Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 122

Wątek: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    @czornyj ...i jak te zamienniki?
    Miłego dnia
    moja www

  2. #22

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Markę tuszu podam jak upewnię się, że nie ma większych wad. Początki współpracy są obiecujące, ale lepiej dmuchać na zimno

    no i jak z tymi zamiennikami, moglbys podac marke?
    6D I 17-40 F4L I 35 F2 IS I 50 F1.8 STM I 85 F1.8 I 70-200 F4L I 580EX II

  3. #23
    Zasłużeni Awatar czornyj
    Dołączył
    Jan 2006
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    48
    Posty
    2 626

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Nadal nie wiem co z trwałością, ale jak pojawią się niepokojące objawy, to dam znać. Zamienniki z chipem PrintLab, kolory po 4,99 szary nieco droższy - 7,99

  4. #24

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Witam wszystkich Forumowiczów,

    Przeglądałem forum Canona wiele razy w poszukiwaniu odpowiedzi na nurtujące mnie pytania i teraz postanowiłem się zarejestrować.
    Mój "problem" z drukarką MG6250 polega na jak najwierniejszemu odtworzeniu kolorów na drukowanych zdjęciach.
    Korzystam z dołączonego oprogramowania Easy-PhotoPrint EX i powiem szczerze nie jestem zachwycony kolorami. Zdjęcia są jakby przyciemnione i mało żywe.
    Próbowałem ustawień z włączonymi profilami koloru i bez, a także z automatyczną korektą zdjęć. Jednak otrzymywane rezultaty były takie same (pomimo różnych ustawień kolorów w sterowniku koloru - zmiana tych ustawień widoczna była w wydrukach z programu IrfanView)
    Swego czasu używałem iP3000 z której zdjęcia są jakby żywsze, ostrzejsze - tam używałem również Easy-PhotoPrint ale bez EX.
    Znalazłem dziś ów program w wersji 3.7 na Windows 7, zainstalowałem , zrobiłem wydruk porównawczy tego samego zdjęcia (ustawienia drukarki były standardowe, ten sam papier 300g/m2 PF300WPPE) i jak na moje przesłonięte szkłami okularowymi oczy, wydruk jest "lepszy", "ostrzejszy" choć jeszcze brakuje odwzorowania kolorów które widzę na ekranie.
    Proszę użytkowników owej drukarki o podobny test i ewentualną korekcję moich wniosków.
    Jeszcze jedno pytanie. Z jakich programów korzystacie podczas drukowania, gdzie można ustawić profil ICC lub swoje ustawienia? Chodzi mi tu raczej o drukowanie kilkunastu zdjęć na raz i małej korekcji jak to jest w przypadku Easy-PhotoPrint.

    Pozdrawiam, Michał

  5. #25
    Początki nałogu Awatar 2marekm
    Dołączył
    Feb 2007
    Miasto
    Słupsk
    Posty
    419

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Cytat Zamieszczone przez SNAiP Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanie. Z jakich programów korzystacie podczas drukowania, gdzie można ustawić profil ICC lub swoje ustawienia? Chodzi mi tu raczej o drukowanie kilkunastu zdjęć na raz i małej korekcji jak to jest w przypadku Easy-PhotoPrint.
    Easy-PhotoPrint byłby idealnym programem, gdyby Canon nie poskąpił możliwości wstawiania profili ICC /ach, ten diabelny marketing/.
    Programy przeze mnie wypróbowane to ACDsee w wersji PRO i LightRoom. Obydwa spełniają dobrze swoje zadanie, aczkolwiek LR ma więcej opcji. Nie polecam CyberLink PhotoDirector, ponieważ zmienia kolory na wydrukach, pomimo posiadania opcji wstawiania ICC.

  6. #26

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Cytat Zamieszczone przez czornyj Zobacz posta
    Nadal nie wiem co z trwałością, ale jak pojawią się niepokojące objawy, to dam znać. Zamienniki z chipem PrintLab, kolory po 4,99 szary nieco droższy - 7,99
    No fajnie, wiem jakie zamienniki, a mozesz jeszcze podać jakich papierów używać do koloru i do cz-b wydruku. I kolejne pytanie o profile, bedziesz miał coś przygotowane?

  7. #27
    Pełne uzależnienie Awatar jinks
    Dołączył
    Mar 2006
    Miasto
    Kielce
    Wiek
    39
    Posty
    2 178

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Używek nie ma. Nowych też. Pozostaje PIXMA MG7150, która faktycznie ma 4x droższe zamienniki.
    Miłego dnia
    moja www

  8. #28
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Używek nie ma. Nowych też. Pozostaje PIXMA MG7150, która faktycznie ma 4x droższe zamienniki.
    Zobacz na eBay.co.uk jest kilka nówek. Niektóry wysyłajà do EU. Koszt ok 100-119 funi + Koszt wysyłki. Ja kupiłem z Canon Outlet nówka nieśmigana

  9. #29
    Początki nałogu Awatar Diabeł
    Dołączył
    Aug 2004
    Miasto
    Płock
    Wiek
    53
    Posty
    350

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Cytat Zamieszczone przez jinks Zobacz posta
    Używek nie ma. Nowych też. Pozostaje PIXMA MG7150, która faktycznie ma 4x droższe zamienniki.
    Dostępna jest MG6350, piszą że to jest bezpośredni następca modelu 6250. Czy ktoś może wie jakie są między tymi drukarkami różnice

  10. #30
    Bywalec Awatar chrisNI
    Dołączył
    Apr 2013
    Miasto
    Newry
    Posty
    173

    Domyślnie Odp: Sześciokolorowy Canon PIXMA - domowy mikrolabik ;)

    Tu masz porównanie Canon Pixma MG6350 vs Canon Pixma MG6250 - DigitalVersus . MSZ starsza jest jakościowo lepsza w produkcji obrazków.

Strona 3 z 13 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •