Strona 9 z 109 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 1085

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #81
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    otus otusem ale chyba nie jest tak trudno zrobić dobrą pięćdziesiątkę o jeszcze całkiem normalnym świetle, kolorystyka może być problemem ale nie słyszałem żeby ktoś narzekał na kolorystykę sigmy 35, inna sprawa że na forum jak ktoś kupi to nie narzeka, raczej chwali, taka ludzka natura że nie lubi przyznawać się do błędów. elki rzeczywiście dają doskonałą kolorystykę i kontrast ale z drugiej strony jaki procent nawet tych co fotografują to widzi? - raczej mizerny. Jeśli będzie dawać w miarę neutralna kolorystykę bez musztardy to można taki problem na tyle wystarczająco szybko załatwić w postprocesie żeby myśleć o tym szkle.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  2. #82
    Bywalec Awatar Yova
    Dołączył
    Mar 2009
    Miasto
    B-stok
    Wiek
    36
    Posty
    160

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Ja osobiście wolę mniejszy kontrast, ale lepszą ostrość i mniejsze aberracje, w LR podniesienie kontrastu zajmuje mniej czasu niż wyostrzanie i usuwanie kolorowych obwódek .
    "Ci co potrafią robią to. Ci co nie potrafią uczą innych"
    18-35+85

  3. #83
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Yova Zobacz posta
    Ja osobiście wolę mniejszy kontrast, ale lepszą ostrość i mniejsze aberracje, w LR podniesienie kontrastu zajmuje mniej czasu niż wyostrzanie i usuwanie kolorowych obwódek .
    To już dodali w programach narzędzie do zwiększania mikrokontrastów? W jakich programach, chętnie zanabędę.

  4. #84
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Sugerujesz że będzie kosztować tyle co Otus? Albo przynajmniej połowę?
    NIc takiego nie sugeruję, na razie to Ty pisząc

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    nie za tę cenę, kolego
    sugerujesz że tą cenę znasz

    Przed wypuszczeniem do sklepów S35 też wszyscy wróżyli że za tą cenę nie może być cudów, bo przecież zaawansowane technologicznie szkła użyte w obiektywie kosztują kupę kasy, bo fizyki nie przeskoczysz itd. Później jak poszły testy z różnych redakcji które bezwzględnie wskazywały na optyczną przewagę Sigmy nad Canonem to ludzie pisali że w tej cenie to pewnie dopłacają do interesu żeby zrobić sobie reklamę i będzie problem z dostępnością bo przy tej cenie musieliby dokładać do interesu.
    Nic z tego, Sigma sprzedaje świetne szkiełka w rozsądnej cenie i jeszcze na tym zarabia.
    Chyba nikomu nie trzeba przypominać że cena obiektywu to nie tylko koszt R&D oraz produkcji, to również koszty marketingu + bonus za markę, który w przypadku Zeissa bije rekordy porównywalne chyba tylko z Leica

  5. #85
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Tak, ale trik jest nie w ostrości, tylko w subtelnościach związanych z transmisją światła. Tymczasem ludzie patrzą najpierw na ostrość (w przypadku obiektywów) czy wytrzymałość migawki (w przypadku aparatów), a dopiero potem na całą resztę - bo to są proste, łatwe do ogarnięcia liczby, dzięki którym można szybko porównać jeden produkt z drugim. A diabeł tkwi oczywiście w szczegółach. Dlatego, za takie żarty, że Sigma 50 kosztująca zapewne około trójki zbliży się do Otusa przyjmuję z uśmiechem na ustach. Zbliży się może na 90% w najbardziej oczywistych parametrach. W tym co czyni jedno szkło szczególnym, a drugie pospolitym (co nie znaczy złym) - raczej bez szans.

  6. #86
    Początki nałogu
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    370

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    To już dodali w programach narzędzie do zwiększania mikrokontrastów? W jakich programach, chętnie zanabędę.
    Clarity w lightroomie?
    W fotografii najważniejszy jest pomysł, dobre światło i jeszcze raz pieniądze.

  7. #87
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez madc0w Zobacz posta
    Clarity w lightroomie?
    Naprawdę?

  8. #88

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Czesc, pewnego slonecznego dnia, siostra pokazala mi stronke z opisem Sigmy 35 Art. Popatrzylem na Nia (siostre) jak na kosmite, bo przeciez to zwykla Sigma tylko w nowej obudowie, w dodatku, co to za bezsensowna ogniskowa...
    Po przesiadce na FF bijemy sie kto i kiedy bedzie jej uzywal . Praktycznie nie odpinana z body. Jezeli 50tka bedzie identycznej jakosci, to z czystym sumieniem bedzie ja mozna polecic.

  9. #89
    Uzależniony Awatar kaindox
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    598

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez strideer Zobacz posta
    Tak, ale trik jest nie w ostrości, tylko w subtelnościach związanych z transmisją światła
    Ale bawiłeś się tą Sigmą 35mm?

  10. #90
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2005
    Posty
    1 905

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez kaindox Zobacz posta
    Ale bawiłeś się tą Sigmą 35mm?
    Nie, ale widziałem dość zdjęć. Ostra, fajna, bez polotu. W porównaniu bardziej mi się podoba to jak rysuje mniej ostry Distagon 35/1.4.

Strona 9 z 109 PierwszyPierwszy ... 78910111959 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •