Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Wątek: Obiektyw do 1000d

  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do 1000d

    Od kilku lat foce 1000d. Mam kita bez IS, 50 1.8 i lampe 430EX II. W zasadzie 90% czasu mam podpietą 50 bo wiadomo robi ostrzejsze foty. Kita daje jak ewidentne brakuje szerokiego kąta. Chciałem wskoczyć krok wyżej w jakości. Pierwszym krokiem było lampa, która sprawiła ze w pomieszczeniach jest sens robić zdjęcia.

    Teraz pytanie czy moje body nadaje się do podpięcia np 17-55mm f/2.8 IS USM (cena koło 3k) i może w przyszłosci EF 70-200 mm f/4 L USM (2.5k). Wiem że są tańsze "zamienniki" ale biedny kupuje dwa razy. Czy z tym body wykorzystam te obiektywy czy dobrze by było poszukać np używanego 50d i dopiero wtedy inwestować w szkła. Jak sprawują się tej klasy szkła z entry lewel puszkami. Tylko nie piszcie że body małe do dla mnie raczej liczy się jakość zdjęć a nie wygoda, bo nie żyje z fotografii.

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 177

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1000d

    I takie podejście jest właściwe. Inwestować w " jasną szklarnię" jest tą dobrą drogą. Ja niestety jestem przykładem błędnego inwestowania krok po kroku z niecierpliwości, zamiast wstrzymać wodze i kupić coś porządnego.
    Cytat Zamieszczone przez brass2000 Zobacz posta
    biedny kupuje dwa razy
    Tak właśnie, szkło w pierwszej kolejności, przecież zastanie na dłużej. Jako użytkownik między innymi 1100D, czyli bliskiego kuzyna 1000D - uważam, że dobre obiektywy będą jak najbardziej współpracowały z takim body.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 07-01-2014 o 21:34

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    281

    Domyślnie Odp: Obiektyw do 1000d

    17-55 - bardzo fajne szkiełko, miałem przez jakiś czas
    ostre, jasne, ale na pewno nie za 3000 PLN :-)
    znaczy sporo taniej

    to szło ma dwie wady:
    - strasznie łapie pyły do środka (było o tym na forum), co wynika z wysuwanego tubusu
    - w moim egzemplarzu niestety zaczął ciężko chodzić pierścień ostrości. w serwisie okazało się - regulacja / czyszczenie za ok 100 PLN

    opcja - tamron lub sigma
    ale tutaj 17-50

    co do 70-200 - rekomenduję poszukać z IS
    na cropie przy 200mm na F4 bez stabilizacji - troszkę ciężko....

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •