Strona 3 z 56 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 559

Wątek: [cobalt] SporT

  1. #21
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    54) Super Ci wyszło, zawodnicy idą "skrzydło w skrzydło", mnie się najbardziej podoba.
    53) Też jest niezłe "widać akcję".

  2. #22

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    54) Super Ci wyszło, zawodnicy idą "skrzydło w skrzydło", mnie się najbardziej podoba.
    53) Też jest niezłe "widać akcję".
    Nr 53 to mały "przekręt", bo tak prawdę mówiąc prowadzący zawodnik KMŻ Lublin był dopiero drugi. Żużlowiec PGE trochę odjechał i zakurzy pozostałych .

    Próbowałem sił w panoramowaniu, ale to dość trudne zagadnienie w żużlu. Może w przypadku obiektywu ze stabilizacją byłoby lepiej.
    55.
    Ostatnio edytowane przez cobalt ; 22-04-2014 o 08:31
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  3. #23
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Ale coś Ci wyszło, chyba trzeba dobrać czasy na tyle długie aby szprychy były ledwo widoczne, tak jak tego w niebieskim kasku.

    W motocrosie jest łatwiej, bo "łapię" tylko jednego zawodnika i coś wychodzi przy czasie 1/100 do 1/250.

    Moim zdaniem stabilizacja może bardziej przeszkadzać niż pomagać.

    Zobacz link, to nie moto, ale podejście nieszablonowe do wyścigów.

    Frits van Eldik - jak fotografować wyścigi samochodowe
    Ostatnio edytowane przez RobertON ; 22-04-2014 o 11:14

  4. #24

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez RobertON Zobacz posta
    Ale coś Ci wyszło, chyba trzeba dobrać czasy na tyle długie aby szprychy były ledwo widoczne, tak jak tego w niebieskim kasku.

    W motocrosie jest łatwiej, bo "łapię" tylko jednego zawodnika i coś wychodzi przy czasie 1/100 do 1/250.

    Moim zdaniem stabilizacja może bardziej przeszkadzać niż pomagać.

    Zobacz link, to nie moto, ale podejście nieszablonowe do wyścigów.

    Frits van Eldik - jak fotografować wyścigi samochodowe
    Doceniam Twoje dobre intencje, ale nie o to chodzi w tym zdjęciu .
    Ustawienia aparatu i obiektywu:
    - t - 1/100s,
    - f - 5,6 (i tu faktycznie lepiej byłoby z f/7,1),
    - ogniskowa - 70mm,
    - ISO 100.

    W panoramowaniu najważniejsze jest (chyba) to żeby poruszający się obiekt był ostry, a tło max "rozjechane". Dobrze wychodzą zdjęcia z f/7,1 (lepiej niż 5,6) i długimi czasami (1/100 czy 1/50s). W takim przypadku stabilizacja jest pomocna. Stabilizacja może przeszkadzać przy 1/1250s.

    A teraz "zagadka" szprych przedniego koła zawodnika PGE. Przednie koło w speedwayu traci kontakt z torem (przeważnie) w 2 przypadkach:
    - start,
    - za linią mety (runda przed kibicami).
    I tu mamy ten pierwszy przypadek. Zawodnik KMŻ już wylądował i jedzie na 2 kołach, a żużlowiec PGE dopiero podchodzi do lądowania na dwie nogi. Ponieważ poderwane przednie koło na linii startu kręci się bardzo wolno, więc czas 1/5s też nie pomoże .

    A tak poważnie, to gdy ktoś zabiera się do panoramowania w sportach motorowych niech zwróci uwagę na odległość od celu. Inny kąt zataczamy aparatem, gdy jesteśmy 10m od toru, a inny jeżeli stoimy w odległości 30m.
    Przy tej samej przysłonie i czasie np 1/100s efekty mogą być całkiem inne w serii 8 klatek.
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  5. #25
    Dopiero zaczyna Awatar polon
    Dołączył
    Jun 2009
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    31

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    żużlowe super - 54 miażdży!

  6. #26

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez polon Zobacz posta
    żużlowe super - 54 miażdży!
    Dzięki za dobre słowo.
    Muszę zamieszczać większe zdjęcia, bo przy 900px tracą na jakości. W rozmiarze 1024px jest już lepiej, a 1200px jest całkiem dobrze. Tylko niektóre pliki mają około 1MB.

    Nie wiem, czy interesujesz się żużlem, jeżeli tak, to jesteśmy w tej samej (Nice PLŻ) lidze .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  7. #27

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Finał Pucharu Polski

    56

    57

    58

    59

    60
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  8. #28

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Wisła Puławy - Radomiak Radom (w lekkim deszczu)

    61

    62

    63
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

  9. #29
    Uzależniony Awatar słowiczek
    Dołączył
    Feb 2014
    Miasto
    T.M.
    Wiek
    49
    Posty
    764

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Zarąbiste ujęcia sportowe,zarówno w boiska jak i z toru.Zdjęcia są czyste,doświetlone i ostre,mają wszystko,co jest potrzebne w fotografii sportowej.Potrafisz pokazać na zdjęciu dynamikę nie tracąc nic ze szczegółów,to mi się podoba.Masz temat,sprzęt i pojęcie,co z tym zrobić.Chętnie zobaczyłbym wyścigi samochodowe cyknięte przez ciebie.

  10. #30

    Domyślnie Odp: [cobalt] SporT

    Cytat Zamieszczone przez słowiczek Zobacz posta
    Zarąbiste ujęcia sportowe,zarówno w boiska jak i z toru.Zdjęcia są czyste,doświetlone i ostre,mają wszystko,co jest potrzebne w fotografii sportowej.Potrafisz pokazać na zdjęciu dynamikę nie tracąc nic ze szczegółów,to mi się podoba.Masz temat,sprzęt i pojęcie,co z tym zrobić.Chętnie zobaczyłbym wyścigi samochodowe cyknięte przez ciebie.
    Wreszcie ktoś mnie pochwalił !
    Sporty motorowe są OK, ale nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Gdzie są organizowane wyścigi i jak otrzymać akredytację.
    W sporcie dłubię od pół roku z 3 miesięczną (zimową) przerwą. Bezpieczniej jest jak na początku robię speedway, bo jak coś zepsuję, to przy następnym okrążeniu mam szansę poprawić. W piłce kopanej zawodnicy też muszą trochę pobiegać zanim zejdą do szatni. Natomiast wyścigi samochodowe (albo kolarstwo szosowe), to szybki przejazd i niestety już ich nie dogonię .
    C eos 6D | T 24-70/2,8 VC USD; C 70-200/2,8 L USM; C TCx1,4II | YN-568EX
    www.cobalt.fr.pl

Strona 3 z 56 PierwszyPierwszy 123451353 ... OstatniOstatni

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •