Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 27 z 27

Wątek: Canon seria S czy G

  1. #21
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Aparat kupiony!!! Canon G15. Zdecydowało jasne szkło i dobra cena. Po Waszych wypowiedziach myślałam też i o GX1, ale mimo fajnej matrycy, dzięki której jakość zdjęć miałaby byc jeszcze lepsza, jest jednak ZA duży. Jeśli chodzi o wielkość aparatu to priorytetetem był S110/S120. Więc każdy większy od tych juz jest za duży!! A tu GX1 jednak nie spełnia oczekiwań. To miał być naprawdę tylko dodatkowy aparat, w większości używam lustrzankę. No i docelowo jest jeszcze pełna klatka, mam nadzieję, że juz niedługo... Podobał mi się też Sony RX 100 II, ale jednak za drogi. Jak pooszczędzam teraz to szybciej będzie 5DmkIII. Mimo że ja akurat juz wybrałam coś dla siebie, to chętnie dalej będę śledzić ten temat, bo bo jak by nie było seria S i G niej skończy się raczej na G16 i S120.
    Dzięki wszystkim i zapraszam do dalszego dzielenia się doświadczeniami.
    Ostatnio edytowane przez michaela7 ; 07-01-2014 o 06:37

  2. #22
    Uzależniony Awatar Zbyszko666
    Dołączył
    Jun 2008
    Miasto
    Śl.
    Posty
    970

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    Makro jest na prawdę bardzo fajne, w połączeniu z f1,8 masz ładną plastykę zdjęcia. Co do tego 1cm to aż z takiego bliska nie robiłem ale sprawdzę w domu czy jest rzeczywiście ten 1cm
    ISO 800 jest na prawdę w porządku i nawet jak na 100% oglądasz widać że nie gubi za dużo szczegółów. Na 1600 wygląda dobrze jeśli nie robisz cropa ale na odbitce 10x15 jest na prawdę ok. na 3200 nawet nie próbowałem bo nie miałem potrzeby, a poza tym limit ISO Auto mam ustawiony na 1600. Jak w domu robię zdjęcia to zazwyczaj lampa nie jest potrzebna.
    Wideo jest na prawdę ładne. Jak dla mnie kolory są naturalne. Filmiki odtwarzane na 42" plaźmie wyglądają super.
    Jeśli chodzi o G16...to raczej nie widzę sensu. To jest to samo.
    Ogólnie jeśli chodzi o jakość zdjęć to śmiało mogę polecić. To jest pierwszy kompakt który mnie zadowolił.
    rzuć jakieś zdjęcia z g15

  3. #23
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wlkp
    Wiek
    45
    Posty
    176

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Czy użytkownicy S110 mają jakieś pomysły na zwiększenie żywotności akumulatora?
    Może zamiennik o większej pojemności? Ktoś coś używa, poleca?

  4. #24
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez Zbyszko666 Zobacz posta
    rzuć jakieś zdjęcia z g15
    Jak chcesz to Ci mogę podesłać jakieś fotki na @
    Napisz na PW jakie chcesz i adres

  5. #25

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez Bart Zobacz posta
    Czy użytkownicy S110 mają jakieś pomysły na zwiększenie żywotności akumulatora?
    Może zamiennik o większej pojemności? Ktoś coś używa, poleca?
    Cześć,
    wyłącz GPS i problem się sam rozwiąże.

    pozdrawiam

  6. #26
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wlkp
    Wiek
    45
    Posty
    176

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Wyłączony zawsze i we wszystkich moich sprzętach (z wyjątkiem nawigacji samochodowej).

    Tak czy inaczej - czy ktoś może polecić jakiś konkretny (dobry i sprawdzony) zamiennik oryginalnego akumulatora do S110?

  7. #27
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Oct 2006
    Wiek
    43
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Czy seria S lub G posiadaja mozliwosc blokowania ekspozycji w trakcie filmowania? Mam canona S2 IS, ktory to posiada i sprawdza sie swietnie. Ostatnio za grosze zakupilem IXUS 115 HS, ktory niestety nie ma tej mozliwosci, ba nawet nie mozna robic korekty EV w czasie nagrywania :/ (jeszcze zobacze czy CHDK pozwoli).

    Zastanawiam sie nad S90 lub S95 (zaleznie od ceny - moze i S100/S110) jednak chcialbym miec juz "fabrycznie" blokowanie pomiaru swiatla w czasie filmowania. Nie wiem jak seria G pod tym wzgledem? Mowa o czyms starszym, ale juz majacym przynajmniej 720P (chyba G12 ma dopiero HD)

    Prosto mowiac po chlopsku - jesli sobie filmuje w sloneczny dzien, blokuje pomiar nieco na "minus" i aparacik mi podczas filmowania np. nie rozjasni obrazu gdy kadr wlezie w cien, czy sciemni gdy zlapie nieba.
    Ostatnio edytowane przez siudym ; 20-07-2016 o 08:26

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •