Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 175

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

    Skoro mowa o UWA do cropa to kilka pstyków testowych wykonałem i o tym w wątku - Canon vs Sigma

    http://www.canon-board.info/obiektyw...61/index5.html

    A zrobiłem zupełnie co innego - kupiłem Tokina 12-24/4 II serii i muszę przyznać, że nie żałuję tego wyboru.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 18-01-2014 o 18:22

  2. #22
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2013
    Miasto
    Nieduże miasto na Podkarpaciu
    Posty
    25

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

    Posiadam Canona 10-22 (jego zakupu był częściowo inspirowany wątkiem wskazanym przez RobertON). Ten Canon generuje bardzo przyjemny dla oka obrazek, ładne barwy, fajne kontrasty, obraz jest ostry. Jest plastikowy ale za to starannie wykonany.

    Dodatkowo posiadając to szkło Canona można cieszyć się bardzo fajną funkcją korekcji jego wad w programie DPP.

    Canon zwraca za ten obiektyw 200 PLN, tyle, że trzeba się śpieszyć, bo promocja trwa chyba tylko do końca stycznia.
    Ostatnio edytowane przez CrazyHorse ; 19-01-2014 o 20:27

  3. #23

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

    Cytat Zamieszczone przez andrzey75 Zobacz posta
    Witam
    Jestem swiezo upieczonym posiadaczem 7d z kitowym obiektywem 18-135. Potrzebuje Waszej pomocy w wyborze obiektywu szerokokatnego , bo mam blade pojecie w tej materii. Potrzebuje go do robienia fotek przyrody jak i tez np. wnetrz kosciola czy imprez domowych. Ponizej moja lista kandydatow . Z gory dzieki za rady.

    - Sigma 10-20 F3.5 EXDCHSM
    - Tokina 12-24 f4.0 AT-X-PRO DX II
    - TOKINA AF 12-28 f4 at-xPRO DX
    - Canon EF-S 10-22
    - TOKINA AT-X 116 PRO DX II AF 11-16
    Testowałem dość długo wszystkie wymienione przez Ciebie obiektywy oraz Tamrona 10-24.
    Zdecydowałem się na Tokinę AT-X 116 PRO DX II i jest to bardzo dobry obiektyw. Na 11mm ma lepszy kąt niż Sigma na 10mm. Wykonanie PRO, a co do zakresu to nie patrz na 20, 22, czy 24mm. Bo tego typu obiektyw kupuje się dla przedziału 10÷15mm.
    Zastanów się czy taki obiektyw jest Ci potrzebny. Nie byłem zdecydowany na 100% i sprzedałem po 6 miesiącach ze stratą. Dosłownie raz go użyłem w pomieszczeniach sakralnych.
    Do impres domowych aż taki zakres nie jest potrzebny. Chyba 18mm na zoomie powinno wystarczyć. Szeroki kąt daje spore zniekształcenia i portretu teściowej lepiej nie rób .

  4. #24
    Grzeczny i układny podpis Awatar Merde
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    44
    Posty
    7 756

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Zastanów się czy taki obiektyw jest Ci potrzebny. Nie byłem zdecydowany na 100% i sprzedałem po 6 miesiącach ze stratą. Dosłownie raz go użyłem w pomieszczeniach sakralnych.
    No popatrz, w jednym zdaniu piszesz, że taki obiektyw kupuje się dla zakresu 10-15 mm, a w drugim zdaniu jednak wyłazi, że byłoby lepiej mieć ten "niepotrzebny" wąski koniec...
    I don't pretend to understand Brannigan's Law. I merely enforce it

  5. #25

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

    Cytat Zamieszczone przez Merde Zobacz posta
    No popatrz, w jednym zdaniu piszesz, że taki obiektyw kupuje się dla zakresu 10-15 mm, a w drugim zdaniu jednak wyłazi, że byłoby lepiej mieć ten "niepotrzebny" wąski koniec...
    Autor tematu powinien sobie kupić podstawowy zoom z dobrym światłem, a dopiero potem szukać czegoś szerokiego i nie do imprez w domu.
    Jak ktoś lubi panoramy to co innego.
    Do fotografii ogólnej prędzej przyda się tele, czy dobra stałka niż szeroki kąt.

  6. #26
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 175

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Autor tematu powinien sobie kupić podstawowy zoom z dobrym światłem, a dopiero potem szukać czegoś szerokiego i nie do imprez w domu.
    Jak ktoś lubi panoramy to co innego.
    Do fotografii ogólnej prędzej przyda się tele, czy dobra stałka niż szeroki kąt.
    No popatrz, a ja myślałem, że autor wątku jednak chciał kupić jakiś obiektyw UWA i będzie chciał go używać.

    Może za Twoją radą i błędem zdecyduje się ma "podstawowy zoom z dobrym światłem" - lub też nie i kupi canona, sigmę lub tokinę.

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 20-01-2014 o 17:09

  7. #27

    Domyślnie Odp: Obiektyw szerokokątny do Canona 7d - pomozcie sie zdecydowac

    Po wielu perypetiach z pierwszym sprzedawca , dotarlo dzis do mnie wreszcie upragnione szklo - 17-55 2.8 canona . Czekajac na nie kupilem 15-85 mm , dzis wykonujac kilka porownawczych fotek w skapo oswietlonym pomieszczeniu , na wlasne oczy przekonalem sie jaka dzieli je przepasc , oczywiscie na korzysc tego pierwszego. Czuje ze stanie sie ono moim ulubionym szklem. Jutro porownamje obydwa na zewnatrz by zdecydowac , czy zatrzymac 15-85 , tym bardzziej ze kupilem je prawie nie uzywane za 300 funtow . A jaka jest wasza sugestia?
    A A A szklo 17- 55 kupilem jako uszkodzone ze sklepu , prawdopodobnie zaliczylo upadek i przestal dzialac pierscien zoomu. dalem za nie 250 funtow , teraz zastanawiam sie ile moze wyniesc naprawa ; czy tez pogodzic sie z tym , ze wysuwam szklo lub cofam reka zamiast krecic pierscieniem.
    Ostatnio edytowane przez andrzey75 ; 08-02-2014 o 00:21

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •