Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    30

    Domyślnie Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    Witam,

    Wiem że na ten temat jest pełno informacji w sieci, ale żaden nie przekonuje mnie jakoś dogłębnie o wyborze któregoś z w/w szkieł.

    Obiektywu będę głównie używał do fotografowania imprez (wesela, komunie, osiemnastki wszystko 4fun) czyli jak wiadomo w cienkim świetle.

    Tak więc 4 pytania, które szkło byście wybrali pod względem:

    1. Optyka
    2. Autofocus (tak wiem że Canon)
    3. Jakość konstrukcji
    4. Ogólnie

  2. #2
    Uzależniony Awatar Zbyszko666
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Śl.
    Posty
    970

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    1. Tamron - sztuka żyletka była
    2. po co pytasz jak wiesz.../ tamron lubi trochę brzmieć i wiercić nieco w ciemnych miejscach.
    3. Tamron jedynie chyba luzy gumy na pierścieniu od zooma
    4. Ogólnie zakup u Cichego.. Bo roznie bywa z Tamronami (mydło itp)
    Co do Sigmy się nie wypowiem bo mialem tylko 2 razy w ręku bez żadnego optymalnego testu itp.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszko666 ; 08-01-2014 o 23:21

  3. #3
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    miałem dość długo tego Tamrona, niezłe szkło, ale af często nie trafiał, nie miał stabilizacji, wykonanie takie sobie, mydlił na długim końcu

    teraz mam tę Sigmę, jest super, żyleta na każdej ogniskowej od 2.8, wykonanie bdb, polecam

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Kalisz
    Posty
    30

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    A jak z AF w Sigmie?

  5. #5
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    56
    Posty
    280

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    Ja mam Sigmę i nie narzekam. Wybrałem spośród trzech sztuk, w sklepie Sigmy. Ostra, nie ma problemu z AF, wykonana bardzo dobrze, nie ma mowy o jakiejś tandecie. Mały problem to to, że w trybie AF pierścień focusa obraca się, trzeba się przyzwyczaić żeby nie trzymać go ręką :-)
    300V, 50D, S 17-50/2,8, S 70-200/2,8, czarny plecaczek, którego nie noszę ;-)

  6. #6

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    Mam Sigmę 17-50.
    Jest to obiektyw ostry od 2.8, kontrastowy, ma szybki i dokładny AF (trochę bzyczy), bardzo dobrą jakość budowy, nieduże wymiary.
    Bezpłatnie 2x kalibrowałem AF w serwisie, w Gdyni i dodatkowo miałem kłopot z rozmytą lewą częścią kadru.

    Zakup wysyłkowy to może być loteria ale masz 10 dni na zwrot.
    Polecam jednak zakup w sklepie i dokładne sprawdzenie kupowanej sztuki.
    Za 1600 zł. ten obiektyw jest SUPER!

  7. #7
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Nov 2006
    Miasto
    Kraków
    Posty
    1 850

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    wziąłem w sklepie pierwszą z brzegu, żadnych problemów z ff czy bf
    chyba coś tam jednak poprawili w kwestii komunikacji szkieł Sigmy z body Canona (ale głowy nie dam)

  8. #8
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    May 2008
    Miasto
    Nowy Sącz
    Posty
    1 304

    Domyślnie Odp: Sigma 17-50 mm f/2.8 EX DC OS HSM vs Tamron SP AF 17-50 mm f/2.8 XR Di II VC

    Cytat Zamieszczone przez igor58 Zobacz posta
    wziąłem w sklepie pierwszą z brzegu, żadnych problemów z ff czy bf
    chyba coś tam jednak poprawili w kwestii komunikacji szkieł Sigmy z body Canona (ale głowy nie dam)
    Chyba jednak nie do końca, gdyż trafiła mi się sztuka z BF. Wczoraj wysłałem razem z aparatem do kalibracji (kurierem DPD przez strefapaczki.pl 21 zł z ubezpieczeniem na 5000zł)

    Cytat Zamieszczone przez miki450 Zobacz posta
    Mam Sigmę 17-50.
    Jest to obiektyw ostry od 2.8, kontrastowy, ma szybki i dokładny AF (trochę bzyczy), bardzo dobrą jakość budowy, nieduże wymiary....
    Niestety pod światło bardzo ten kontrast traci, a do tego duże odblaski

    Co do szybkości AF to z tym szybki bym się sprzeczał. Całość skali tam i z powrotem przejeżdża w około 1 s (również wg optycznych pl) jest to podobny wynik jak w kicie 18-55 is.
    Dodatkowo mój poprawia każde ostrzenie - mam nadzieję, że po kalibracji się to zmieni.
    Co do niedużych wymiarów to też sprawa dyskusyjna.


    Ale żeby nie było, że tylko narzekam to mimo wszystko jest to bardzo fajne i jasne szkiełko. Przez święta na różnych spotkaniach rodzinnych, ani raz nie musiałem użyć lampy błyskowej, co z kitem było niemożliwe.
    Fotki robione z tym obiektywem.
    Jeśli ma być zamiast kita, na co dzień - to polecam. Jednak do wesel itp. AF moim zdaniem jest za wolny - zbyt wiele ujęć Ci "ucieknie" Na Twoim miejscu tym bardziej jeśli masz na tym zarabiać stawiał bym na Canona
    Ostatnio edytowane przez tlustyx ; 10-01-2014 o 16:09
    6D; 5DII; C 24-70 2.8L; C 24-105L; C 70-200 2.8L; C 35 2.0 IS; C 50 1.4; C 85 1.8; S 17-35 2.8-4
    Moje fotki Moje fotki II

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •