Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 74

Wątek: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

  1. #11
    Pełne uzależnienie Awatar Matsil
    Dołączył
    May 2006
    Miasto
    Wołomin
    Wiek
    44
    Posty
    2 022

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Przy takim zwierzaku to raczej żaden AF nie nadąży . A na pewno nie ten z 85L. Nie wiem jak sigma, ale 85/1.8 ostrzy szybko i pewnie, sporo szybciej niż 85L, ale lubi się czasem pomylić. Ten drugi co prawda ostrzy wolniej, ale trafia w punkt praktycznie zawsze, to szkło bardziej portretowe niż do sportu.
    R6, 5DIII, 24L, 35L, 50L, 85L, 135L, 16-35L, 24-70L, 70-200L, 100-400L, 580x2, 430 i inne graty

  2. #12
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez Matsil Zobacz posta
    Przy takim zwierzaku to raczej żaden AF nie nadąży . A na pewno nie ten z 85L. Nie wiem jak sigma, ale 85/1.8 ostrzy szybko i pewnie, sporo szybciej niż 85L, ale lubi się czasem pomylić. Ten drugi co prawda ostrzy wolniej, ale trafia w punkt praktycznie zawsze, to szkło bardziej portretowe niż do sportu.
    Lka u mnie i tak odpada, nie mam 8000zł na obiektyw, a nawet jakbym miała, to za drogi biznes dla mnie. Może nie będę się wygłupiać i wezmę taniego Canona. W najgorszym razie pójdzie na allegro...

  3. #13
    Pełne uzależnienie Awatar jan pawlak
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    4 206

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Tutaj masz ocenę obu obiektywów, testy i wyniki
    Canon EOS (Full Format) Lens Tests / Reviews

    Po przeczytaniu nie będziesz miała już wątpliwości

    jp
    puste opakowania po EF 24-70/2,8 I, 580EX, GP-E2 oraz 2 statywy i pilot RMT-DSLR2
    Sony A7R Mark III,[B] FE 1.8/20G, FE 1.4/35GM, 85mm 1:1.4 DG DN, FE 1.8/135GM,
    http://www.dpreview.com/galleries/51.../photos#page=1
    public.fotki.com/janusz-pawlak/

  4. #14
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    gezas, kobiety i dylematy zakupowe..
    sama nie wiesz czego chcesz.
    Ten wątek będzie się ciągnął w nieskończoność.
    Kup C85/1.8 i zamień rozmyślanie w focenie.
    Over and out.

  5. #15
    Uzależniony
    Dołączył
    Jul 2009
    Posty
    850

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ... - my wszyscy oczywiście tylko zmniejszamy i pokazujemy ale niektórym to "zmniejszanie" dużo lepiej wychodzi zdjęcia uzyskują kolorystykę i kontrast i parę innych drobnych, a istotnych aspektów poprawiających odbiór zdjęcia. ...
    Cytat Zamieszczone przez jaś Zobacz posta
    ... w innym przypadku moim zdaniem ani autor ani postronni różnicy pomiędzy tymi obiektywami nie zauważą...
    Idealne podsumowanie.

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    gezas, kobiety i dylematy zakupowe..
    sama nie wiesz czego chcesz.
    Ten wątek będzie się ciągnął w nieskończoność.
    Kup C85/1.8 i zamień rozmyślanie w focenie.
    Over and out.
    Zgadzam się w 100%

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez Yavanna Zobacz posta
    Tak, wiem że chodzi o AF, ale nie wiem co oznacza na CB "wolno". Bo planuję robić zdjęcia m.in psu, tu próbka jego szybkości: Muffin (Border Collie) dostał nową zabawkę pod choinkę - YouTube (jakość fatalna, ale widać jaki obiekt jest żwawy ). I zastanawiam się, czy wolny obiektyw oznacza, że ciężko będzie focić wyścigi F1, czy może i z psem będzie ciężko. W wątku o Sigmie wypowiadali się głównie fotografowie ślubni, a tam dynamika akcji jest niewielka.
    Przy takim zwierzaku, więcej będzie zależało od szczęścia, któremu można pomóc, tylko nie wiem czy rozpatrujesz taki budżet. I nie chodzi mi o wybór pomiędzy wyżej wymienionymi dwoma obiektywami. A na ile zdjęć które pójdą do kosza, wybierzesz te jedno które wyjdzie, to sama się przekonasz.
    Ostatnio edytowane przez 7four ; 28-12-2013 o 12:59

  6. #16
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    też mam takiego psa wariata, który biega we wszystkich możliwych kierunkach
    tamron 70-300 vc usd jak go chciałem z daleka łapać jak gdzieś biegnie do mnie czy ogólnie naokoło to bardzo słabo sobie radził często pies zdążył przebiegnąć a obiektyw nawet nie ustawił ostrości trzeba dojść do wprawy żeby zdążyć i trafić
    Kupiłem niedawno 100mm f/2.8 usm macro i tu muszę powiedzieć usm to usm, ustawiam zakreś 0,48 - nieskończoność i po jednej sesji z psem miałem trafionych z 75% zdjęć gdzie przy tamronie to było poniżej 50%
    Canona 85 1.8 przerabiałem na poprzednim aparacie i oprócz aberracji chromatycznej nie miałem mu nic do zarzucenia, był szybki, ostry od 1.8 i w moim przypadku trafiał praktycznie zawsze, mogę śmiało polecić.

  7. #17
    Pełne uzależnienie Awatar pan.kolega
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    2 817

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    gezas, kobiety i dylematy zakupowe..
    sama nie wiesz czego chcesz.
    Ten wątek będzie się ciągnął w nieskończoność.
    Kup C85/1.8 i zamień rozmyślanie w focenie.
    Over and out.
    No właśnie. To forum wykazuje dowodnie, że mężczyźni nie maja takich dylematów bowiem wiedza czego chca.
    A pomyślałeś zanim to napisałeś, czy tak po prostu z nudöw wystukałeś na klawiaturze?

  8. #18
    PLUS member PLUS member Awatar BeatX
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    Szczecin
    Wiek
    43
    Posty
    1 733

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    zazwyczaj mężczyźni wiedzą czego chcą

  9. #19
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    Nov 2013
    Posty
    27

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    Dziękuję za odpowiedzi. Teraz pies jest focony Tamronem 17-50 i pogodziłam się już z tym, że część zdjęć jest nietrafionych. Budżet na szkło to max 3500zł i jest absolutnie nieprzekraczalny. Także nawet jak gdzieśtam istnieje drogie szkło, które by się lepiej nadawało, to trudno. Po przeczytaniu recenzji padło na jedno z dwóch wymienionych w temacie szkieł, a że nie do końca rozumiałam pewne określenia z tego forum, to pozwoliłam sobie założyć ten temat. Nie zgodzę się, że nie wiem czego chcę i ten temat się będzie ciągnął wieki. Chcę jasną stałkę, 85mm, do 3500zł, którą w 60% będę focić ludzi a w 40% psa. I wbrew temu co sugerujecie, w styczniu któraś z nich będzie moja. :P

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez BeatX Zobacz posta
    zazwyczaj mężczyźni wiedzą czego chcą
    O szlag, to same kobiety w tym dziale piszą. Tylko pod męskimi nickami się niecnie kryją.

  10. #20
    Pełne uzależnienie Awatar salas
    Dołączył
    Nov 2012
    Miasto
    KIELCE
    Posty
    3 000

    Domyślnie Odp: Sigma 85 mm f/1.4 vs Canon 85 mm f/1.8

    kup se canona 70-200 2.8

Strona 2 z 8 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •