Strona 30 z 43 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 291 do 300 z 424

Wątek: [KNC] - Dziki świat

  1. #291
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2 512

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Kuna wyspecjalizowała się w polowaniach nocnych na różne gatunki zwierząt. Potrafi dogonić wśród gałęzi drzew wiewiórkę, spenetrować dziuplę czy gniazdo sowy lub bociana czarnego. Na ziemi dorwie nie jedną myszarkę leśna, a zimą nie pogardzi nawet padliną po polowaniu wilków.

    jedno z drozszych zwierzat lesnych w utrzymaniu.

    u mnie miejscowa kuna wyspecjalizowala sie w pozeraniu izolacji dachu .
    wczesniej pozarla wykladzine wyciszajaca pod maska samochodu.
    mimo ze jest piekna , to jednak lubie ja mniej od pobliskiej wiewiorki, ktora czasami na strychu " gra w kregle " - czyli toczy sobie orzechy do spizarni.

  2. #292
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    @Bechamot - Miś to oczywiście Bieszczady @akustyk - Dzięki!
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  3. #293

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Ja to bym jeszcze przykadrował 155 i posłał jako inne zdjęcie na konkurs astrofotografii jako "Mleczna droga przez las" Gratulacje - efektowne i nie banalnie zdjęte futerko!

  4. #294
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Duch Bieszczadzki.
    Natchnął mnie gdy pierwszy raz postawiłem stopy na Bieszczadzkim błocie i zjechałem tyłkiem po stromym zboczu niezwyczajny do takiego terenu
    Od razu zakochałem się w bezludnych terenach położonych przy granicy z Ukrainą jak np. w Tarnawie Niżnej, choć dość płaskich to urzekających swym brakiem ludzi, ciszą i spokojem. Na górskie szczyty tak dobrze znane wszystkim turystom wchodzącym na nie z Wetliny czy Cisnej jakoś się nie wspinałem. Odstraszała mnie mnogość ludzi i wydeptane szlaki. Po pewnym czasie znalazłem górki odpowiednie dla mnie - bez ludzkich wizyt i utartych szlaków.
    W końcu stało się, po długiej drodze( w sensie dosłownym i przenośnym) „rzuciłem wszystko i wyjechałem w Bieszczady”
    Lasy Bieszczadzkie szczególnie te położone wysoko nie obfitują może w ilość zwierzyny, ale za to to co możemy w nich spotkać to istne perełki. Potężne 40 metrowe jodły z buszującymi wysoko w koronach niedźwiedziami to niepowtarzalny widok. Stado 30 żubrów taplających się latem w Sanie, głośno stukających racicami o kamienne dno rzeki i ich basowe pomrukiwania to niezapomniane odgłosy. Wielkie skały ciągnące się od grani po zboczu aż do małego potoku, a pod niektórymi ze skał niczym sarkofagi znajdują się jamy zamieszkiwane przez lisy, borsuki i żbiki.
    Żbik jest chyba takim wyznacznikiem dzikości Bieszczadów. O ile wilki, rysie, czy żubry spotkać można w wielu miejscach naszego kraju o tyle żbik występuję tylko w Bieszczadach. Jest go niewiele i prowadzi bardzo skryty tryb życia, nie ujawnia się w żaden sposób. Nie pozostawia po sobie zbyt wielu śladów. Jedynie zimą można zorientować się o jego obecności po tropach na śniegu.
    Jak na tak niewielkie zwierzę ma dość duże potrzeby jeśli chodzi o przestrzeń do życia. Rzadko zatem spotkać go można ponownie w tym samym miejscu. Śmiało można rzec, że gdyby Bieszczadzki Duch miał się zmaterializować to właśnie w postaci tego nieuchwytnego kota.
    Pewnego razu podczas zwyczajowego 20 kilometrowego marszu po bezdrożach Bieszczadów natknąłem się na pewnej skalnej grani na duże zagęszczenie żbiczych tropów. Kolejne tygodnie pokazały, że jeden osobnik co jakiś korzysta z grani jako łatwiejszej drogi. Bo trzeba wiedzieć, że w górach szczególnie, zwierzęta muszą oszczędzać energię i tak jak my ludzie, wolą iść łatwiejszą drogą niż brnąć po ciężkim terenie i niepotrzebnie tracić kalorie.
    W głowie od razu powstał plan na zdjęcie żbika w jego naturalnym środowisku, wśród skał, gdzie często znajduje schronienie, jamę czy poluje na gryzonie. Formacje skalne praktycznie nie istnieją w miejscu skąd pochodzę. Nie znam się na geologii, ale często zastanawiałem się nad znalezionym kamieniem czy skałą, skąd pochodzi? czy ma tysiące lat czy miliony. Skały same w sobie są ciekawymi obiektami fotograficznymi. Wybrałem więc jedną ze skał jako tło do mojego zdjęcia. Pozostało tylko poczekać na Bieszczadzkiego Ducha, aby natchnął mnie ponownie swoją obecnością tym razem na zdjęciu.

    156. RP, RF24-105 IS STM, 24mm, f10, iso 250, 1/200s. 2 lampy
    Załączone miniatury Załączone miniatury IMG_11561200.jpg  

    Ostatnio edytowane przez KNC ; 11-04-2021 o 17:19
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  5. #295

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Poproszę o pomoc, nie wyświetlają się mi zdjęcia, tylko spinacz i tekst "załączone obrazki"

  6. #296
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Cytat Zamieszczone przez totamten Zobacz posta
    Poproszę o pomoc, nie wyświetlają się mi zdjęcia, tylko spinacz i tekst "załączone obrazki"
    tak, zniknęły z serwera :P
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  7. #297
    Pełne uzależnienie Awatar Leon007
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    wieś, nie miasto
    Posty
    2 254

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Czytałem i czytałem tę bajkę o duchu, nie widząc jeszcze zdjęcia, i zastanawiałem się co tam takiego będzie. A tu piękne zdjęcie!
    Kiedyś tam czytałem, że żbiki występują też sporadycznie w Beskidach, ale nie wiem czy tak jest dzisiaj.

    Jeśli pozwolisz, to pytanie techniczne. Czy to zdjęcie wymagało Twojej obecności i naciśnięcia spustu, czy jakiegoś systemu samowyzwalającego? A jeżeli Twojej obecności, to jak poradziłeś sobie z opisywaną w literaturze niezwykłą czujnością zwierzęcia?
    Nie to ładne co ładne, ale co się komu podoba.
    Ja
    Człowiek potyka się o kretowiska, nie o góry.
    Konfucjusz

  8. #298
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Cytat Zamieszczone przez Leon007 Zobacz posta
    Czytałem i czytałem tę bajkę o duchu, nie widząc jeszcze zdjęcia, i zastanawiałem się co tam takiego będzie. A tu piękne zdjęcie!
    Kiedyś tam czytałem, że żbiki występują też sporadycznie w Beskidach, ale nie wiem czy tak jest dzisiaj.

    Jeśli pozwolisz, to pytanie techniczne. Czy to zdjęcie wymagało Twojej obecności i naciśnięcia spustu, czy jakiegoś systemu samowyzwalającego? A jeżeli Twojej obecności, to jak poradziłeś sobie z opisywaną w literaturze niezwykłą czujnością zwierzęcia?
    Witaj.
    Niemożliwym jest zrobić zdjęcie dzikiego zwierzęcia z odległości metra będąc za sterami aparatu. Pozostawiłem więc aparat w miejscu w jakim przypuszczałem, że pojawi się żbik i użyłem czujnika bazującego na zmianie temperatury który wyzwolił aparat.
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

  9. #299
    Pełne uzależnienie Awatar Eberloth
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1 999

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Cytat Zamieszczone przez KNC Zobacz posta
    Witaj.
    Niemożliwym jest zrobić zdjęcie dzikiego zwierzęcia z odległości metra będąc za sterami aparatu. Pozostawiłem więc aparat w miejscu w jakim przypuszczałem, że pojawi się żbik i użyłem czujnika bazującego na zmianie temperatury który wyzwolił aparat.
    A jakby przechodził inny turysta i coś by mu błysnęło spod krzaka, to by się zdziwił, jaki piękny prezent mu ktoś zostawił
    Sprzęt - dekielek z przyległościami.
    Fumare humanum est!

  10. #300
    Początki nałogu Awatar KNC
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    321

    Domyślnie Odp: [KNC] - Dziki świat

    Cytat Zamieszczone przez Eberloth Zobacz posta
    A jakby przechodził inny turysta i coś by mu błysnęło spod krzaka, to by się zdziwił, jaki piękny prezent mu ktoś zostawił
    Póki co trafiam na uczciwych rodaków, ale ryzyko jest :P
    R5+Canon EF 800/5.6, Sigma 500/4 S, RP+L14/4.
    https://www.facebook.com/dziki.swiat.zdjecia

Strona 30 z 43 PierwszyPierwszy ... 20282930313240 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •