Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Wątek: canon 28mm 1,8 vs 28mm f2,8 IS vs 24mm f2,8 IS

  1. #11
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: canon 28mm 1,8 vs 28mm f2,8 IS vs 24mm f2,8 IS

    Dobra, teraz to już za Chiny nie wiem, co wybrać Ale chyba spróbuję 28 1,8, kusie mnie mała głębia ostrości przy tak szerokim kącie, można to fajnie wykorzystać na pełnej klatce... Jak jakość obrazka okaże się dla mnie nieakceptowalna przy f1,8-2,2 to najwyżej zwrócę...
    Szkoda, ze nigdzie nie znalazłem rawów z pełnej klatki i tego obiektywu.

  2. #12
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2010
    Wiek
    36
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: canon 28mm 1,8 vs 28mm f2,8 IS vs 24mm f2,8 IS

    Cytat Zamieszczone przez offca86 Zobacz posta
    To może i ja się podepnę bo właśnie się zastanawiam którą stałkę wybrać 28mm1.8 czy 35mm2.0 które z tych szkieł wypada lepiej optycznie? Będzie podpinane pod 40D w sumie wolałbym 28mm bo szerzej ale jeśli 35mm wypluwa lepszy obrazek to wolę 35-tkę
    Najlepszy optycznie będzie 35mm f/2 is USM.

    28 1.8 jest przyjemne na cropie właśnie ze względu na kąty widzenia - daje około 44mm czyli "idealny" standard ;-) Ale optycznie jest "tylko" poprawny. Chociaż niektórym to wystarcza - wiem z autopsji jako zwolennik tego szkła (ale używam na FF, do tego na "nieupakowanym" pikselami 5d I więc nie dla wszystkich stanowię dobry punkt odniesienia ;-) Stare 35mm f/2 jest też niezłe, ale jak dla mnie należy je rozpatrywać tylko jeżeli liczy się kasa. Jeżeli chcemy dobrego narzędzia do pracy/realizowania hobby to przy aktualnych cenach 35/2 USM jest świetnym rozwiązaniem.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez elduce Zobacz posta
    Dobra, teraz to już za Chiny nie wiem, co wybrać Ale chyba spróbuję 28 1,8, kusie mnie mała głębia ostrości przy tak szerokim kącie, można to fajnie wykorzystać na pełnej klatce... Jak jakość obrazka okaże się dla mnie nieakceptowalna przy f1,8-2,2 to najwyżej zwrócę...
    Szkoda, ze nigdzie nie znalazłem rawów z pełnej klatki i tego obiektywu.
    Podaj maila to coś wynajdę i prześlę ;-) głębia ostrości nie jest aż taaaaka mała, obiekty muszą być naprawdę bardzo oddalone żeby były nierozpoznawalne (zależy oczywiście od odległości od obiektu, ja mam na zdjęciach ludzi więc bliżej niż na 1m nie podchodzę...raczej ;-) ). Tu przykład z 5d na f/1.8

    Ostatnio edytowane przez PioterD ; 06-01-2014 o 23:56
    5D I + Sigma 35mm + Canon 100mm

  3. #13
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    19

    Domyślnie Odp: canon 28mm 1,8 vs 28mm f2,8 IS vs 24mm f2,8 IS

    PioterD, poniżej masz dwa linki do "myku: który mi sie podobia i który można uzyskać za pomocą 28 f1,8... Raczej na 24, czy nawet 28 na f2,8 się takie coś się nie uda... Wiem, ze to nie jest szkło portretowe, ale mi akurat takie zastosowanie całkiem pasuje
    Untitled | Flickr - Photo Sharing!
    You're the northern wind | Flickr - Photo Sharing!
    tu jak coś znajdziesz linki do większych wersji
    Full-size sample photos from Canon 28mm F/1.8
    a mail, idzie na prv, dzięki

  4. #14
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: canon 28mm 1,8 vs 28mm f2,8 IS vs 24mm f2,8 IS

    Podaj maila to coś wynajdę i prześlę ;-) głębia ostrości nie jest aż taaaaka mała, obiekty muszą być naprawdę bardzo oddalone żeby były nierozpoznawalne (zależy oczywiście od odległości od obiektu, ja mam na zdjęciach ludzi więc bliżej niż na 1m nie podchodzę...raczej ;-) ). Tu przykład z 5d na f/1.8
    Nerwowy ten bokeh nawet na takim małym obrazku.

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •