówiłem RicohaGr po przewaleniu tony stron porównawczych, galerii itd. Jeśli aparat do streetu to GR z jego fantastycznym trybem snap focus, świetną optyką, trybem 28mm/35mm (plus 21mm przez nakładkę) i dyskretnym wyglądem jest idealną propozycją. Jako rekomendację polecam osobę Daido Moriyamy i jego twórczość. Od zawsze korzysta z Ricohów - a jego zdjęcia cenione są na całym świecie. Polecam również ciekawy dokument o nim: Near Equal
    "Fotografuję, żeby zobaczyć, jak to będzie wyglądać na zdjęciach" – Garry Winogrand
    flickr

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    AF w x100 z nowym softem nie jest zły, ale fakt ze trzeb się nauczyć fotografować tym aparatem, zwłaszcza jak nigdy nie ma się przyzwyczajeń z aparatów manualnych, bez AF. Ta cena w stanach fajna, kto wie, może jak bym miał możliwość to sam bym sobie dokupił do x100...

  9. #9

    Dołączył
    Nov 2007
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    14

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    jarq: a gdzie zamawiałeś? ja jestem na etapie szukania po znajomych którzy jadą/wracają niedługo do/z stanów. dzięki za linka do filmu.

  10. #10
    Coś już napisał Awatar jarq.
    Dołączył
    Aug 2006
    Miasto
    Kórnik/Poznań
    Posty
    62

    Domyślnie Odp: Ricoh GR

    u jednego z naszych forumowych kolegów - w tym tyg ma być
    "Fotografuję, żeby zobaczyć, jak to będzie wyglądać na zdjęciach" – Garry Winogrand
    flickr

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •