Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Canon EOS 50 E.

  1. #11
    Uzależniony Awatar PawelB
    Dołączył
    Nov 2005
    Miasto
    Kraków
    Wiek
    53
    Posty
    578

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Cytat Zamieszczone przez b8533737 Zobacz posta
    Sympatyczny aparat, choć nigdy nie przyzwyczaiłem się do jego wyglądu.
    Masz na myśli kolorystykę? Jeśli tak to jest wersja całkiem czarna, tyle że rzadko spotykana. Mi udało się ja kilka lat temu upolować.
    Fomei PRV-3 w środku EOS 50D, EOS 10D, jakieś szkła i miejsce na nowe zakupy.

    Moje gnioty
    Moje gnioty 2

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Nie tylko kolorystyka.
    Charakterystyczne wystające pokrętła, mały LCD.

    Czarny to była gratka, ja nie miałem ochoty przepłacać za to .-)

  3. #13

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Mam ciągle jeszcze to cudo, razem z gripem.
    To nadal jest świetny aparat.
    Jedyną usterką w moim 50e jest lekko przetarta guma na uchwycie, która przy okazji zrobiła się jakaś taka nieco lepka.
    Do gripa można zapakować 4 paluszki AA lub jedną, firmową baterię.
    Chyba sprzedam ale żal rozstawać się z nim za grosze (chodzi po około 200 zł.) ale też szkoda, żeby stał na półce nieużywany i zakurzony.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Cytat Zamieszczone przez miki450 Zobacz posta
    Mam ciągle jeszcze to cudo, razem z gripem.
    To nadal jest świetny aparat.
    Jedyną usterką w moim 50e jest lekko przetarta guma na uchwycie, która przy okazji zrobiła się jakaś taka nieco lepka.
    Do gripa można zapakować 4 paluszki AA lub jedną, firmową baterię.
    Chyba sprzedam ale żal rozstawać się z nim za grosze (chodzi po około 200 zł.) ale też szkoda, żeby stał na półce nieużywany i zakurzony.

    Jak Cię finanse nie cisną, to trzymaj...

    Ja też mam grip. Sam aparat faktycznie fajny, miło się robi zdjęcia.

    Co do gumy, miałem tak w eosie 100, tutaj jeszcze mi się nie przetarła.

  5. #15

    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Witam
    Niedawno kupiłem 50E i zastanawiam się, jak będzie współpracował z m-42. Warto kupić adapter z dandelionem (głównie martwię się o dłuższe ogniskowe jak 200-300mm, Jupiter, Tair, MTO), czy zwykły?

  6. #16
    Dopiero zaczyna
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    18

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    50tka - fajny analog jak na początek jak się zepsuje to kupujesz nowy (choć liczą sobie teraz i po 200-300 zł, a to lekka przesada)
    Tak - współpracuje z m42 przez adapater, ale na komfortowe ostrzenie nie licz (dandeliona nie używałem)

  7. #17

    Dołączył
    Jan 2014
    Miasto
    Kraków
    Posty
    11

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Ostrzenie bez potwierdzenia mam już przetrenowane na ciemnym tunelu jaki ma olympus e-620, i jest to troszkę męczace i upierdliwe. Chcialbym troszkę komfortu , tylkko nie wiem czy przy długich i raczej ciemnych obiektywach dandelion bedzie w ogóle działał. Dzięki za zainteresowanie i chec pomocy, a 50 jest faktycznie super.

  8. #18

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Cytat Zamieszczone przez Kszaharata Zobacz posta
    Zastanawiam się nad zakupem analoga i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda w tym modelu użytkowanie.
    Interesuje mnie dostęp do części aku itp te co się zużywają oraz jak jest z naprawami i ich wytrzymałością w tym modelu lub innych?
    50e mam, powiedzieć coś mogę - krótko:

    • pierwszy zakup, to grip - zjada baterie
    • zapomnij o M42 - chip potwierdzenia ostrości zjada baterie (więcej tutaj). Można też bez przejścia z Dandelionem, ale trzeba mieć oko i rękę snajpera
    • jest ciężki i dość duży, z gripem jeszcze większy
    • jest solidny - trudno mu tego odmówić
    • jest wygodny, funkcjonalny i ma wszystko czego trzeba, ale nie więcej
    • wybieranie punktów ostrzenia wzrokiem - działa, ale zjada baterie i nie bardzo widzę powód by tej funkcji używać
    • poza problemem ze zjadaniem baterii (który już rozwiązałem), nic się z aparatem nie działo, nie psuło
    • czarnych nie widziałem, jest srebrny, więc robi gorsze zdjęcia ;-)
    Ostatnio edytowane przez patk ; 18-05-2014 o 17:33

  9. #19
    Początki nałogu
    Dołączył
    Oct 2006
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Posty
    270

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    jak działa to wybieranie okiem? zawsze mnie to intrygowało, a nigdy nie widziałem. 50E ma 3 punkty ostrości z tego co pamiętam

  10. #20
    Uzależniony Awatar FlatEric
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    570

    Domyślnie Odp: Canon EOS 50 E.

    Ale działa funkcjonalnie, czy jeśli chodzi o niezawodność?
    Działa normalnie - patrzysz na ten punkt AF, w którym chcesz ustawić ostrość, wciskasz spust do połowy - i już, ostrość jest w nim ustawiona. Po prostu ręczny wybór punktu (pokrętłem czy joystickiem) zastępuje się spojrzeniem, przy czym nic innego (jak np. wciśnięcie przycisku wyboru punktu AF) nie trzeba już robić. Jeśli masz włączony śledzący AF (Servo), to przenoszenie spojrzenia na kolejne punkty AF podczas trzymania wciśniętego spustu powoduje także zmianę aktywnego punktu AF. Spojrzenie na znacznik w lewym górnym rogu matówki przy wciśniętym do połowy spuście powoduje z kolei zamknięcie przysłony do ustawionej wartości (alternatywnie może służyć do tego przycisk *, połączony z pamięcią pomiaru - włącza się to jako funkcję indywidualną).
    W praktyce też działa to dobrze, także w okularach, tyle że trzeba zwracać uwagę na w miarę jednolitą pozycję aparatu względem oka.
    Ostatnio edytowane przez FlatEric ; 19-05-2014 o 20:53
    SX160 IS, a przedtem wadliwy A530 wymieniony w ramach gwarancji na wadliwy A550.
    Analogowy DeviantArt
    Wypociny formalne
    Wypociny techniczne

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •