Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Canon 550d lampa YN-560III

  1. #11

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    Cytat Zamieszczone przez b8533737 Zobacz posta
    ... a za jakieś 430zł z ebaya ma lampę bliźniaczą yn-500ex o tych samych funkcjach, tylko nieco mniejszą i mniejszej mocy .
    Tylko 500EX pracuje jak Slave, a 568EX II może być użyty jako Master na podczerwień.

  2. #12
    Coś już napisał
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    71

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    Cytat Zamieszczone przez cobalt Zobacz posta
    Tylko 500EX pracuje jak Slave, a 568EX II może być użyty jako Master na podczerwień.
    No i to jedna z różnic, nie dla każdego istotna

  3. #13

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    Cytat Zamieszczone przez b8533737 Zobacz posta
    No i to jedna z różnic, nie dla każdego istotna
    Akurat dla mnie podstawowa. Gdyby YN-568EX II była dostępna rok temu nawet bym się nie zastanawiał nad jej zakupem. Potrzebuje drugiej lampy i kupię II właśnie.
    A tak mógłbym sobie teraz dokupić YN-500EX. Jako druga Slave.

  4. #14
    Coś już napisał
    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Kraków
    Posty
    56

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    pracowałem dzisiaj na YN-560II (kolegi) a zamówiłem sobie YN-560III, powiem tak jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z lampą nigdy się nie bawiłeś, ani nie pożyczałeś od nikogo to z manualną może być lekki problem.

    Z czym ja się borykałem, to co ktoś wcześniej napisał musiałem regulować wszystko sam, więc potrzebowałem około 5 błysków próbnych, żeby ustawić odpowiednio moc, przesłone, czas to dużo czy mało nie wiem. Zdjęcia robiłem na przeglądzie tanecznym, mało czasu, szybko uciekają dobre kadry, jak zacząłem się przemieszczać to ustawianie od nowa, co mogę od siebie powiedzieć, że jak się pobawić chwilę to będzie już spoko zależy jak bardzo kumaty jesteś ja po 3h biegania, potrafiłem ustawić lampę na już (wiadomo, jak łapałem z tych samych miejsc to mniej więcej znałem parametry jakie musiałem ustawić)

    Więc polecam YN-560III a jak będzie kasa do dokup sobie jakąś inną z ttl, pozdrawiam

  5. #15
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    Dlaczego ludzie lubią komplikować sobie życie...
    Jeśli jest potrzebne "cokolwiek" do błyskania, można poszukać starej, używanej, mocnej lampy z własną automatyką (i niskim napięciem na stopce). Lepsze modele miały moc w okolicy LP 30 ( i więcej), czyli podobnie jak dzisiejsze "systemówki", ceny na aukcjach to chyba okolice 50zł. Lampa miała własny czujnik światła odbitego, i sama sobie dobierała moc błysku na podstawie tego, co do niej wróciło, jak było wystarczająco dużo-przerywała błysk. Nie jest to tak wyszukane jak ETTL, ale przez długie lata się sprawdzało, więc nie ma przeszkód, aby i dzisiaj z tego korzystać.
    Myślę, że do reporterki z bardzo ograniczonym budżetem to będzie lepsze rozwiązanie, niż metoda jak wyżej - dobieranie światła metodą prób i błędów, przy której z założenia nie da się złapać wszystkich kadrów jakie się chce.
    Wydając np. 50zł na lampę można szybciej odłożyć na "jakąś z ttlem i manualem" niż kupując YN560 za 300zł (pomijając drobiazg, że za 350-400 można już znaleźć używane 430ex i Metz 48AF-1).

  6. #16

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    moze dlatego ze lepiej miec sprzet nowy i na gwarancji za nieduza kwote ja uzywam jak juz pisalem 2x YN 560 III i jestem zadowolony nie mam potrzeby dokupowania wyzwalaczy chodz mam juz 3x yn 603 ale uzywam jednej sztuki przewaznie dopiero jak stawiam aparat na statyw to uruchamiam druga sztuke jak na nowy rok bede mial jakies zlecenie to zakupie rowniez yn z ttl badz jesli bedze mial odpowiednia kase to 580ex wersje I badz II
    Pozdrawiam

  7. #17
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    Cytat Zamieszczone przez NegroEG Zobacz posta
    moze dlatego ze lepiej miec sprzet nowy i na gwarancji za nieduza kwote (...) jesli bedze mial odpowiednia kase to 580ex wersje I badz II
    Nie zakupisz nowych i z gwarancją
    Rozumiem obawy, jednak jak widać po obecnych lampach, dających tysiące błysków, nie jest to sprzęt szczególnie awaryjny. Warto pamiętać, że starsze lampy, z "epoki analogowej" błyskały o wiele mniej, np. na cyfrze nie jest szczególnym problemem zrobienie 3000-4000błysków w ciągu miesiąca (zwłaszcza jeśli mamy "redukcja czerwonych oczu: tak" i tryb ttl), a zrobienie 3600 błysków "na analogu" to było 100 filmów po 36klatek.
    Z ciekawości przeglądnąłem allegro i widziałem co najmniej kilka ciekawych lamp - 2-4 zakresy auto, ręczna regulacja mocy.

  8. #18

    Dołączył
    Mar 2013
    Miasto
    Elbląg
    Posty
    12

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    tych starych nie natomiast yn manualne sa dosc tanie

  9. #19
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jul 2009
    Miasto
    śląskie (górnośląskie)
    Posty
    2 418

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    Akurat chodziło mi o 580ex (dlatego to cytowałem).
    Wiem, że YN460 kosztuje ok. 170-180zł z gwarancją, a te stare ok. 50. Różnica jest taka, że "stara" jakoś sama dobierze moc błysku, a przy YN sam musisz o to zadbać. Jak ktoś nie ma doświadczenia, lampa która "coś sama dobiera" może być szybsza i wygodniejsza w pracy.

  10. #20
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    1 055

    Domyślnie Odp: Canon 550d lampa YN-560III

    r_m lampy przy analogach blyskaly rzadziej, ale mocniej. Filmy powyzej ISO 800 chyba nie byly popularne.
    Do reporterki lampa bez ttl to meczarnia i nieporozuminie, chociaz oczywiscie sie da.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •