Strona 5 z 56 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 559

Wątek: [cobalt] SporT

  1. #41
    Uzależniony Awatar C80
    Dołączył
    Jul 2007
    Miasto
    ZS
    Wiek
    43
    Posty
    854

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    W sumie to 71 można by przyciąć to do walczących dziewczyn, by bardziej wypełniły zdjęcie. Tak na prawdę to tylko one są ważne na tym zdjęciu.

    74 z kolei chyba lepiej by wyglądał przy ciaśniejszym wykadrowaniu. Tak aby po bokach nie było miejsca, a laski były obcięte w pasie.

    75 podobnie, też można ciut ciaśniej to tak aby obciąć przestrzeń nad głową i tuż pod czubkami butów.

    Dobra rada, którą kiedyś sam na początku przygody z poważną fotografią dostałem na tym forum i za którą jestem do tej pory wdzięczny. Zainwestuj w krzesło, zdjęcia z pozycji siedzącej wyglądają lepiej. Naturalnie jak wszystko w fotografii jest to sprawa gustu, ale moim zdaniem warto robić zdjęcia z niższej pozycji.

  2. #42
    Uzależniony Awatar RTSiak
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    635

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    wlasnie tak kminilem jaki problem mam z tymi wszystkimi zdjeciami... faktycznie to perspektywa, kup krzeselko ! porzadne na dlugo czas i wygodne do noszenia to +/- 20zl

  3. #43
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    73) Fajnie wyszło w tymi kropelkami.

  4. #44

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez C80 Zobacz posta
    ... Zainwestuj w krzesło, zdjęcia z pozycji siedzącej wyglądają lepiej. Naturalnie jak wszystko w fotografii jest to sprawa gustu, ale moim zdaniem warto robić zdjęcia z niższej pozycji.
    Mam taboret wędkarski i robię przeważnie z niego na piłce nożnej. Np Wisła Puławy zdjęcie nr 61÷63.
    Na Finale Pucharu Polski siedziałem sobie wygodnie na krześle - zdjęcie nr 56÷60. Co do Pucharu Polski to pozdrawiam profesjonała Canoniarza (chyba z Wa-wy), który siedział po lewej stronie. Przyszedł uzbrojony w konkretny sprzęt (długa lufa i monopod + C70-200 na dodatkowym body oraz laptopik MSI). Popatrzył z politowaniem na mojego Canona 70-200/2,8 i aparacik, po czym zdjął osłonę przeciwsłoneczną ze swojego obiektywu i wtedy już widziałem co dzieje się pod bramką. Do piłki kopanej jednak 300mm potrzebne jest jak zdrowie.

    Wracając do rugby, to przy canonie 70-200 musiałem przemieszczać się wzdłuż linii końcowej boiska. A i tak dziewczyny z Juvenii Kraków prawie mnie rozdeptały podczas gry w obronie, przed przyłożeniem (chyba z Lechią Gdańsk).
    Przymierzam się do zakupu aluminiowych mini schodków z aluminium. Można wygodnie sobie siedzieć i wdrapać się na pierwszy lub drugi schodek ponad publiką. Widziałem coś takiego na Air Show 2013 w Radomiu.
    Kilka zdjęć wrzuciłem jeszcze na FB i bloga.

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    73) Fajnie wyszło w tymi kropelkami.
    Deszcz jest jakimś urozmaiceniem, ale jakość zdjęcia spadła. Trochę przez ISO, a trochę za sprawą długiego czasu.
    I jeszcze jedna sprawa. Teraz wiem, że Canon EOS 7D jest uszczelniony. 20 minut w średnim deszczu go nie wzrusza .

    --- Kolejny post ---

    Cytat Zamieszczone przez RTSiak Zobacz posta
    wlasnie tak kminilem jaki problem mam z tymi wszystkimi zdjeciami... faktycznie to perspektywa, kup krzeselko ! porzadne na dlugo czas i wygodne do noszenia to +/- 20zl
    Faktycznie mogłem robić więcej fotek z kolana.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 13-05-2014 o 08:38
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #45
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Teraz wiem, że Canon EOS 7D jest uszczelniony. 20 minut w średnim deszczu go nie wzrusza
    Bo to solidna reporterska pucha.

    Jak masz foto żużla, to zapodaj, jak wiesz z Gorzowa jestem

  6. #46

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    ...Jak masz foto żużla, to zapodaj, jak wiesz z Gorzowa jestem
    Nowy żużel dopiero 25 maja, ale nie ta liga co Stal.

    --- Kolejny post ---

    76
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #47
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    76) Ale zdjęcia fajne.
    Warto spróbować w PS/PSE lekko rozmyć tło - na warstwie za zawodnikami i całość lekko rozjaśnić - zobaczyć jak wyjdzie.
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 15-05-2014 o 09:45

  8. #48

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    76) Ale zdjęcia fajne.
    Warto spróbować w PS/PSE lekko rozmyć tło - na warstwie za zawodnikami i całość lekko rozjaśnić - zobaczyć jak wyjdzie.
    Rozjaśnić pewnie nie zaszkodzi, bo robiłem pod ostre światło. Canon 70-200/2,8 daje ładne rozmycie na 200mm. Przy ogniskowych do 100mm nie jest już tak dobrze.
    Fotka na długim końcu:
    77
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #49

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Wisła Puławy - Motor Lublin

    78

    79

    80

    81
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  10. #50
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Chwilę nie zaglądałem do Twojej galerii i nie widziałem tej modelki z czerwoną parasolką Wygląda na spory crop.

    Piłka jak piłka, ale foty kolory mają fajne i nasycone. W czym to jest obrobione ?
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 19-05-2014 o 18:42

Strona 5 z 56 PierwszyPierwszy ... 345671555 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •