Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: Canon seria S czy G

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    22

    Domyślnie Canon seria S czy G

    Witam serdecznie.
    Co jakiś czas staję przed trudnym wyborem zakupu nowego aparatu. Marzenia marzeniami... ale póki co, nie ma kasy na wszystko, co by się chciało. Potrzebuję na dzisiaj aparat, który mogę mieć zawsze przy sobie, bo jak wielu z nas pisze, lustrzankę nie zawsze chce się wszędzie nosić (już dawno mnie to dopadło), i już wiele chwil tak naprawdę umknęło lub jak to fajnie ktoś kiedyś powiedział: "Moje serce zrobiło zdjęcie"....
    Od dawna podobały mi się Canony serii G, ale ostatnio seria S też przypadła mi do gustu, szczególnie za wielkość, a raczej to jak małe są te kompakty i za szeroki kąt, no i znowu mętlik w głowie...
    na żaden z nich jeszcze nigdy nie padł mój wybór, ale teraz chcę wybierać tylko między tymi...
    Jakie według Was są plusy i minusy jeśli chodzi o serię G i S? Co przemawia za serią S, a co za G? Który aparat byście wybrali dla siebie?
    Na dziś rozważam wybór między G15/G16 lub S110/S120. Czy warto dopłacić do tych najnowszych modeli, czy pozostać przy starszej wersji?
    Proszę Was o radę i Wasze spostrzeżenia. Przeszukałam już wiele stron i wydaje się, że już wszystko przeczytałam, co możliwe, a wciąż nie znajduję zadowalających odpowiedzi.
    Dopowiem jeszcze, że każdy z tych aparatów dobrze leży mi w ręce, więc z tym przynajmniej nie ma problemu.

  2. #2
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Hej, widzę że masz taki dylemat jaki ja miałem przez ostatnie 3-4 lata, gdy miałem trochę dość ciągłego dźwigania plecaka.
    Szukałem czegoś co ma mi się zmieścić w kieszeni i jakość zdjęć ma być co najmniej bardzo dobra...poprzeczkę miałem trochę za wysoko postawioną mając w torbie FF ze stałkami
    Ostatecznie na placu boju został G15 i Fuji X10...wybrałem G15 i nie żałuję.
    Przewaga G nad S to przede wszystkim światło na tele. 2.8 w G i aż 5.7 w S. Dodatkowo G ma gorącą stopkę, więc jeśli dysponujesz jakimś błyskadełkiem śmiało możesz podpiąć i spisuje się świetnie. Bardzo duża ilość nastaw manualnych - o to mi też chodziło. Nie wiem jak S, ale G ma jeszcze wbudowany filtr ND, który się bardzo przydaje ze względu na niezbyt krótkie czasy.
    Jeśli masz jakieś konkretne pytania napisz a z chęcią odpowiem

  3. #3

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    jeżeli szukasz czegoś niewielkiego i łatwego do noszenia - to seria S. Jeżeli myślisz o trwałości i jakości to G. Areklodzpl - napisał o świetle, systemowych lampach - to naprawdę dużo zmienia i sprawia, że aparacik to nie tylko pstrykadełko, ale ważny element systemu do robienia zdjęć. Dodam, ze na gorącą stopkę możesz dodać wyzwalacz i błyskać lampami studyjnymi. A znacznie lepszy i trwalszy korpus serii G - przeżyje niejedno uderzenie.

    Może to jednak mała odskocznia i zmiana Twojego podejścia, ale nie pomyślałeś o lustrzance(np, 650d, 700d). Cena może trochę wyższa, ale zaspokoi wiele wymagań amatora, a i w przyszłości można go rozbudować(obiektywy, bp itd) - czego nie można powiedzieć o kompaktach.

  4. #4
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Bardzo się cieszę, że ktoś odpowiedział i dziękuję Wam. Muszę przyznać, że to jedyne miejsce, gdzie mogę o coś zapytać, żaden z moich znajomych nie interesuje się na tyle fotografią, żeby pomóc w rozwiązywaniu tych dylematów....
    Właśnie jakość zdjęć jest dla mnie bardzo ważna, więc jasny obiektyw chyba faktycznie bardziej przemawia za serią G. Przyzwyczaiłam się jednak przez lata do szerszego kąta 24mm no i ta wielkość aparatu, choć ostatecznie G15 jest faktycznie wygodny.

    Skura, jeśli chodzi o lustrzankę, to póki co mam 450D i właściwie następna o jakiej myślę, i na nią odkładam to będzie mam nadzieje 5D Mark III + nowe jasne obiektywy.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    jakość zdjęć ma być co najmniej bardzo dobra...poprzeczkę miałem trochę za wysoko postawioną
    No właśnie naprawdę jakość i jeszcze raz jakość zdjęć. Czyli masz dobre doświadczenia jeśli chodzi o tą sprawę z G15? Wiadomo, że to nie będzie to samo, co system ze stałkami, ale blisko, blisko...

    Mam lampę, którą mogę dopiąć, bardziej jednak chodzi o to, żeby nie nosić czegoś dodatkowego, choć fajnie, że tak opcja jest. Bo zamierzenie jest takie, kiedy będzie potrzeba, to zabieram ze sobą torbę z całym sprzętem jaki mam, a kompakt po prostu zawsze mam przy sobie.

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez ArekLodzPl Zobacz posta
    Jeśli masz jakieś konkretne pytania napisz a z chęcią odpowiem
    Jak w praktyce wygląda sprawa z makro, czy faktycznie AF od 1 cm przy szeroki kącie? Jak z ISO? Podejrzewam, że 800 będzie bardzo w porządku, ale jak 1600 lub 3200, czy jest naprawdę używalne? Bo reszta to pewnie i tak czysty marketing, ale może się mylę.
    I jeszcze wideo... jak z jakością? Przypomina mi się mój dawny Lumix LX3, jakoś barwa z Panasonica do mnie nie przemawiała. Mam nadzieję, że G15 będzie fajniejsze. Wideo to nie priorytet dla mnie, ale też czasem może się przydać i dobrze, że znowu można mieć zawsze przy sobie. Ostatnia na ten moment sprawa, czy uważasz, że może warto dołożyć trochę kasy do G16, czy jednak jakość zdjęć pozostaje na tym samym poziomie?

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez skura Zobacz posta
    jeżeli szukasz czegoś niewielkiego i łatwego do noszenia - to seria S. Jeżeli myślisz o trwałości i jakości to G.
    Czyli seria S faktycznie odpada jeśli chodzi o jakość zdjęć?

  6. #6
    Początki nałogu Awatar ArekLodzPl
    Dołączył
    Nov 2008
    Posty
    346

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Makro jest na prawdę bardzo fajne, w połączeniu z f1,8 masz ładną plastykę zdjęcia. Co do tego 1cm to aż z takiego bliska nie robiłem ale sprawdzę w domu czy jest rzeczywiście ten 1cm
    ISO 800 jest na prawdę w porządku i nawet jak na 100% oglądasz widać że nie gubi za dużo szczegółów. Na 1600 wygląda dobrze jeśli nie robisz cropa ale na odbitce 10x15 jest na prawdę ok. na 3200 nawet nie próbowałem bo nie miałem potrzeby, a poza tym limit ISO Auto mam ustawiony na 1600. Jak w domu robię zdjęcia to zazwyczaj lampa nie jest potrzebna.
    Wideo jest na prawdę ładne. Jak dla mnie kolory są naturalne. Filmiki odtwarzane na 42" plaźmie wyglądają super.
    Jeśli chodzi o G16...to raczej nie widzę sensu. To jest to samo.
    Ogólnie jeśli chodzi o jakość zdjęć to śmiało mogę polecić. To jest pierwszy kompakt który mnie zadowolił.

  7. #7
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    335

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez michaela7 Zobacz posta
    ...Czyli seria S faktycznie odpada jeśli chodzi o jakość zdjęć?
    Kiedyś w pojawiających się w tym samym czasie modelach S i G była ta sama matryca i ten sam obrazek. Różnica miedzy nimi to gabaryty, guzikologia i jakość wykonania. Nie wiem jak jest dzisiaj, bo przestałem śledzić kompakty Canona

    Może rzuć okiem na Sony RX100 lub, jeszcze lepiej, RX100Mk.2. Cena wyższa niż kompaktów Canona, ale jakość zdjęć rownież
    Kilka sampli z RX100: Zenfolio | Jola & Paweł | 11 - Bucharest
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  8. #8
    Bywalec
    Dołączył
    May 2012
    Miasto
    Wlkp
    Wiek
    45
    Posty
    176

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Z zainteresowaniem śledzę rozwój tematu, stoję bowiem przed podobnym dylematem.
    Główny aparat to lustrzanka (niedługo mam nadzieję upragnione FF), ale szukam czegoś "do kieszeni" w góry, gdzie nie zawsze jest możliwość lub sens dźwigania ciężkiego lustra z obiektywami.
    W grę wchodzą dla mnie kompakty: Olympus Stylus XZ-2, Nikon Coolpix P7700, Canon PowerShot G15/G16 lub S110/S120 i Sony DSC-RX100.
    Jeśli moja przyszła pełna klatka będzie Canonem 6D, to chciałbym pozostać przy kompakcie Canona, natomiast jeśli wybrałbym Nikona D610, to szanse P7700 rosną. A może jednak Olympus, a może najlepiej Sony.. Niby tylko kompakt, a jaki dylemat.

  9. #9
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    22

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta

    Może rzuć okiem na Sony RX100 lub, jeszcze lepiej, RX100Mk.2. [/url]
    Mimo że chciałam zostać przy canonach S lub G to przyznam, że faktycznie Sony, o których mówisz też mi chodzą po głowie.
    Masakra jakaś. Mały aparacik, który ma cieszyć, a tyle z nim problemów... z wyborem oczywiście...Jeśli faktycznie jakość zdjęć jest jeszcze lepsza niż w canonie, to mogę dołożyć do niego. Choć na kilka lat chcę mieć trochę spokoju i w tym czasie nie myśleć o nowym aparacie, bo jednak okazuje się ,że to nie jest to... Ale człowiek jest dziwny A poza tym jeszcze dziś sprawdzam cenę G15 i G16 w sklepie, w którym mam zamiar coś kupić i różnica między nimi całe $4 !!!!! i znowu problem

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Jola & Paweł no naprawdę świetne!!!

  10. #10
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1 631

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Mi jakby się nie chciało nosić aparatu, a szykowałbym się dopiero do FF to bym kombinował to Sony A7.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •