Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: nadajnik YONGNUO RF603

  1. #1

    Domyślnie nadajnik YONGNUO RF603

    Witam,
    ma ktoś wiedzę czy nadajnik YONGNUO RF603 bedzie przenosił mi TTL z gorącej stopki aparatu do lampy Canon 430EX? Tzn. wpinam nadajnik RF603 w sanki aparatu i na niego lampę z TTL . Oprócz tego nadajnik ten ma wyzwalać inne lampy w trybie M . Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez dominiko ; 08-01-2014 o 18:12

  2. #2
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    Nie bedzie, z TTL to YN622

  3. #3

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    Dzięki za odpowiedź. Generalnie chodzi mi doświetlenie tła na sali . Plan jest taki aby mieć na aparacie lampę z TTL, oraz ze 3 YONGNUO w manualu jako doświetlenie.
    Pozdro

  4. #4
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    jak wyzej, niestety tak to nie dziala, jak po drodze miedzy lampa a puszką bedzie nadajnik RF603C to tylko manual wszedzie. Nie jestem pewien czy przy poprzednim modelu RF602 nie dało sie tego spinać jakoś ze lampa była na sankach a nadajnik miał coś pokombinowane i był wpiety do aparatu do jakiegoś gniazda..

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    Do tego celu sam używam RF-602 podłączone złączem PC-sync (Prontor-Compur) z aparatem i wyzwala zewnętrzne lampki w trybie manualnym. Na sankach zaś lampa systemowa.
    Uwaga - nadajnik RF-602 musi być w starszej wersji, ze złączem PC-sync. Nowsze nie mają tego złącza (chociaż można dość łatwo je zrobić)
    Testowałem kiedyś RF-603 w tym samym celu. Niestety nie nadają sie. Urządzenie RF-603 staje się nadajnikiem dopiero po osadzeniu na stopce aparatu. Nie da się go uruchomić ze złącza PC-sync.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    Wszystkie lampy YN maja fotocele, wiec o ile nie sa zasloniete za bardzo, nie ma co kombinowac z radiowymi wyzwalaczami

  7. #7
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    Yongnuo mają, ale Canony już nie. Ponadto fotocela nie zawsze zadziała (zasłonięta), albo zostanie wyzwolona przez aparat osoby postronnej.

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    Ja sie musze posypac glowe popiolem, nie doczytalem/nie zrozumialem pierwszego posta.
    Konfiguracja: nadajnik na aparcie, a na nadajniku lampa, ttl chyba powinien dzialac, inaczej po co byloby tyle styków na stopce nadajnika

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    Cytat Zamieszczone przez Usjwo Zobacz posta
    Konfiguracja: nadajnik na aparcie, a na nadajniku lampa, ttl chyba powinien dzialac, inaczej po co byloby tyle styków na stopce nadajnika
    No właśnie w RF-603 to nie działa! Te dodatkowe styki są chyba tylko po to aby wybudzić uśpiony nadajnik a potem odbiornik z lampą i przygotować na sygnał do błysku.

  10. #10
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: nadajnik YONGNUO RF603

    RF603 nie przeniesie TTL-a, mam 4 szt wiec mówie to jeszcze raz.. jak opisałem też wyżej i kolega Vter potwierdził to samo - w starszym RF602 tak sie dało, wiec jak Ci na tym szczególnie zależy to takiego szukaj.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •