Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Wątek: [stabio] Black&White

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    15

    Domyślnie [stabio] Black&White

    Witam. W moim zakladzie pracy ogloszono konkur dla pracownikow na fotografie czarno-biala, tematyka dowolna i mozna przedstawic 3 zdjecia. Oczywiscie startuje w konkursie, poniewaz podejzewam, ze konkurencja nie jest zbyt silna lecz po wielu dniach spacerow z aparatem okazalo sie, ze czarnobiala fotografia jest duzo trudniejsza anizeli kolorowa. Prosze Was o ocene trzech zdjec. Bedzie mi to bardzo pomocne. Licze rowniez na jakies Wasze pomysly Pozdrawiam.


    1.


    2.


    3.

    5D Mark III 24-105 L IS + 70-200 L 2.8 IS II

  2. #2
    Coś już napisał
    Dołączył
    Aug 2011
    Miasto
    SR
    Posty
    87

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    1. na nie- co chciałeś przekazać?
    2. krzywo, oj krzyyyyywo weź to wyprostuj i jeszcze raz wstaw
    3. zbyt centralnie

  3. #3
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    poza tym co kolega dodam, że konwersja do b&w taka sobie

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    Dziekuje za podpowiedzi Co do konwersji to juz skarga do canona bo zasada jest taka, ze robie zdjęcia czarno-biale aparatem i raczej nie uzywam zadnego softu do obrobki bo zalezy mi na uczciwosci a pozatym to wymaga wiecej pracy i sprawia, ze czegos sie ucze w sesie fotografowania. W PS mozna zrobic wszystko a ja nie chce byc malarzem czy artysta tylko chce robic ladne zdjecia To duzo bardziej motywuje
    5D Mark III 24-105 L IS + 70-200 L 2.8 IS II

  5. #5
    Początki nałogu Awatar maciek12ss
    Dołączył
    Aug 2012
    Wiek
    39
    Posty
    492

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    Było już wiele razy. Za malarza i artystę teraz robi Ci puszka a dokładniej jej soft. Jeśli kiedy kolwiek robiłeś zdjęcia na kliszach to też albo sam byleś artysta malarzem i wywoływać zdjęcia w ciemni albo oddawałeś kliszę malarzowi artyście w labie . To co robisz puszką to szkic. Artyści programiści malarze z canona za ciebie malują jeśli robisz w jpg. Jeśli robisz w raw malujesz potem sam .
    6D, C16-35L II, C50 1.8II, C85 1.8, S70-300 APO DG MACRO, 600D+kit, 2X YN568EXII, 3X YN622C, jupiter 21m (200mm f4), helios 44m-5(58mm f2)

  6. #6
    Początki nałogu Awatar homesicalien
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    295

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    J.w. Szczerość to słaby pretekst do ucieczki przed nauką choćby wywołania RAW. Nie każde działanie na komputerze przez zdjęciu to retusz i fotomontaż. Zdjęcia z klisz zwykle wychodziły kontrastowe i plastyczne dla zalecanej jednej techniki wywołania, zwykle pochodziło się podobnie do każdego zdjęcia. Z resztą możliwości były dużo mniejsze. Jednak to stawiało większe wymagania przed fotografem, by znalazł dobre światło itp. Teraz mamy to co mieliśmy z filmem a) możemy popracować nad uniwersalnym presetem, który będzie robił nam za nasz ulubiony film i naświetlać tak, by dobrze wychodziło albo b) (takich możliwości film nie dawał) traktować każde zdjęcie indywidualnie w post processingu dążąc do optimum za każdym razem. Ale w żadnym razie nie jest wzorem ani szczerym odzwierciedleniem plik JPG z aparatu będący bladym zdjęciem, wersją neutralną Rawa, który mieści sobie dużo więcej informacji. Ani w przypadku kolorowych, ani czarno białych zdjęć.

  7. #7
    Coś już napisał Awatar Boober
    Dołączył
    Sep 2013
    Miasto
    Cork
    Wiek
    46
    Posty
    52

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    Koledzy bardzo słusznie prawią. W sprawie zdjeć, jak na konkurs to słabe. Moim zdaniem. Ale ja nie zasiadam w jury ani nie startuje w konkursach.
    sześćde

  8. #8
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2011
    Miasto
    022
    Wiek
    44
    Posty
    367

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    jeżeli chcesz mieć ciekawe zdjęcia b&w to nie możesz oczekiwać, że zrobi je za Ciebie aparat
    żadna matryca nie zrobi zdjęcia w klimacie b&w z kliszy
    to Ty musisz nadać odpowiedni kształt pracując przy obróbce

    jeżeli się nie obrazisz to wkleję Ci 2 zwykłe pstryki ze spaceru. nic specjalnego, ale w moim skromnym odczuciu przypominają już klimat kliszy:
    http://farm6.staticflickr.com/5525/1...1a590534_b.jpg
    http://farm4.staticflickr.com/3815/1...a85297b2_b.jpg
    Ostatnio edytowane przez p0lish ; 08-01-2014 o 09:56

  9. #9
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    Dziekuje za podpowiedzi Co do konwersji to juz skarga do canona bo zasada jest taka, ze robie zdjęcia czarno-biale aparatem i raczej nie uzywam zadnego softu do obrobki bo zalezy mi na uczciwosci a pozatym to wymaga wiecej pracy i sprawia, ze czegos sie ucze w sesie fotografowania. W PS mozna zrobic wszystko a ja nie chce byc malarzem czy artysta tylko chce robic ladne zdjecia To duzo bardziej motywuje
    To trzeba robić komórką. Nie wiem po co targać takie wielkie ustrojstwo ze sobą.

    Chcesz robić BW zacznij od tego: Czarno-biała fotografia cyfrowa. Poradnik dla zaawansowanych - Beardsworth John za | Książki empik.com

    Zdjęcia z klisz zwykle wychodziły kontrastowe i plastyczne
    Też tak myślałem. I po naświetleniu pierwszej rolki FED 5 byłem mocno zaskoczony. Chyba wszystkie były niedoświetlone. Ale walczę dalej.

    Najpierw warto by było coś poczuć. A dopiero potem wyzwolić migawkę. A potem przy obróbce starać się oddać to co czułeś. Tu starałeś się zrobić coś dziwnego. I wyszło dziwnie. Czuć tę mękę tworzenia. I tylko tyle.

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Dec 2008
    Posty
    15

    Domyślnie Odp: [stabio] Black&White

    Bledem bylo robienie w jpg bylo bledem I tak naprawde niedopatrzeniem. Chodzi o to, ze w konkursie dozwolony jest delikatny retusz wiec moze faktycznie cos da sie zrobic z tymi fotkami. Jesli ktos z Was mialby chec pokazac mi na przykladzie mojego zdjecia w jakim kierunku mam podazac to bede wdzieczny. Ja zazwyczaj tylko przyciemniam czarnobiale fotki tzn. wydobywam wiecej czarnego koloru.

    Dziekuje rowniez za.linki oraz fotki. Ciesze sie, ze pomagacie mi I kierujecie na odpowiedni tor
    5D Mark III 24-105 L IS + 70-200 L 2.8 IS II

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •