Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Wątek: Canon seria S czy G

  1. #11
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Ja np. zaczynałem od canona g10, choć już wtedy wchodził g11. G10 jak on o nim pomyślę to zastanawiam sie dlaczego go sprzedałem, naprawdę dobry i fajny aparat, poza małymi udogodnieniami w elektronice układ optyczny był ten sam co w g11 i g12.... Dalszych losów serii G - nie śledziłem...Niewątpliwie nie każdy musi mieć FF... dlatego ja pozostałem przy matrycy apsc - w sony nex-7 a szkiełka przykręcam conona - zacne FD poprzez adapter.... systemowa optyka sony to nie do końca ta jakość co te jasne stalki z lat siedemdziesiątych ( byl spory wypust ostatnio szkieł a af - i nie są najgorsze np. sel 20mm f2.8 ) .... które w razie czego będą kryły i FF w sony A7 i A7r .... Jednak na początek do nauki to seria G jest wybitna, a obrazek z niej będzie się nadawał nawet do portfolio modelki, fotografa, do reportażu.... świetna seria ....
    Ostatnio edytowane przez cezarycezary ; 03-01-2014 o 18:21
    Canon F-1 + FD 24/1.4 Aspherical, 35/2 Concave, 85/1.8... oraz NEX-7 ( peaking Mode )

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Sep 2011
    Miasto
    Poznań
    Posty
    69

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Trochę mnie dziwi, że nikt nie wymienia Canona G1X, który wymiarami niewiele odstaje od G15/G16, a matrycę ma nieporównywalnie dużą. Co - jeśli chodzi o jakość zdjęć - ma znaczenie. Matryca Canona G1X to w zasadzie prawie APS-C, czyli kropowa lustrzanka. Aparat konkretny, solidny.
    Matryce G15/G16 to jak matryce w telefonach.
    Ostatnio edytowane przez soko ; 04-01-2014 o 17:49
    60D, 5Dmk III, C 24-105, S 150-500, C 50/1.8, EX 430 II,
    D 20, G1Xmk I, C M5 + Tamron 18-400 ,

  3. #13
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Minusem, G1X jest słaby układ optyczny, ciemny na długim końcu, i w praktyce bez znośnego nawet trybu macro ....
    Ostatnio edytowane przez cezarycezary ; 04-01-2014 o 18:45
    Canon F-1 + FD 24/1.4 Aspherical, 35/2 Concave, 85/1.8... oraz NEX-7 ( peaking Mode )

  4. #14

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Panowie, ale wszystko zależy od sytuacji w których ten aparat ma być używany. S120 mieści się właściwie w każdej kieszeni, co czasem ma znaczenie. G16 z tej kieszeni będzie wystawał. Ja myślę, że zamiast odkrywać amerykę warto poszukać w internecie. Do mnie przemawia Canon G16 vs S120 - Our Analysis - niby jest zwycięsca, ale 73 kontra 71 punktów różnicy nie robi. Niezłe porównanie mamy też tutaj: Canon PowerShot S120 vs PowerShot G16

    Dla mnie najważniejszą cechą, jeśli ktoś kupuje podobny aparat, będzie waga (w przeciwnym wypadku można zdecydować się na lustrzankę). W tym kontekście ja bym wybrał S120. Gdyby jednak okazało się, że aparat może ciut z kieszeni wystawać, to zdecydowałbym się na bezlusterkowca. Właśnie dlatego "onego czasu" zdradziłem raz markę i jednym z ulubionych sprzętów stał się Panasonic GF2. Do tego króciutki H-PS14042 i w kieszeni też się mieści, a w większości przypadków wystarcza. A żeby zdrada miała swój dalszy ciąg, to chyba zdecyduję się na polubienie firmy Voigtländer - otwór przysłony 0.95 kusi, być może to właśnie będzie przyszłość mojego sprzętu, z Canonem, mimo wieloletniej miłości ślubu nie wziąłem. Zobaczymy.

  5. #15
    Początki nałogu
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    EU
    Posty
    336

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez Janusz_K Zobacz posta
    ... Gdyby jednak okazało się, że aparat może ciut z kieszeni wystawać... to chyba zdecyduję się na polubienie firmy Voigtländer - otwór przysłony 0.95 kusi...
    Trzeba będzie wówczas poważnie pomyśleć nad powiększeniem tej kieszeni...
    Pozdrowienia,
    Paweł

    Zdjęcia

  6. #16

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Z H-PS14042 z kieszeni nie wystaje ani trochę i jest to czasem zaleta. Na początku tylko dlatego (no i był "na promocji") go kupiłem. Po przekonaniu się, że zdjęcia drukowane w formacie 20x30 mają całkiem akceptowalną jakość pomyślałem o przejściu na lżejszy sprzęt. Zdaję sobie sprawę, że Voigtländer w kieszeni już się nie zmieści, ale torba i tak będzie mniejsza, niż u kanonierów.

  7. #17
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    91

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Ja, po rocznym użytkowaniu nexa6 zdecydowałem się na zakup G15 lub G16,powòd, spokojnie mieszczą się w kieszeni .produkują niezłe fotki i mogę podpiąć lampy canona

  8. #18
    Bywalec Awatar cezarycezary
    Dołączył
    Oct 2009
    Miasto
    kacwawa
    Posty
    122

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez set21 Zobacz posta
    Ja, po rocznym użytkowaniu nexa6 zdecydowałem się na zakup G15 lub G16,powòd, spokojnie mieszczą się w kieszeni .produkują niezłe fotki i mogę podpiąć lampy canona
    Przepraszam za OT. Ale z jakim szkłem użytkowałem nexa-6 - zapewne tylko i wyłącznie z KITEM. )) I tu jest diabeł pogrzebany. Sam nex jest mniejszy od G15/16... ale szkło kitowe - jest niezadowalającej jakości. Trzeba było sobie kupić np. sigma 30mm f2.8 ok. 500-600 pln, portretowa sel 50mm f1.8 za ok 700pln , jako szeroki kąt np. sel 20mm f2.8 za ok. 700pln - bo w takich cenach można te szkła upolować )) I wtedy nie tęskniłbyś za kompaktowym body bez wymiennych obiektywów.... ten kit pz.... z nex-6 to jak dla mnie generuje obrazek jak z i-phone.....

    Plusy ?? zostajesz przy matrycy APS-C
    Ostatnio edytowane przez cezarycezary ; 06-01-2014 o 15:55
    Canon F-1 + FD 24/1.4 Aspherical, 35/2 Concave, 85/1.8... oraz NEX-7 ( peaking Mode )

  9. #19
    Coś już napisał
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    91

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    do nexa podpinam 30/2.8 sigmy , 20/2.8 sony , 16-50 sony ,50/1.4 sigma,100/2.8 makro,24-105/4 ,70-200/2.8, od 50/1.4 z moc. canona ,poprzez przejsciowke z "mozliwoscia regulacji przeslony"

    --- Kolejny post ---

    nie tesknie za kompaktem.podstawowo pstrykam 5dm3,ale potrzebuje cos do kieszeni .30 sigmy i 20 sony sa wielkosci 16-50.
    Sporo jezdze na nartch,konno i motorkiem, nex z kazdym z tych obiektywow nie nadaje sie do kieszeni,a aparaty typu "twardziel"robia kiepskie fotki

  10. #20
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Canon seria S czy G

    Cytat Zamieszczone przez cezarycezary Zobacz posta
    Minusem, G1X jest słaby układ optyczny, ciemny na długim końcu, i w praktyce bez znośnego nawet trybu macro ....
    ale matryca i niski poziom szumu całkowicie eliminują ten problem, poczytajcie testy i porównania do G16 i innych, nie mają szans z G1x pod wzlgędem jakości zdjęć, a G1X mam sam, wcześniej miałem G15 i jest niesamowita różnica.
    Marcin

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •