Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 74

Wątek: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

  1. #1
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Witam.

    Byłam już przekonana do zakupu Canona, tani, ma sporo dobrych opinii. Ale po przeczytaniu tej recenzji: Test Sigma 85 mm f/1.4 EX DG HSM - Wstęp - Test obiektywu - Optyczne.pl sama już nie wiem. Cena sporo wyższa, ale jeszcze taki akceptowalny max. Czy faktycznie jest spora różnica między tymi obiektywami? Warto według Was dopłacić i mieć f/1.4, a przy okazji nosić 300g cięższy obiektyw?

  2. #2
    Pełne uzależnienie Awatar Mad_Mac
    Dołączył
    Jan 2009
    Miasto
    UK
    Posty
    1 458

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Niby 2/3 EV wiecej wiec jesli to jest twoj priorytet to wez sigma. Ja uzywam canona od 5 lat I nie widze potrzeby zamiany. AF dziala pewnie I bardzo szybko, ostry od 1.8 o nie ma problemow z BF/FF.
    Dla mnie priorytet to szybki I celny AF I dlatego pozostalem przy canonie. Niby te nowe sigmy nie powinny sprawiac problemow ale... ja z tych co pamietaja ze sigma = problem.

    5DmkIII | BG-E11 |5DmkII | BG-E6 | 16 | 24-35 F2 | 50 | 85 | 135L | 2x430 EX II | 2xJ360 AFD | YN662C | NX2000 | 16-50 | 30 | 50-200
    Google: Precious-moment photography UK

  3. #3
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Potrzebny mi jasny obiektyw, ale szybki i celny AF jest równie ważny o ile nie ważniejszy. Na optycznych Sigma dostała ładną laurkę.

  4. #4
    Bywalec
    Dołączył
    Feb 2006
    Miasto
    Białystok
    Posty
    125

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    posiadam ten obiektyw od tygodnia (Sigma 85) i jak do tej pory jestem zadowolony .. co do testów to Sigma jest bardziej porównywalna do 85L, jest to wyższa półka w porównaniu do Canona 1.8
    Marcin

  5. #5
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Martinez69 Zobacz posta
    posiadam ten obiektyw od tygodnia (Sigma 85) i jak do tej pory jestem zadowolony .. co do testów to Sigma jest bardziej porównywalna do 85L, jest to wyższa półka w porównaniu do Canona 1.8
    Elka kosztuje 8000zł, więc nawet w jej kierunku nie spoglądam. Przebrnęłam przez porównanie Sigmy do 85L z tego forum, ale to w większości stracony czas był. Przejrzałam wiele sampli z jednego i drugiego obiektywu, ale to też nie do końca miarodajne, bo zazwyczaj im ktoś lepiej foci tym w droższy sprzęt inwestuje. I nadal mam dylemat, z jednej strony wcale mnie te 1800zł w kieszeni nie pali, a z drugiej lubię kupić raz i porządnie. Zabawy w sprzedawanie sprzętu po kilku miesiącach i wymiana na coś innego zupełnie nie są dla mnie.

  6. #6
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Feb 2007
    Posty
    2 601

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Jeśli chodzi o wątek porównawczy to prezentowane sample mnie nie powaliły - powiedziałbym jest "ok" ale cudów to ja tam nie widzę już bardziej mi się podobały przykłady dawane przez użytkownika kurczeblade (chyba 50D z C851.8 ale pewien nie jestem) więc crop z najtańszym, a w efektach coś było, widziałem również parę wydrukowanych obrazków z C851.2 na pełnej klatce i kiszka była - znaczy profesjonalista był kiepski bo więcej magii można wykrzesać z cropa i zooma typu 70-2004LIS - wiem mało ortodyksyjne poglądy - ale opisuję co widzę.
    Przy tego typu zdjęciach istotny jest postproces - wiem znowu mało ortodoksyjna teza - my wszyscy oczywiście tylko zmniejszamy i pokazujemy ale niektórym to "zmniejszanie" dużo lepiej wychodzi zdjęcia uzyskują kolorystykę i kontrast i parę innych drobnych, a istotnych aspektów poprawiających odbiór zdjęcia.
    No i ostatnia mało ortodoksyjna prawda - dla uzyskania dużego rozmycia tła ważne jest nie tyko przysłona ale również, a może przede wszystkim odległość od obiektu na który ustawiana jest ostrość i odległość tła - warto poklikać w jakiś dof kalkulator i zobaczyć jak wygląda głębia ostrości na odległościach przy których mamy zamiar robić zdjęcia. Oczywiście przy większe matrycy odległości będą mniejsze.
    Ale gdybym miał luźne 8000 i zajmował się poważnie (świadomie nie używam słowa profesjonalnie) tego typu fotografią to kupiłbym elkę, w innym przypadku moim zdaniem ani autor ani postronni różnicy pomiędzy tymi obiektywami nie zauważą.
    Jestem szumofobem
    S50/1.4A. Mam ostrego kundla.
    Używam Lee: BS, LS, Lee Landscape Polarizer 105mm, .6, .9 soft i hard, holder 2 sloty + pierścień

  7. #7
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    W wątku porównawczym 85L i sigmy 85 proponowałem spotkanie gdzieś na mieście z właścicielem sigmy i porównanie tych szkieł w terenie. Te same ujęcia, nastawy, body itd. Mam też dostęp do 85/1.8, więc można byłoby ogarnąć wszystkie 3 szkiełka i wyciągnąć jakieś wnioski na podstawie konkretnych przykładów.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  8. #8
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    W wątku porównawczym 85L i sigmy 85 proponowałem spotkanie gdzieś na mieście z właścicielem sigmy i porównanie tych szkieł w terenie. Te same ujęcia, nastawy, body itd. Mam też dostęp do 85/1.8, więc można byłoby ogarnąć wszystkie 3 szkiełka i wyciągnąć jakieś wnioski na podstawie konkretnych przykładów.
    I pewnie nikt się nie zgłosił, co? O ile jeszcze porównania Sigmy do Lki da się znaleźć, to już do 85/1.8 nie trafiłam. Za to znajduję opisy w stylu "wolne szkło". Wytłumaczcie mi proszę, co to w praktyce oznacza?

  9. #9
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Yavanna Zobacz posta
    I pewnie nikt się nie zgłosił, co? O ile jeszcze porównania Sigmy do Lki da się znaleźć, to już do 85/1.8 nie trafiłam. Za to znajduję opisy w stylu "wolne szkło". Wytłumaczcie mi proszę, co to w praktyce oznacza?
    No niestety nikt, choć nadal jestem otwarty .
    Pisząc o wolnym szkle zapewne chodzi o szybkość AFa, czyli to jak szybko obiektyw ustawia ostrość w trybie auto.
    Ze swojego doświadczenia powiem, że różnica w jakości zdjeć pomiędzy 85/1.8 i 85L jest bardzo duża podobnie jak w cenie. Sigma porównywana jest do 85L, więc jak szukasz dobrej 85-ki, to pewnie jest najrozsądniejszym wyborem. Piszę pewnie, ponieważ nie miałem z nią do czynienia.
    Ostatnio edytowane przez Matsil ; 27-12-2013 o 22:58
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  10. #10
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    No niestety nikt, choć nadal jestem otwarty .
    Pisząc o wolnym szkle zapewne chodzi o szybkość AFa, czyli to jak szybko obiektyw ustawia ostrość w trybie auto.
    Ze swojego doświadczenia powiem, że różnica w jakości zdjeć pomiędzy 85/1.8 i 85L jest bardzo duża podobnie jak w cenie. Sigma porównywana jest do 85L, więc jak szukasz dobrej 85-ki, to pewnie jest najrozsądniejszym wyborem. Piszę pewnie, ponieważ nie miałem z nią do czynienia.
    Tak, wiem że chodzi o AF, ale nie wiem co oznacza na CB "wolno". Bo planuję robić zdjęcia m.in psu, tu próbka jego szybkości: Muffin (Border Collie) dostał nową zabawkę pod choinkę - YouTube (jakość fatalna, ale widać jaki obiekt jest żwawy ). I zastanawiam się, czy wolny obiektyw oznacza, że ciężko będzie focić wyścigi F1, czy może i z psem będzie ciężko. W wątku o Sigmie wypowiadali się głównie fotografowie ślubni, a tam dynamika akcji jest niewielka.

Strona 1 z 8 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •