Strona 97 z 109 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 961 do 970 z 1085

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #961
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Dziś znajomy u mnie był z płaczem jaki to ten ART jest zły, że nie trafia, że mydło i tego typu pierdoły, nierzadko rzucane również tu na forum. Pierwsze moje skojerzenie - gość kupił najlepsza 50 na rynku do Canona i o co mu chodzi - no AMATOR? I oczywiście miałem 100% racji. Wystarczyło 20 minut roboty i nie trzeba do tego żadnych plansz i innych pierdół oraz USB DOCK. Chwila testowania na butelce whiskey i kominie w domu obok. Oczywiście nie trzeba zdejmować obiektywu z body tylko regulować mikrokalibracją. Poterm zerujemy mikrokalibrację, zmieniamy w USB dock i co??? Obiektyw nagle stał się boski... a z teorii, że szkło szkłu nierówne i są różne odchyłki od norm to nawet serwisanci z Canona w Berlinie mają bekę.

  2. #962
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2010
    Miasto
    Siedlce
    Posty
    1 429

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Hej widziałem na giełdzie, że jesteś zainteresowany canonem 85 L. Ale jak to, jednak nie sigma czy chcesz do porównania ?

  3. #963
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Hej widziałem na giełdzie, że jesteś zainteresowany canonem 85 L. Ale jak to, jednak nie sigma czy chcesz do porównania ?
    może kolega Jaanek postanowił dołoczyć do "ekipy" fanboyów (zdaje sie ze własnie tego słowa baaaardzo czesto używał wobec osób, które osmieliły sie "woleć" canony niz sigmy) a może zwyczajnie sie "nawrócił" czego szczerze życze
    Ostatnio edytowane przez tombas ; 29-04-2017 o 11:11
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  4. #964
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez robertskc7 Zobacz posta
    Hej widziałem na giełdzie, że jesteś zainteresowany canonem 85 L. Ale jak to, jednak nie sigma czy chcesz do porównania ?
    zwykła kalkulacja opłacalnosci. Jak ktoś ogarnia retusz czy obróbkę to różnice między S i C w tym wypadku są pomijalne.

    Cytat Zamieszczone przez tombas Zobacz posta
    może kolega Jaanek postanowił dołoczyć do "ekipy" fanboyów (zdaje sie ze własnie tego słowa baaaardzo czesto używał wobec osób, które osmieliły sie "woleć" canony niz sigmy) a może zwyczajnie sie "nawrócił" czego szczerze życze
    tombas, sądząc po Twojej stopce lubisz, żeby inni wiedzieli jaki masz sprzęt. Ja mam Canona 5DsR, C. 70-200 f2.8 IS II L, C. 24-70 f2.8 II L, C. 100 Macro f2.8L, C. 135mm f2.0 L, Sigmę 50mm i 35mm f.1.4 ART + oświetlenie Profoto i Jinbei za kilkadziesiąt tys. zł. Sądzisz, że mogę mieć jakiś problem z zakupem obiektywów Canona? Szczerze, to gdyby ktoś się miał chwalić sprzętem to raczej PhaseOne niż DSLR Canona.

  5. #965
    Pełne uzależnienie Awatar tombas
    Dołączył
    Jul 2006
    Miasto
    Nowy Sącz
    Wiek
    55
    Posty
    2 195

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    to ze pokazuje stopke, to po to żeby inni wiedzieli w jakiej sprawie moge pomóc,doradzic itd... i zapewniam Cie, ze dzieje sie to często (a nie po to zeby pokazac "mam dłuższego" co widze Ty własnie zrobiłes swoja listą zabawek, i jesli jest Ci z tym lepiej to "be my guest"

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    zwykła kalkulacja opłacalnosci. Jak ktoś ogarnia retusz czy obróbkę to różnice między S i C w tym wypadku są pomijalne.



    tombas, sądząc po Twojej stopce lubisz, żeby inni wiedzieli jaki masz sprzęt. Ja mam Canona 5DsR, C. 70-200 f2.8 IS II L, C. 24-70 f2.8 II L, C. 100 Macro f2.8L, C. 135mm f2.0 L, Sigmę 50mm i 35mm f.1.4 ART + oświetlenie Profoto i Jinbei za kilkadziesiąt tys. zł. Sądzisz, że mogę mieć jakiś problem z zakupem obiektywów Canona? Szczerze, to gdyby ktoś się miał chwalić sprzętem to raczej PhaseOne niż DSLR Canona.
    Do zdjęć mam wszystko, prócz talentu...
    (R6, RP, RF 15-35 f/2.8L, RF 28-70 f/2L, RF 100 f/2.8L, RF 70-200 f/2.8L, EL-1, 470EX-AI)

  6. #966
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Janeek Zobacz posta
    Ja mam Canona 5DsR, C. 70-200 f2.8 IS II L, C. 24-70 f2.8 II L, C. 100 Macro f2.8L, C. 135mm f2.0 L, Sigmę 50mm i 35mm f.1.4 ART + oświetlenie Profoto i Jinbei za kilkadziesiąt tys. zł. Sądzisz, że mogę mieć jakiś problem z zakupem obiektywów Canona? Szczerze, to gdyby ktoś się miał chwalić sprzętem to raczej PhaseOne niż DSLR Canona.
    Gratuluję zakupów...tylko co z tego wynika.

  7. #967
    Początki nałogu
    Dołączył
    May 2016
    Posty
    273

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Gratuluję zakupów...tylko co z tego wynika.
    ja nie wiem co wynika z Twojego posta.

  8. #968
    Bywalec
    Dołączył
    Mar 2008
    Wiek
    39
    Posty
    188

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Od wczoraj mam taki problem z moim egzemplarzem:


    Pod przednią soczewką pojawiło się mnóstwo kurzu (czy cokolwiek to jest). Nie wiem za bardzo ani kiedy ani gdzie. Dodam, że obiektyw nie ma jeszcze roku.

    Chciałbym zapytać czy spotkaliście się z takim przypadkiem w swoich sigmach?

    Czy serwis Sigmy (foto-service.pl) jest godny polecenia?

    Aha - wstępnie za usługę czyszczenia zażyczyli sobie 283 złote + transport w obie strony

  9. #969

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Greg S Zobacz posta
    Od wczoraj mam taki problem z moim egzemplarzem:

    http://studzinski.info/wp-content/up...t-soczewka.jpg

    Pod przednią soczewką pojawiło się mnóstwo kurzu (czy cokolwiek to jest). Nie wiem za bardzo ani kiedy ani gdzie. Dodam, że obiektyw nie ma jeszcze roku.

    Chciałbym zapytać czy spotkaliście się z takim przypadkiem w swoich sigmach?

    Czy serwis Sigmy (foto-service.pl) jest godny polecenia?

    Aha - wstępnie za usługę czyszczenia zażyczyli sobie 283 złote + transport w obie strony


    Problemu nie rozwiąże, ale chętnie zapytam czy miałeś założony jakiś filtr?

  10. #970

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Greg S Zobacz posta
    Pod przednią soczewką pojawiło się mnóstwo kurzu (czy cokolwiek to jest). Nie wiem za bardzo ani kiedy ani gdzie. Dodam, że obiektyw nie ma jeszcze roku.
    Od kilku lat zawsze zakładam w miarę porządne filtry ochronne.
    Nie mam takich problemów od tego czasu.

Strona 97 z 109 PierwszyPierwszy ... 47879596979899107 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •