Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: canon 7d vs nikon d7000

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    33

    Domyślnie canon 7d vs nikon d7000

    Witam serdecznie wszystkich, jako byly 10 letni uzytkownik pentaxa, przyszedl czas na zmiany, mam juz dosc polowan i walk o szkla na allegro, sprzedalem cay system i wybor padl na te 2 modele. Niestety nie mam pojecia o tych firmach, jedynie to co wyczytalem w necie. Przewaga Nikona lepsza, nowsza matryca, zdecydowanie mniejszy szum, podobno super obrazek, lepsza dynamika i zakres tonalny, lecz patrzac na ceny uzywek skoro jest lepszy dlaczego tanszy o jakies 700-800zl? Teraz Canon, szybszy co prawda nie potrzeba mi az 8kls, lepiej wykonany, ale rowniez znaczenia nie ma to dla mnie, bo nie rzucam aparatem. Glowne przeznaczenie to sluby,imprezy i portrety, studio i plener. Wyczytalem, ze kupujac canona wypluwa juz super raw i poswieca sie mniej czasu na obrobce w porownaniu z nikonem, natomiast nikon lepiej sobie radzi z wyciaganiem z cieni. Dlaczego canon niby gorszo parametrowo a drozszy? Co polecacie do moich zastosowan? Dodam, ze szkla jakie mnie interesuja znajduja sie w obu systemach za podobne pieniadze
    Ostatnio edytowane przez KaczorMC ; 08-01-2014 o 22:00

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: canon 7d vs nikon d7000

    Lepiej by było z pełną klatką do takich zastosowań
    Potrzebne Ci wysokie użyteczne iso i dodatkowo lampa blyskowa i dopiero dobre szkła.
    7d trochę szumi, nikon pewnie mniej ale nie wiem jak to jest dokładnie w nikonie i jakie iso jest użyteczne.
    Na Twoim miejscu (szczególnie jeśli zarabiasz na fotach) to wolałbym dołożyć do conajmniej 5d mkII albo 6d

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2014
    Posty
    33

    Domyślnie Odp: canon 7d vs nikon d7000

    na pełną klatkę przyjdzie jeszcze czas Jeszcze nie odniosłem potrzeby kupna FF, ale kolejny powód zmiany systemu to również brak pełnej klatki w pentaxie. Zarabiam to pojęcie względne, owszem interesuję się fotografią od x lat, ale cały czas jest to amatorka, kto mnie zna to wynajmuję na imprezy i śluby, ale kasą jaka biorę to jest symboliczna

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: canon 7d vs nikon d7000

    To może wymień te szkła jakie cie interesują. Ja bym się tylko i wyłącznie, właśnie jakością i dostępnością szkieł kierował.

  5. #5
    Obertroll Awatar Kolekcjoner
    Dołączył
    Jun 2006
    Miasto
    Pod Tatrami
    Posty
    18 759

    Domyślnie Odp: canon 7d vs nikon d7000

    6D i tyle .
    "Co do wspomnianego mojego obowiązku to chcę jeszcze dodać, że mój stosunek do tegoż obowiązku jest moją osobistą i całkowicie prywatną sprawą, co zwalnia mnie od wszelkich dalszych komentarzy, przypisów, suplementów i gloss."
    Kapitan Wagner

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •