Strona 101 z 109 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 001 do 1 010 z 1085

Wątek: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

  1. #1001
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Dzięki.
    Miłego dnia
    moja www

  2. #1002
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Greg S Zobacz posta
    Jeśli ktoś jeszcze nie instalował nowego firmware to gorąco polecam! Autofocus przyspieszył conajmniej dwukrotnie - zarówno tradycyjnie jak i w LV - jestem w niemałym szoku, tym bardziej, że celność również jest na plus.
    Przekonałeś mnie, wgrywam nowy firmware...

  3. #1003
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    32

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez Greg S Zobacz posta
    Jeśli ktoś jeszcze nie instalował nowego firmware to gorąco polecam! Autofocus przyspieszył conajmniej dwukrotnie - zarówno tradycyjnie jak i w LV - jestem w niemałym szoku, tym bardziej, że celność również jest na plus.
    A czy ktoś sprawdzał jak wpływa nowy firmware na pracę z Canonem 5D IV ? Jest jakaś widoczna poprawa?

  4. #1004
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Dzięki za info też dzisiaj zrobię aktualizację.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  5. #1005
    Początki nałogu
    Dołączył
    Dec 2010
    Miasto
    Lubelskie
    Posty
    256

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Moj egzemplarz po aktualizacji wymagał ponownej kalibracji, wcześniejsze wartości kompletnie nie pasowały. Wcześniej miał korekty na FF teraz korygowałem go na BF ( dziwna sprawa ). Reaguje jakby szybciej czy pewniej to sie okaże, zamiany chyba bardziej odczuwalne na 6d2 niż na 6d, zobaczymy w praniu.
    Sprzedałem Canony poszedłem do Sony

  6. #1006
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2018
    Wiek
    46
    Posty
    215

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Miałem przez chwilę Sigmę 18-35 Art, ale sprzedałem, ponieważ nie chciała współpracować z moim aparatem - AF bardzo często nie trafiał i to tak, że raz miał BF, a raz FF, więc nie szło tego wyregulować. Zniechęciłem się do Sigm. Teraz nadszedł czas na wymianę mojej starej 50-ki 1.8 Canona, więc mając w pamięci problemy z AF Sigmy nastawiałem się bardziej na C50/1.4. Niestety testowany przeze mnie egzemplarz w ogóle mi nie przypasował. Miał problemy z AF i mydło na 1.4. Postanowiłem dać drugą szansę Sigmie i wziąłem S50/1.4 Art. AF też początkowo nie trafiał, ale w powtarzalny sposób, więc mikroregulacją dało się go ogarnąć i teraz jestem bardzo zadowolony z tego szkła. Ostre od 1.4, AF trafia bez problemu, ciężar mi nie przeszkadza. Polecam.
    Canon EOS RP + 50/1.8 RF

  7. #1007
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Mam s18-35mm i cały czas AF w tym obiektywie działa dla mnie najlepiej z pośród wszystkich posiadanych przez mnie obiektywów. Mam również s50mm i z AF też jestem bardzo zadowolony W sumie największe "problemy" mam z AF w c35mmis, ale i tak jest ok

  8. #1008
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    2 021

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Mam s18-35mm i cały czas AF w tym obiektywie działa dla mnie najlepiej z pośród wszystkich posiadanych przez mnie obiektywów. Mam również s50mm i z AF też jestem bardzo zadowolony W sumie największe "problemy" mam z AF w c35mmis, ale i tak jest ok
    Trafiają Ci Sigmy a nie trafia Canon? I to taki, na którego w zasadzie nikt nie narzeka, łącznie ze mną? Prawdopodobnie masz uszkodzoną puszkę...
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  9. #1009
    Uzależniony
    Dołączył
    Dec 2014
    Posty
    891

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Tak, puszka jest niewątpliwie popsuta, inaczej nie działała by dobrze z Sigmami Mówiąc poważnie to c35is ma bardzo szybki AF ale na dwóch moich puszkach jest mniej celny niż któraś z sigm. Ale i tak nie jest źle. Znacznie bardziej ufam np. c85/1.8 niż c35/1.8 :/ Ale może to taka specyfika szerszego kąta widzenia.

  10. #1010
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sigma 50mm f/1.4 DG HSM Art - robi się ciekawie!

    Cytat Zamieszczone przez luso Zobacz posta
    Tak, puszka jest niewątpliwie popsuta, inaczej nie działała by dobrze z Sigmami Mówiąc poważnie to c35is ma bardzo szybki AF ale na dwóch moich puszkach jest mniej celny niż któraś z sigm. Ale i tak nie jest źle. Znacznie bardziej ufam np. c85/1.8 niż c35/1.8 :/ Ale może to taka specyfika szerszego kąta widzenia.
    A czy Ty przypadkiem nie ostrzysz centralnym a potem przekadrowanie? Przy szerszych kątach bardziej widać zmianę płaszczyzny ostrości niż np. przy 50, czy 85.
    Miłego dnia
    moja www

Strona 101 z 109 PierwszyPierwszy ... 519199100101102103 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •