Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 51

Wątek: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

  1. #21
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Takumar raczej sześciokąt


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  2. #22
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    witam
    Zdjęcia zrobione vivitarem 135mm/2.8 m42

    1
    2
    3
    4
    Ostatnio edytowane przez fancik ; 25-04-2015 o 00:14
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  3. #23
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Cytat Zamieszczone przez Bouli_wro Zobacz posta
    Takumar raczej sześciokąt
    Jak zwał tak zwał. Czy pięciokąt czy szesciokąt - jeden diabeł. A że diabeł tkwi w szczegółach to który jest bardziej podatny do wymalowania szczegółu w bokeh typu wielokąt?

    Fancik, powiem Tobie, że ten Vivitar po małych zdjęciach to zacne szkło się okazuje. A jak wypada pod światło?

    Mały offtop. Kiedyś 70-200L porównałem do swojego jupitera 21M i jakość była mniej więcej porównywalna. Jeden drugiego specjalnie nie zdeklasował. Wczoraj jupitera porównałem do S-M-C Takumara 200mm f4. No i nie wiem. Albo jupiter się wział i zepsuł, albo Takumar taki wyjątkowy. Zdjęcia z jupitera wyglądają jakby słoikiem po musztardzie robione.

    Jeśli jupiter 21M ma się tak do S-M-C Takumara 200mm, jak Jup37 to Takumara 135 to się wcale nie dziwię że kiedyś pomimo kilku szkieł 37A z jakimi miałem do czynienia
    zachwytem do rosyjskiej myśli technicznej nie zapałałem.
    Pozdr.

  4. #24
    Bywalec
    Dołączył
    Nov 2010
    Miasto
    Wrocław
    Posty
    161

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Vivitar to zdaje się nazwa handlowa, producentem 135 mm mógł być, Komine, Kiron, Tokina, Cosina, jest tego sporo i różne 135-tki mogą dawać różny obrazek.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  5. #25
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Cytat Zamieszczone przez Bouli_wro Zobacz posta
    Vivitar to zdaje się nazwa handlowa, producentem 135 mm mógł być, Komine, Kiron, Tokina, Cosina, jest tego sporo i różne 135-tki mogą dawać różny obrazek.
    Jest zapewne tak jak mówisz. O ile w przypadku szkieł 28mm ktoś się podiął identyfikacji na pdst. nr seryjnych o tyle w przypadku innych ogniskowych nic nie wiadomo stąd trzeba przebrać wiadro by wybrać ten jedyny.
    Śledzę neta i S-M-C jak i SMC Takumar wg wypowiedzi sporo odstaje od MC Sonnara, więc kolejnego SMC w "kolekcji" nie będzie. Rozglądam się za innymi konstrukcjami i czekam na okazje w necie i wypowiedzi.
    Póki co:
    SMC Takumar - odpada,
    Jupiter 37A - odpada,
    MC Sonnar - brany pod uwagę,
    Kilka innych branych pod uwage i szukam info o nich w necie.

    Fancik, od jakiego nr zaczyna się Twój 135mm Vivitar?
    pozdr.
    Ostatnio edytowane przez zbirr ; 25-04-2015 o 16:32

  6. #26
    Pełne uzależnienie
    Dołączył
    Jan 2008
    Miasto
    Gdańsk
    Posty
    2 872

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Cytat Zamieszczone przez zbirr Zobacz posta
    Jest zapewne tak jak mówisz. O ile w przypadku szkieł 28mm ktoś się podiął identyfikacji na pdst. nr seryjnych o tyle w przypadku innych ogniskowych nic nie wiadomo stąd trzeba przebrać wiadro by wybrać ten jedyny.
    Śledzę neta i S-M-C jak i SMC Takumar wg wypowiedzi sporo odstaje od MC Sonnara, więc kolejnego SMC w "kolekcji" nie będzie. Rozglądam się za innymi konstrukcjami i czekam na okazje w necie i wypowiedzi.
    Póki co:
    SMC Takumar - odpada,
    Jupiter 37A - odpada,
    MC Sonnar - brany pod uwagę,
    Kilka innych branych pod uwage i szukam info o nich w necie.

    Fancik, od jakiego nr zaczyna się Twój 135mm Vivitar?
    pozdr.
    Warto w poszukiwaniach tego jedynego zahaczyć też o średni format i wypróbować Sonnara 180 i Biometara 80

  7. #27
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    witam
    Nie jestem pewien ,ale jak kiedyś sprawdzałem to wyszło mi że mój Vivitar 135/2.8 jest od Komine , ale mówię ,że nie jestem pewien.
    Mój Vivitar ma nr.28656340 średnica 55mm ............pod światło nie sprawdzałem jak będzie okazja to zobaczę.
    Mimo potwierdzenia AF wolę jednak ustawiać ostrość manualnie albo strzelam kilka aby mieć z czego wybierać...
    pozdrawiam Wojtek
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  8. #28
    Bywalec Awatar zbirr
    Dołączył
    Sep 2008
    Wiek
    46
    Posty
    206

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Cytat Zamieszczone przez Tom77 Zobacz posta
    Warto w poszukiwaniach tego jedynego zahaczyć też o średni format i wypróbować Sonnara 180 i Biometara 80
    No i tu właśnie rozglądam się za Wołną-3 MC.

  9. #29
    Bywalec Awatar fancik
    Dołączył
    Aug 2010
    Miasto
    warszawa
    Posty
    214

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Witam
    Miałem przez pewien czas Jupitera 21M , jednak gorzej się sprawował niż vivitar .
    Może to też wina ciężaru , a do tego brak stabilizacji , chociaż ostrość była do przyjęcia , ale zdjęcia wychodziły jakieś takie mdłe jakby przez filtr.
    Doszedłem do wniosku że to brak odpowiednich powłok lub po prostu inna technologia ,a poza tym taki zestaw z body ważył za dużo , więc go sprzedałem .
    Został mi tylko ten Vivitar 135/2.8 i Jupiter 50 mm ,ale tego to już nawet nie pamiętam kiedy używałem .
    Testujcie więc jak najwięcej i szukajcie perełki bo takie się zdarzają.
    pozdrawiam Wojtek
    Myśl i oceniaj sprawiedliwie....
    Canon 50 D/ 15-85/3.5-5.6......50/1.8 STM...Tamron 70-300VC USD i trochę różnych dodatków,które czasem się przydają.

  10. #30
    Pełne uzależnienie Awatar RobertON
    Dołączył
    Dec 2012
    Miasto
    Gorzów Wlkp.
    Wiek
    60
    Posty
    2 173

    Domyślnie Odp: Jaki obiektyw polecacie 135mm m42

    Cytat Zamieszczone przez fancik Zobacz posta
    Nie jestem pewien ,ale jak kiedyś sprawdzałem to wyszło mi że mój Vivitar 135/2.8 jest od Komine
    Masz rację, Vivitar to marka handlowa, a "szkło" był wykonywane przez róźnych producentów.

    Pierwsze liczby numerów to określają:
    22 Kino Precision (Kiron)
    28 Komine Co. Ltd

    Miałem dwa zoomy Vivitara Series1 (jeden kiepski, drugi dobry na krótkim końcu) i skorzystałem z tego żródła:
    http://www.robertstech.com/vivitar.htm

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •